Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

447

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Kultura zapierdzielu staje się dla czterdziestolatków nieznośna

Nie bez powodu mówimy, że około czterdziestych urodzin przychodzi przełom, bo właśnie wtedy zaczynamy bliżej przyglądać się swojemu życiu. Nieco zwalniamy i często zauważamy, jak szybko biegliśmy do tej poryi że jesteśmy już mocno wykończeni. Coraz mniej akceptujemy ustawiczny zapierdziel.

XeNinja
XeNinja
z
kobietytomy.pl
dodany: 02.06.2026, 13:44:49
  • #
    pracbaza
  • #
    praca
  • #
    psychologia
  • #
    korposwiat
  • #
    programista15k
  • 191
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (191)

najlepsze

monster-erni
monster-erni
02.06.2026, 18:50:03 via Wykop
  • 249
Problem to jest że tak późno. Ja nigdy nie uważałem pracy za sens życia a jedynie środek do celu. Pracuje adekwatnie do tego ile mi płącą czyli minimum.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Cebulakx
Cebulakx
03.06.2026, 10:50:29 via Wykop
  • 70
@monster-erni: może płacą adekwatnie do tego ile pracujesz czyli minimum ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polnischefuhrer
Polnischefuhrer
03.06.2026, 10:59:59 via Wykop
  • 46
@silnikAtrakcyjny: zaraz kodojebcy kamilki z IT cię zgruzują, że to nieprawda i trzeba było się uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jabberok
jabberok
03.06.2026, 10:45:53 via Wykop
  • 198
Do mnie to dotarło, jak spłaciłem dom na wsi. Stwierdziłem, że nie potrzebuje wiele więcej do szczęścia i zająłem się psami i bieganiem. Jeżdżę starym autem, wakacje spędzam nad Bałtykiem. Mam mało istotną i bezstresową pracę. Sąsiedzi zawsze pytaja, jak to robię, że jestem taki szczęsliwy, ale widzę, że mają problem ze zrozumieniem i akceptacją mojej filozofii.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robert-sud
robert-sud
robert-sud
03.06.2026, 11:08:03 via Wykop
  • 226
@jabberok: nad Bałtykiem? - bogacz
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
03.06.2026, 11:26:21 via Android
  • 42
@robert-sud: no właśnie gdyby nie zależało mu na hajsie jeździłby na all inclusive do Egiptu czy do Turcji.
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
03.06.2026, 06:07:13 via Android
  • 125
A i tak żyjesz jak rzymski niewolnik, bo niemal cała wypłata idzie na życie i na czynsz dla landlorda/ratę kredytu do banku, gdzie w starożytnym Rzymie to pan miał zapewnić niewolnikowi pożywienie i dach nad głową.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
03.06.2026, 07:04:34 via Wykop
  • 108
@galicjanin: Zapomniałeś, że zanim dostaniesz wypłatę do ręki to Państwo już zabrało ok. 40% w formie różnej maści podatków i "składek", a potem idziesz na zakupy a tam jeszcze VAT, akcyza i inne haracze.
  • Odpowiedz
emjot86
emjot86
03.06.2026, 12:19:18 via Wykop
  • 29
a drogi, szpitale i policja to za darmo?


@mk321: pytanie ile na to idzie skoro jest niemal nieskończona ilość takich wydatków:
emjot86 - >a drogi, szpitale i policja to za darmo?

@mk321: pytanie ile na to idzie ...

źródło: 1000013881

Pobierz
  • Odpowiedz
Franciszek_Morawiec
Franciszek_Morawiec
03.06.2026, 07:58:45 via Wykop
  • 107
Wszyscy jesteśmy zastępowalni. Najdalej w trzecim pokoleniu po nas nikogo nie będziemy już obchodzić. Korzystajmy z życia na pełnej, a jak ktoś ma rodzinę, to niech się poświęca tylko dla niej. Unikać cierpienia i będzie dobrze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kamykyk
kamykyk
kamykyk
03.06.2026, 10:11:53 via Wykop
  • 61
@Franciszek_Morawiec: unikać cierpienia i będzie dobrze, śmiechłem
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
03.06.2026, 10:21:21 via Android
  • 100
@Franciszek_Morawiec: jak to kiedyś ktoś napisał za 20 lat o tym że wypruwałeś sobie flaki w robocie będą pamiętać tylko Twoje dzieci.
  • Odpowiedz
hunteriarz
hunteriarz
hunteriarz
02.06.2026, 19:22:08 via Wykop
  • 98
Lepiej późno niż wcale zorientować się że jesteś tylko niewolnikiem zmuszanym przez system do tyrania przez całe życie jak mrówka czy pszczoła. J---ć pracę XD
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

e3b0c
e3b0c
03.06.2026, 10:43:23 via Wykop
  • 35
@hunteriarz: To jest jak wyjście z matrixa, problem w tym że jak już to zobaczysz to nie da się odzobaczyć. Po jakimś czasie człowiek jednak się przekonuje że z systemem nie wygra i w tej dupie której się było lepiej było się użądzić niż wychodzić z niej na siłę.
  • Odpowiedz
mco111
mco111
03.06.2026, 10:56:18 via Wykop
  • 19
Lepiej późno niż wcale zorientować się że jesteś tylko niewolnikiem zmuszanym przez system do tyrania przez całe życie jak mrówka czy pszczoła. J---ć pracę XD


