Wpis z mikrobloga

1. Umów się do lekarz
2. Odczekaj parę tygodniu czasu na wizytę
3. Lekarz przyjmuje do 17:00
4. Zwolnij się wcześniej z pracy i jazda do lekarza
5. Bądź w recepcji o 15:50
6. Lekarza już nie ma bo nie było pacjentów!
7. WTF?!?!
8. Jak nie ma pacjentów to lekarze wychodzą wcześniej
9. Najbliższy wolny termin znów za parę tygodni
10. Przejdź do punktu nr 1

#brakprofitu #sluzbazdrowia #nfz
  • 181
@gumol: w nagłych przypadkach żaden lekarz nie może ci odmówić pomocy nigdy. I to nie pielęgniarka na rejestracji decyduje tylko on. Tułając się po różnych miastach przerabiałem to 2-3 razy. Zawsze trzeba prosto do lekarza uderzać, oczywiście grzecznie i wiadomo że nie z byle czym. Ale jak nosem kręcą to prosić o papier że nic nie dolega lub wezwanie karetki bo czujemy się coraz gorzej. Poza tym bez rejestracji zawsze można
@Flypho: trochę późno jest więc nie będę szukał - tutaj masz stronę - są rzetelnie opisane przypadki http://www.infodent24.pl/lexdent/ i jest sporo i z wyrokiem skazującym i nie z wyjaśnieniem - może mnie spektakularne bo to stomatologia ale tam jest to opisane przynajmniej tak jak powinno być:)

Ciężko to opisać komuś kto tego się nie uczył tak żeby nie zabrzmiało jak marne tłumaczenie ale medycyna to nie jest warsztat samochodowy - to
@krowolubka:
http://www.infodent24.pl/newsdentpost/smierc-na-fotelu-kary-dla-dentystki-i-anestezjologa,101892.html
No faktycznie, kary w zawieszeniu i 5 tys. złotych do zapłaty, to żeś zarzucił xD.

choroby różnie wyglądają w różnych stadiach, do tego mogą dochodzić inne schorzenia - to serio nie jest takie łatwe jak się na pierwszy rzut oka wydaje - jest mnóstwo rzeczy których nie da się przewidzieć a jak się pojawią to leci to na konto lekarza

A przepraszam, na czyje mają lecieć skoro tylko lekarze
@aderonraven: ze zdrowiem nie jest tak że możesz sobie pozwolić zawsze na zwłokę.

Boli cię kolano to idziesz do rodzinnego, on pisze skierowanie do chirurga, ten zapisuje lek a jak nie przechodzi to może zrobi ci prześwietlenie albo nawet da skierowanie na tomografię. Przy dobrych wiatrach jest to od 6 do 12 miesięcy.
Jak złamiesz nawet małego palca to ta cała ścieżka może wyglądać zupełnie inaczej na różne sposoby. Możesz iść
@Flypho: ja napisałem że tam te procesy są opisane w miarę rzetelnie a nie, że każdy skazuje lekarza na dożywocie - wybrałeś jeden który potwierdza Twoją tezę a ja mogę wybrać taki który skazuje lekarza na dotkliwy wyrok :)
wyrok wyznaczył sąd a nie kolegium kolegów lekarzy więc to nie jest wina lekarzy - pretensje do sędziego raczej :)

rozumiem o co chodzi - chcesz się leczyć samemu - ale to
@krowolubka: To był jedyny jaki znalazłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ej bez przesady- to ładnie brzmi ale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością - do tej pory normalnie dyskutowaliśmy :)

Jak niewiele ma wspólnego z rzeczywistością? To ludzie nie umierają przez błędy lekarzy? Ludzie nie umierają przez brak pomocy lekarskiej? Umierają i to wbrew własnej woli. Lekarz jest jedyną osobą, która może decydować o tym czy w
To są #!$%@? skończone. U mnie w przychodni podobna pracuje. Godziny przyjęć od 8 do 15. Przychodziła o 9, piła kawę, o 10 zaczynała przyjmować, a przed 14 szła do domu.
@Hank_Stinson: @Turysta10:

Nie mozna sie klocic od wejscia i wymagac wszystkiego na juz bo tym sie nic nie osiagnie.

A wyżej napisałeś to:

Dziwie sie tylko ze sie dales, zamiast zrobic awanture.

Generalnie już to widzę jak obrażona na cały świat baba z recepcji nagle zmienia swoje oblicze i rozwiązuje twoje problemy :D Obraża się jeszcze bardziej, a później pewnie udaje, że Cię nie widzi obsługując innych pacjentów.

Ja bym