Wpis z mikrobloga

@bazingaxl: no i widzisz, sam sobie odpowiedziałeś - teraz przełóż opis z motocyklem na otoczkę treningową czyli odpowiednią technikę, dietę, suple, fizjoterapeutę itd. i otrzymujesz dokładnie to samo :).
@Wrathkrigs: jak byłem młody, głupi i słuchałem rad kulturystów po forach typu jedz 6 posiłków dziennie aby nakręcić metabolizm itd. to splitem, potem już trochę mieszałem plany w stylu FBW, następnie trenowałem stricte dwubój (sam dla siebie), a teraz mam plan w stylu powerbodybuilding - ogólnie polecam jednak wariacje FBW lub Push & Pull.
@bazingaxl cytując Sokratesa “No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable.”
Co do większych ciężarów. Sam zaczynałem od 100 na przysiad kilka lat temu (kilka powtórzeń). Pracuje jako programista i w tamtym okresie (za każdym razem gdy wracałem do domu) niesamowicie bolały mnie plecy (do tego stopnia, że wytarcie tyłka na kiblu sprawiało mi problem). Zacząłem mocno trenować ze ciężary ze @spetz + crossfit (zaraz będzie pojazd pewnie ;)) i po kilku miesiącach ból przeszedł (robiłem wtedy coś w stylu 170x3 na przysiad).
@pussi_magnet: bardzo możliwe, że masz rację, niestety rack jest regulowany co kilka cm, więc na niższym poziomie znowu miałbym sztangę zbyt nisko.

@Maglev: spoko, lekki shitstorm od czasu do czasu nikomu jeszcze nie zaszkodził, dzięki :).