Wpis z mikrobloga

Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do tej pory udało mi się zobaczyć może ze 4 na 100 prób!
Ciekawe jak to u Was Mirki wygląda:)
#ciekawostki #pytanie #sterogramy #ankieta
monalisssa - Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do te...

źródło: comment_AmT71liSM6HwF4VvRVbpKfBkTDATklhe.jpg

Pobierz

CO WIDAĆ NA OBRAZKU?

  • Serce 1.2% (37)
  • Grzybki 3.4% (107)
  • Konia i słonia 19.9% (620)
  • Nic nie widać 52.2% (1623)
  • Teraz to juz nawet liter nie widzę od wpatrywania się w to dziadostwo, sprawdzam Ty zła istoto!! 23.3% (725)

Oddanych głosów: 3112

  • 217
  • Odpowiedz
Ja mam teorię, że aby coś tam dostrzec to trzeba mieć wadę wzroku, bo za cholerę jeszcze nigdy nic w tym dziadostwie nie zobaczyłem, a próbowałem już nie raz.
  • Odpowiedz
@monalisssa: Bo te wszystkie stereogramy są do dupy. Nie rozumiem kompletnie dlaczego na jeden obrazek (ten z powtarzalnym wzorem) nakłada się drugi (ten trójwymiarowy) przez co i mnie dość ciężko cokolwiek zobaczyć, bo jedno jakoś zlewa się z drugim.

Poszukaj sobie w Internecie RDS (random dot stereogram) - na pierwszy rzut oka nieporównywalnie brzydsze, ale o wiele łatwiej wyłowić z tego chaosu coś trójwymiarowego.
  • Odpowiedz
@QBA__: Mam to samo, tylko u mnie zdiagnozowali to w wieku paru lat, ale nie trzeba było tego jakoś leczyć, więc zapomniałem. Przypomniałem sobie dopiero po ~20 latach jak byłem na jakiś ogólnym badaniu wzroku i lekarz to zauważył.
  • Odpowiedz
@monalisssa: Nigdy nie byłam w stanie zobaczyć niczego na tych obrazkach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z zezem nie mam problemu, przybliżam i oddalam ekran ale wizja się tylko rozdawaja i rozmywa, nie odkrywając żadnych kształtów. Pewna okulistka powiedziała że moje lewe oko #!$%@? o milimetr w bok, nie jest to nic szczególnie widocznego, ale zastanawiam się czy to właśnie nie przyczyna. ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@monalisssa: Pare lat temu na badaniach przed robieniem prawka, okulista mi dał takie coś do ręki i pytał się co widzę.
A ja mu mówię, że nic :D Patrzył na mnie jak na jakiegoś debila ( ͡° ͜ʖ ͡°) Swoją drogą gościu strasznie jebnięty, widać było, że miał trudny dzień za sobą bo zaczął się ze mną kłócić o jakąś głupotę.

  • Odpowiedz
Ja widzę gwiazdki i konia. Ogólnie, jako dzieciak nie miałam pojęcia o co w tym chodzi, po co to w gazetach jest. Chwile na to patrzyłam i przerzucałam kartkę dalej. Dzięki.
  • Odpowiedz
@monalisssa: Widać słonia po lewej i konia po prawej głowami do siebie. Ale trzeba było to powiększyć bo perspektywa się rozjeżdżała, żeby to dobrze zobaczyć.
  • Odpowiedz