Wpis z mikrobloga

@sebo000: Lewandowski kupił apartament w centrum Warszawy za 28 tys za m kwadratowy z basenem, sauna siłowni itp, a na chemioterapię od czytania takich #!$%@? wpisów nie ma, gdzie ta sprawieliwośc, ja pier.... polska -,-
  • Odpowiedz
@sebo000: sami im ta kasę pchacie do kieszeni! Podnicajcie sie dalej euro, meczykami, piłka nożna, płaćcie chore pieniądze za bilety czy telewizje które to pokazują...
  • Odpowiedz
@alex-fortune: tym bardziej, że to maluczcy się składają w prostej linii na wynagrodzenia dla sportowców z księżyca. Z drugiej strony ciekawe ile rzeczywiście na koniec takiemu asowi zostaje, a ile musi oddać po drodze pośrednikom, bo pewnie z tego co podają w gazetach nawet nie widzi połowy.
  • Odpowiedz
@stan-tookie-1: dobre pytanie - ciekaw jestem ile wynosi np prowizja menedżera ( czy może ma zwykłą wypłatę, ale w to wątpie ) :)
Generalnie, tak jak napisałeś, popyt/podaż, sportowcy mają to do siebie , że robią widowiska, które trafiają do dużej ilości osób, dlatego interes sie kręci a oni mogą swoje zarobić.
  • Odpowiedz
Ile osób zarabia wystarczająco dużo by wysłać swoje dzieciaki na stanford, oxford, cambridge lub inną liczącą się uczelnie? ;)

Sam fakt, że Twoje możliwości ograniczają się do Polskich uczelni oznacza nierówny start.


@alex-fortune: Do innych rzeczy się nie odnoszę, ale w tym przypadku powineneś sprawdzić fakty. Właśnie najlepsze uczelnie typu Stanford, Harvard czy Oxbridge są najbardziej dostępne dla uboższych osób.

Jak zostaniesz przyjęty, to płacisz zależnie od swoich możliwości. Najbiedniejsi
  • Odpowiedz
@svr_: nic takiego nie zasugerowałem, ale z wami jest taki problem, że postrzegacie świat zero-jedynkowo: albo róbta co chceta (całkowity wolny rynek), albo zamordyzm i zabieramy wam wszystko i zostawiamy tyle, żeby zostało na przeżycie (skrajny socjalizm). Dlatego, proszę, nie wołajcie mnie, bo po prostu napisałem do autora co sądzę na temat tej dyskusji i tyle. Szkoda czasu na argumentowanie czegoś co i tak ktoś skwituje "#!$%@? od czyjegoś portfela",
  • Odpowiedz