Wpis z mikrobloga

@sebo000: szkoda, że go jeszcze złodziejem nie nazwała, byłoby piękne combo.

nawet sobie ludzie nie zdają sprawy ile Lewandowski musiał w życiu poświęcić i z jaką presją się zmaga na co dzień żeby być na poziomie na którym teraz jest. Bóldupcie miliarderów z szemraną przeszłością, którzy nie cofną się przed niczym żeby tylko zobaczyć kasę na koncie a nie o sportowca, który sobie na taką a nie inną pracę ciężko zapracował.
  • Odpowiedz
@sebo000: czytam komentarze i #!$%@? o co chodzi? Ile sobie zarobił, tyle ma XD nie jestem jego fanem, ale #!$%@? w stylu 'ja pracuje na kasie za 8 zł i to jest więcej warte' jest śmieszne. Juz widze, jak kazdy któremu oferowaliby duże zarobki odpowiedziałby 'nie no, sorry. Gość na kasie zarabia mniej. Wole niższa pensje' XD
  • Odpowiedz
Mamy zabrać bogatym i oddać biednym?


@MrocznyBrokul:

Ci, którzy mają takie postulaty z reguły zamierzają zabrać bogatym i dać sobie - tak przynajmniej uczy nas historia.
  • Odpowiedz
@sebo000: ja wiem że rak instant i w ogóle ale w sumie coś w tym jest #!$%@? świecie że ten przytoczony w poście facio zbija fortunę, wypruwając sobie żyły będąc supersportowcem, a np. super listonosz czy super pielęgniarka nie powącha takich pieniędzy. Ja wiem, wolny rynek itd ale jest to #!$%@?ące więc nie rozumiem skąd ból dupki u OP. Jeśli chcesz mi powiedzieć że sportowcy-piłkarze zasługują za wykonaną pracę na takie
  • Odpowiedz
@MrocznyBrokul: Progresja podatkowa być powinna, ale nie doprowadzająca do tego, że osoby dużo zarabiające mają oddać 1/3 albo i 1/2 tego co zarobiły. To już jest rabunek. A kończy się i tak tym, że płacą mniej bo stać ich, lub wiedzą jak dokonać "optymalizacji". Progresja podatkowa powinna wynosić kilka procent; by zniechęcać do kombinowania z podatkami.
  • Odpowiedz
@pies_ogrodnika: Przede wszystkim w piłce nożnej są duże pieniądze, zarobki od sponsorów, zarobki z biletów. Odnoszenie sukcesów niesie duże profity, również w postaci pieniędzy. Więc kluby chcą płacić dużo zawodnikom, bo jak nie ten klub zapłaci tyle, to inny.
  • Odpowiedz
@pies_ogrodnika: Bo tak jak wcześniej napisałem "Przede wszystkim w piłce nożnej są duże pieniądze, zarobki od sponsorów, zarobki z biletów. Odnoszenie sukcesów niesie duże profity, również w postaci pieniędzy. Więc kluby chcą płacić dużo zawodnikom, bo jak nie ten klub zapłaci tyle, to inny."
Lekkoatletyka nie cieszy się takim zainteresowaniem jak piłka nożna.
  • Odpowiedz
@TymRazemNieBedeBordo:

Kogo rodzice zarabiają wystarczająco by posłać kogoś na studia? Bardzo dużo.

Ile osób zarabia wystarczająco dużo by wysłać swoje dzieciaki na stanford, oxford, cambridge lub inną liczącą się uczelnie? ;)

Sam fakt, że Twoje możliwości ograniczają się do Polskich uczelni oznacza nierówny start.

Wszyscy macie takie same szanse jak lewandowski, macie obie sprawne nogi.


Nie każdy jest taki sam i nie każdy ma tyle samo talentu - to też samo
  • Odpowiedz
@sebo000: no to się zdecyduj, bo albo decydujące jest dla ciebie to czy robota jest z sektoru "popularnego" co pociąga za sobą większe wpływy, albo że decydujące jest ("dostawać takie pieniądze jak on za nic, albo za to byle co") to w jaki sposób i co się robi.

Rozmowa między nami po kolei:
(1) Ja mówię że to niesprawiedliwe że przykładowo piłkarze koszą taki hajs (patrząc pod względem wykonywanej pracy przez
  • Odpowiedz
@sebo000: Kolesiowi po prostu chodzi o to, że typ, który zarabia na czymś co jest kompletnie bezużyteczne jest w myślę top 1% najbogatszych ludzi na świecie, jeśli nie lepiej. Niektórych to frustruje, mimo, że to jedna z kwestii z którymi trzeba się pogodzić dość wcześnie w życiu.
  • Odpowiedz