Wpis z mikrobloga

1. Umów się do lekarz
2. Odczekaj parę tygodniu czasu na wizytę
3. Lekarz przyjmuje do 17:00
4. Zwolnij się wcześniej z pracy i jazda do lekarza
5. Bądź w recepcji o 15:50
6. Lekarza już nie ma bo nie było pacjentów!
7. WTF?!?!
8. Jak nie ma pacjentów to lekarze wychodzą wcześniej
9. Najbliższy wolny termin znów za parę tygodni
10. Przejdź do punktu nr 1

#brakprofitu #sluzbazdrowia #nfz
  • 181
@Turysta10: Kiedyś miałem podobnie tylko przyszedłem o 10:00 by dowiedzieć się, że lekarz wyjechał do pracy za granicą i nie wróci. Na pytanie czemu nie powiadomili pacjentów telefonicznie usłyszałem, że przecież nie mają obowiązku -_-"
@Turysta10: Na kontrę podam sytuację ze Szkocji.

1. Umów się telefonicznie na prywatną wizytę w Polsce podczas wizyty nad Wisłą - 100 pln za max 10 minut uwagi. #cebula #stacmnie
2. Pomyśl, że w sumie to na coś płacisz te składki NHS #uk odwołaj wizytę w Polsce
3. Telefon do lokalnej przychodni, wizyta za 3 dni o 14:50
4. Przyjdź na 15:50 bo masz za daleko do łba, żeby zapamiętać. "Pani
@Chet_Sidney: to że wina lekarz jest to się zgodzę w 100% ale już z tymi pieniędzmi to gruba przesada- lekarze dobrze zarabiają bo pracują dużo w większości- jak by policzyć sstawkę godzinową to tak cudownie nei wyjdzie :) pytaj o co chcesz :) a wystarczyło zadzwonić do pacjenta i zapytać o zmianę terminu ehh...
@Flypho: no ale kto ma mieć monopol na leczenie jak nie lekarze? :) to nie lekarze wymyślili sobie utrudnienia w dostępie do leków w postaci recept - bardziej bym celował w mądre głowy wyżej :) lekarz nie wypisze Ci tego co chcesz bo jak coś się stanie to on za to odpowie :) leczyć się można we własnym zakresie - tylko do zaawansowanych leków nie ma dostępu, z punktu widzenia lekarza
lekarz nie wypisze Ci tego co chcesz bo jak coś się stanie to on za to odpowie :)


@krowolubka: A kto odpowie za to, że komuś z powodu braku tej recepty pogorszy się zdrowie? Chyba Swaróg #!$%@?. Skoro lekarze ponoszą odpowiedzialność za przepisanie leków to co najmniej taka sama odpowiedzialność powinna być wyciągana za ich niewypisanie. Nawet #!$%@? maści na trądzik nie dostaniesz dzisiaj bez recepty. Gdyby ludzie zasypali lecznice pozwami
@Flypho: napisałem wcześniej też - tu nie ma co się spierać bo lekarz nie powinien sobie wybyć skoro ma pacjentów zapisanych- jak ma nagły wypadek i musi jechać do domu czy do dziecka to może zadzwonić do pacjenta i go o tym poinformować :) ja tak robię :) jeśli by się pogorszyło i pacjent udowodni, całą sytuację a lekarz nie będzie miał dobrego usprawiedliwienia to odpowiedziałby w dalszym ciągu lekarz prawdopodobnie
@krowolubka:

jeśli by się pogorszyło i pacjent udowodni, całą sytuację a lekarz nie będzie miał dobrego usprawiedliwienia to odpowiedziałby w dalszym ciągu lekarz prawdopodobnie

