Wpis z mikrobloga

Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do tej pory udało mi się zobaczyć może ze 4 na 100 prób!
Ciekawe jak to u Was Mirki wygląda:)
#ciekawostki #pytanie #sterogramy #ankieta
monalisssa - Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do te...

źródło: comment_AmT71liSM6HwF4VvRVbpKfBkTDATklhe.jpg

Pobierz

CO WIDAĆ NA OBRAZKU?

  • Serce 1.2% (37)
  • Grzybki 3.4% (107)
  • Konia i słonia 19.9% (620)
  • Nic nie widać 52.2% (1623)
  • Teraz to juz nawet liter nie widzę od wpatrywania się w to dziadostwo, sprawdzam Ty zła istoto!! 23.3% (725)

Oddanych głosów: 3112

  • 217
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@monalisssa: Na początku widziałem dziewczynę, z głową konia, klęczącą na ziemi i wycierającą podłogę... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale jak przeczytałem odpowiedzi w ankiecie i rozejrzałem się po całym obrazie, to jednak koń i słoń stykający się głowami xD

@srubok: Ale oznaczaj 18+ bo warna dostaniesz ^^
  • Odpowiedz
Jeśli 2% ludzi jest ślepych przynajmniej na jedno oko, to faktycznie w tytule jest opisana prawda. Być może jeszcze jakaś wada wzroku drastycznie zmieniająca sposób postrzegania jednego oka względem drugiego lub zez - dyskwalifikują człowieka w oglądaniu stereogramów, cała reszta wymaga jedynie pewnych ćwiczeń.

Podstawowym błędem w oglądaniu tak małych stereogramów jest skupianie wzroku nie na sąsiednich pasach a dalszych. Wtedy #!$%@? widać a nie stereogram.
  • Odpowiedz
@monalisssa: Spokojnie, ja też do niedawna ni cholery nie mogłem nic zobaczyć, mimo że za gówniarza miałem tych gazetek tonę. Dopiero rok temu, gdy ktoś inny wrzucił stereogram na mirko, "nauczyłem się" to oglądać.
  • Odpowiedz
Robisz zeza aż pojawią się trzy obrazy, skupiasz się tylko na tym środkowym i masz obrazek 3d, na identycznej zasadzie działają stereogramy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ZjemCiHleP: Nooo... nie do końca tak prosto. Takie tradycyjne stereo "magic eye" wymaga patrzenia "za" obraz, natomiast zdjęcie głowy muchy jest przykładem stereogramu wymagającego patrzenia "przed" obraz (potrzebny jest silny zez zbieżny). Generalnie do oculusa, "magic eye" czy maszynek ze
  • Odpowiedz
@monalisssa: Najprościej patrzeć przez obrazek, aż powtarzające elementy się nałożą. Np. te gwiazdki. Wtedy od razu masz ostrość. Jak powtarzające się elementy są za daleko od siebie, to trzeba patrzeć przed obrazkiem. W tym celu, patrząc na obrazek, ustawiasz palec ręki tak, by jego podwójny obraz był w takiej samej odległości, jak powtarzające się elementy na obrazku. Wtedy skupiasz wzrok na palcu, po czym przenosisz wzrok na obrazek nie dopuszczając,
  • Odpowiedz
Ja tam również nigdy nic nie widziałem. Zawsze jak coś ledwie zobaczyłem to odnosiłem wrażenie nie że widzę to naprawdę a sobie jedynie wmawiam że coś widzę. Dawno temu uznano by takie obrazki za dzieło szatana ;-)
Film 3d w kinach mnie męczą i pełny efekt 3d widzę dopiero po kilku minutach jak mózg w końcu się da oszukać. Przez niecałe 10 minut wpierw widzę wszystko podwójnie.

Co ciekawe stereopary zdjęć lotniczych
xaliemorph - Ja tam również nigdy nic nie widziałem. Zawsze jak coś ledwie zobaczyłem...

źródło: comment_LZeQ9VzGkJMjFH5T2eGqhNmyY3Z9LKuS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przecież to wystarczy zrobić zeza i od razu widać ukryty obrazek. Nie trzeba nic kombinować z jakimś skupianiem wzroku, oddalaniem od twarzy itd. Nigdy nie rozumiałem, jak można tego nie widzieć. :P
  • Odpowiedz