@hunteriarz: Każdy to wie i każdy się dawno zorientował. Ale system jest tak skonstruowany, że żeby przeżyć i opłacić wszystko trzeba zapieprzać. Jedynie co można to pogonić złodziei w rządzie żeby tyle nie zabierali pieniędzy, ale widzę, że to ludziom odpowiada.
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
02.06.2026, 13:46:44 via Wykop
  • 51
nigdy nie marzylem o pracowaniu, przykre ze niektorym 40latkom przychodzi to do glowy dopiero jak są juz wylysiałymi dziadami z niesprawnym fiutkiem
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramirezvaca
ramirezvaca
03.06.2026, 04:39:55 via Wykop
  • 44
@model_trzy_zmianowy: lata temu miałem przełożonego z kultem pracy, zwykły psychol siedział do późnych godzin w pracy, wymyślał z czapy procedury, wymuszał nadgodziny, do tego miał trochę despotyczny charakter, gdy zacząłem się stawiać jechał mi po kasie. Problem miał bo ja zawsze kasę miałem i to że mi ją obcinał mnie waliło, ale miał o to ból d--y, a że miałem wiedzę potrzebną w firmie to uja mi mógł zrobić. Finalnie
  • Odpowiedz
Piw_Benzyna
Piw_Benzyna
03.06.2026, 10:38:12 via Wykop
  • 21
@hunteriarz: Dokładnie. C-----a książka za 100% frekwencję w podstawówce była przykładem tego typu programowania. Chujtam, że jesteś przeziębiony i z gorączką 38,5 i za chwilę zarazisz pół klasy ale przychodzisz BO FREKWENCJA!
  • Odpowiedz
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
03.06.2026, 10:55:38 via Wykop
  • 47
Po 40 roku życia człowiek odkrywa, że niewolnictwo nadal istnieje ale w bardzo wysubliwowanej formie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
03.06.2026, 17:32:27 via Wykop
  • 1
Ja to odkryłem mniej więcej w wieku 35 lat


@unguided1989: Brawo ty. Kto podbije stawkę?!
  • Odpowiedz
Diabolic
Diabolic
03.06.2026, 20:24:12 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
03.06.2026, 03:41:00 via Wykop
  • 42
Najlepsze, że większość myśli, iż decyduje o własnym życiu oraz świata xD
od-bana-do-bana - Najlepsze, że większość myśli, iż decyduje o własnym życiu oraz świ...

źródło: julian-783fr228b8fb2qb

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
04.06.2026, 06:42:54 via Wykop
  • 1
A co możesz robić dziś, czego nie mogłeś robić wcześniej? Można wymienić 100 rzeczy. Tysiąc.


@uciuuu: od razu widać żeś dziecko. No to najpierw pokieruj swoimi procesami biologicznymi. Dajesz xD
  • Odpowiedz
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
od-bana-do-bana
04.06.2026, 09:46:53 via Wykop
  • 2
czy ja się urodziłem w Afryce, żeby nie móc zapanować nad sobą?


@uciuuu:
od-bana-do-bana - >czy ja się urodziłem w Afryce, żeby nie móc zapanować nad sobą?

@...

źródło: comment_1635856714xaTeDaw5czrW0NvCTWyrt5,w400

Pobierz
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
03.06.2026, 07:01:32 via Wykop
  • 40
dlatego korporacje muszą stale pompować na rynek świeżą, głodną krew dynamicznych 25latków, którzy dadzą się zajechać dla prestiżowego stanowiska żeby zrownoważyć. pakujcie kasę w sektory premium dla dojrzałych konsumentów. ten segment ma kasę z dwudziestu lat zapierdzielu i teraz wyda każde pieniądze, żeby kupić sobie iluzję powrotu do zdrowia które stracili z---------m
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
04.06.2026, 06:58:13 via Wykop
  • 7
@KingaM: teraz korporacje to tną koszty i jeszcze bardziej co najwyżej wyciskają tych 40 latków co się nie zwolnią bo mają kredyty. Dynamiczne 25 łatki to sobie mogą pomarzyć o robocie w korpo bo korpo się stały tak chciwe i nastawione na zysk że nikogo nie zatrudniają
  • Odpowiedz
e3b0c
e3b0c
03.06.2026, 10:41:39 via Wykop
  • 31
Żadnej pracy się nie lękaj, mało rób dużo stękaj. To moja dewiza.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

baal80
baal80
baal80
04.06.2026, 10:17:22 via Wykop
  • -1
@e3b0c: Brzmi jak mądrość życiowa menela spod budki z piwem.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3080
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3028
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2610
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2334
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #praca
  • #korposwiat
  • #kolchoz
  • #pracait
  • #heheszki
  • #pytanie
  • #studbaza
  • #zalesie
  • #januszex
  • #programista15k
  • #gorzkiezale
  • #januszebiznesu
  • #polska
  • #nocnazmiana
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking