Wpis z mikrobloga

Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do tej pory udało mi się zobaczyć może ze 4 na 100 prób!
Ciekawe jak to u Was Mirki wygląda:)
#ciekawostki #pytanie #sterogramy #ankieta
Pobierz monalisssa - Podobno 2% ludzi sterogramów nie widzi - ja chyba do nich należę - do te...
źródło: comment_AmT71liSM6HwF4VvRVbpKfBkTDATklhe.jpg

CO WIDAĆ NA OBRAZKU?

  • Serce 1.2% (37)
  • Grzybki 3.4% (107)
  • Konia i słonia 19.9% (620)
  • Nic nie widać 52.2% (1623)
  • Teraz to juz nawet liter nie widzę od wpatrywania się w to dziadostwo, sprawdzam Ty zła istoto!! 23.3% (725)

Oddanych głosów: 3112

  • 217
@monalisssa: Ja nie umiem robić tego normalnie. Potrafię za to łatwo zobaczyć sterogram robiąc zeza. Co ciekawe, wtedy wychodzi negatyw. To, co powinno być wypukłe jest wklęsłe.
Ktoś też tak ma?
@Robinxon: Wklęsłe jest przy robieniu zeza. Głębokość jest odwrócona wtedy.
Jak ktoś ma trudność z nauczeniem się to najlepiej poćwiczyć z prostymi obrazkami, gdzie są duże różnokolorowe elementy powtarzane cyklicznie w jednym pionie.
@monalisssa: Pytanie. Aby zobaczyć cokolwiek na tych obrazkach trzeba mieć sprawne oczy(widzenie stereoskopowe)?
Ja mam od urodzenia uszkodzone patrzenie prawym okiem. Dokładniej to dzięki lekarzom niedowidze na prawe oko :(

Dowiedziałem się, że mając zeza mój mózg nie ogarniał za bardzo obrazu i postanowił "wyłączyć" oko z zezem (,)
I tak oto, na lewe oko widzę bardzo dobrze, na parwe nie widzę prawie nic. Jak zasłonie lewe