Wpis z mikrobloga

@angie0103: Jesli myslisz, ze Walesa obalil komune i doprowadzil do rozpadu ZSRR to sie bardzo mylisz. ZSRR zbankrutowalo i caly ten okragly stol itp kocopoly to byly bajeczki dla takich jak ty, zeby zapewnic miekkie ladowanie komunistycznym aparatczykom. Te nasze 20 kilka lat wolnosci to jedna wielka sciema-jesli nie nalezysz do jakiejs uprzywilejowanej grupy w PL, pracujesz w sektorze prywatnym, to jestes zwyklym niewolnikiem systemu wyplacajacemu komunistycznym dygnitarzom syte emerytury-a
  • Odpowiedz
@lechwalesa: Wniosek jest taki, że dokument nie był wypełniany systematycznie tylko lista wynagrodzeń albo została wpisana hurtowo albo była uzupełniana co kilka "wypłat". Nie jest to dowód na fałszerstwo.
  • Odpowiedz
@rafallle: Boże, gdzie napisałam, że L.W doprowadził do upadku ZSRR???? Nie twierdzę, że on jeden obalił u nas jasne-komunę, ale stał na czele. To on ciągnął masy!!! To za nim szli!!! Jakoś innych chętnych i równie skutecznych nie było. Natomiast co do "warunków" późniejszego uwolnienia nas spod wpływów ZSRR, to mieliśmy dwie opcje-krwawa rewolucja (patrz niedawny Majdan i jego skutki) lub bezbolesną transformację, pewnie i godzącą intetesy. Dzięki Bogu wybrali
  • Odpowiedz
@miczurino: przed chwilą wyjaśniłam innemu internaucie. Wszyscy to samo. Nie ważne są teczki lat 70tych tylko lata 80te. To po cholerę wypowiadacie się pod nie ważnym tematem???
Czy L.W stał na czele lustracji??? Czego chcecie?? Postaci idealnych? Nie ma! Nie istnieją. Oni nasi bohaterowie to tylko ludzie, tyle, że z odwagą zrobić coś więcej niż tylko gadać. Szkoda, że krew się nie lała podczas wielkiej rewolucji jakiej Wam zabrakło. Byłyby
  • Odpowiedz
@dicamillo89: czytaj ze zrozumieniem tępaku. Nie napisałam, że moim zdaniem są nie ważne, tylko większość właśnie tak uważa, że nie ważne są teczki lat 70tych tylko lata 80te, więc kontynuuję, po cholerę się wypowiadacie pod nie ważnym (dla Was) tematem. Ps. Gdzie są te ofiary Wałęsy???? Jakoś nikt przez 26 lat wolności się nie zgłosił. Wszystko kupujesz co Ci pokażą??? Teczki nie zostały zbadane. Nie znamy okoliczności ich powstania. Nie
  • Odpowiedz
@angie0103: Obejrzyj "TW Bolek" i "Plusy dodatnie, plusy ujemne"
Tam masz wypowiedzi poszkodowanych donosami bolka i nawet jest ubek który brał udział w zwerbowaniu Leszka. Ci ludzie żyją do dziś...

Jakim debilem trzeba być żeby w furii i zaślepieniu uparcie trzymać jakąś stronę, przy czym świadomie ignorować masę argumentów?

Następnym razem zanim zaczniesz innych pouczać w jakimś temacie, zapoznaj się choć z podstawami danych i na ich podstawie obierz swoje
  • Odpowiedz
@angie0103: Polecam wywiad ze Stanislawem Michalkiewiczem w tvpinfo-do obejrzenia na glownej wykopu. Kazdy posiadajacy dwie szare komorki zrozumie i zgodzi sie z w/w Panem- ja polecam.
  • Odpowiedz
@escabor: Na każdy Twój film, link, wywiad, znajdę kilka kontra z mocnymi argumentami.
Cały czas jednak obydwoje będziemy licytować się na argumenty ludzi, których osobiście nie znamy. Każda strona może być dobrze skomponowaną układanką.
Intelgencja "Mądralo" polega na umiejętności wyciągania własnych wniosków z rzeczywistości, która nas otacza. Cały czas jednak będzie to na tyle subiektywna opinia, na ile nasza rzeczywistość teraz lub w tamtych latach różni się lub różniła od rzeczywistości bohaterów , których dzisiaj próbujemy poddać ocenie.W skrócie - nie masz pieprzonego prawa oceniać sytuacji, których nie doświadczyłeś, w których bezpośrednio nie uczestniczyłeś, jednocześnie nie znajdując się w skórze Wałęsy. Czyli-oceniać jego moralności nie masz prawa NIGDY. Masz natomiast prawo odnieść się do historycznego zakresu jego działalności i ocenić ją pod względem dzisiejszego jej wpływu na Twoje życie. Jednym było wygodnie w czasach prlu innym w czasach wolności.
Jakie były czasy prlu oceniam na podstawie własnych doświadczeń, mojej najbliższej rodziny. Po jednej stronie (tej dla mnie ukochanej) miałam ograbionego przez komunę (z firmy, domu) dziadka. Zastraszonego powojennego przedsiędsiębiorcę, który nie doczekał się wolności. Z drugiej rodzinkę dobrze ustawioną w czasach prl. Sama chodziłam do przedszkola wojskowego (w rodzinie miałam pracownika cywilnego, (nie będącego w partii) jednostki wojskowej) 6latki po turecku siedziały na dywaniku i w ciszy oglądały pogrzeb Breżniewa. Ja wśród nich. To były paskudne czasy. Do ludzi strzelano, bito, straszono a propaganda, fałszerstwa dokymentów były na porządku dziennym.
Nie ocenię Wałęsy!!! Nie mam prawa i nikt z Was go nie ma. Wstyd, że mamy tak plugawe społeczeństwo!
Tu są wszystkie opcje możliwe a mnie bardziej
  • Odpowiedz
@miczurino: obrażasz mnie...
Żal mi takich ludzi jak Ty... tylko obrażając czują się lepiej...

Nie rodzina w której się wychowałm dostała w dupę w komunie. Straciłam faceta ktorego najbardziej kochałam...

Zresztą przed chwilą pisałam o tym, pzeklejam, pozdrawiam i nie obrażaj, bo nigdy nie wiesz do kogo piszesz.
  • Odpowiedz
@angie0103: piszesz że trzeba wyciągać własne wnioski z rzeczywistości i masz rację, żeby wiedzieć że wałęsa to kapuś i zdrajca nie trzeba tych teczek wystarczy logicznie myśleć żeby wiedzieć, że komuniści wiedząc że będą oddawać władzę potrzebowali posadzić na stołku prezydenta kogoś kto nie skaże ich za zdradę więc wzieli umoczonego LW bo mogli go kontrolować mając na niego haki :D wystarczy logicznie myśleć, tak jak powiedziałaś
  • Odpowiedz