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3704960,ginekolog-i-polozna-ze-szpitala-na-polnej-skazani-na-wiezienie,id,t.html
Zabili 2 osoby i dostali 3 lata więzienia. Gdyby mi groziły takie kary to srałbym na tych pacjentów dokładnie tak jak teraz to robią lekarze. Już widzę jak sąd skazuje kogokolwiek za brak recepty. Ułuda. Gówno. Lekarze są w Polsce nietykalni.
@Flypho: -nie potraktuję nigdy żadnej gazety z wyjątkiem medycznych wydawnictw za wiarygodne źródło informacji w takich sprawach- wiem w 100% jak dziennikarze piszą o czymś na czym się nie znają czyli medycynie- ma być krzykliwy tytuł, jak chodzi o lekarza to już super bo ich nikt nie lubi
-z tego artykułu za 100% info uznałbym tylko, że był poród i matka z dzieckiem zmarły - tyle
-w artykule piszą że ten
@Flypho: popatrz na to - taka dygresja
"kolejki są zbyt długie!" - to wina lekarzy? Przecież co 2 osoba narzeka że wizyty są strasznie krótkie więc raczej nie obsługują jednego petenta przez 2h
"przez większą część wizyty coś pisał zamiast wysłuchać i porozmawiać" - ale tej całej biurokracji wymaga NFZ więc to też nie bardzo ich wina :) nikt tyle pisać nie chce bo to idiotyzm
"są pazerni bo lecą z
- a czy co chwilę nie słyszy się jak jakiś gwałciciel dostał śmiesznie niską karę? jak morderca wyszedł po 5latach za dobre sprawowanie, jak jakiś gość uwikłany w afere chodzi na wolności? Ale tutaj łatwo dopisać, że koledzy bronią itd. :)


@krowolubka: Są, ale są też sprawy w których faktycznie zapadają sprawiedliwe wyroki i karą za morderstwo jest dożywocie albo 25 lat. Rzuciłem już Wykopowi wyzwanie, żeby znalazł mi chociaż jeden
@Hank_Stinson: Ludzie nie znają swoich praw w przychodniach, no bo skąd mają wiedzieć. Ja miałem taką sytuację, że chciałem się zapisać do rodzinnego w innym mieście, a pielęgniarka mi powiedziała, że nawet jak się zapiszę to będę musiał czekać dwa tygodnie na wizytę u tego nowego rodzinnego. Później od innego lekarza się dowiedziałem, że mają obowiązek zapisać mnie do rodzinnego w ciągu 48 godzin. Kto miał rację?

@Hank_Stinson: Widzę, że
@Turysta10:

1. obudź się z gorączką 40C* w poniedziałek o 7
2. spróbuj się dodzwonić do przychodni (10 razy)
3. na wqurwie wsiadasz do samochodu
4. wracasz się ubrać + jakaś kurta bo jesteś tak #!$%@? że nawet nie skumałeś się że w bokserkach #!$%@?
5. ubierasz się
6. wsiadasz do samochodu
7. chyba jadę
8. chyba przychodnia
9. wyjdź z mieszkania
10 wsiadasz do samochodu
11. w końcu przychodnia
12.
@Turysta10: kolego, opisz sytuację dokładnie i pisz do nfz'tu, powinni dobrać się do dupy tej przychodni i lekarzowi za robienie w #!$%@? pacjentów, napisanie reklamacji do szefostwa placówki też jest wskazane, ich psim obowiązkiem jest Cię przyjąć, jak lekarz chce skończyć wcześniej to powinni przełożyć pacjentów umówionych na późniejsze na luki
@Turysta10: @Hank_Stinson: @krowolubka: @wtk_: @Flypho: @grzeczar: @Equalizer: @sicknature:
Zaciekawił mnie temat. Sceptycznie podchodzę do rady o wywoływanie awantury w sytuacji, w której nie jestem pewien swoich praw i obowiązków przychodni - a jako osoba która ostatnio chorowała w podstawówce, na pewno byłbym bardzo zdziwiony taką sytuacją. Już pomijam fakt, że jestem osobą spokojną i nie zamierzam udawać furiata tylko dlatego, by coś wymusić (zdenerwowanie