Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la IKEA. Choćby ta oto kuchnia. Nie wyobrażam sobie komfortowego przebywania w takim pomieszczeniu, a co dopiero przyrządzania tam jakichkolwiek posiłków. Kuchnia ma być miejscem spotkań - przyjaznym, ciepłym, a nie sterylnym, beznamiętnym zbiorem białych, płaskich, lśniących powierzchni, od których odbija się trupie światło LED-owych punktowych lampek. Jak w jakimś pieprzonym prosektorium + echo jak w kościele. Wchodzisz tam w nocy napić się wody i wyciągając szklankę z szafki, czujesz się jakbyś kradł kryptonit z podziemi Pentagonu. Stojąc we własnym domu...

Ta durna moda to kolejny przykład na to, co seriale o młodych pięknych i bogatych robią z mózgiem - gdyby nie one, nikt normalny nie pożądałby takich mebli. Za 10 lat ten styl będzie tak samo wyśmiewany jak dzisiejsze tureckie dywany na podłodze i bursztynowa boazeria, a takie meble kuchenne nie będą nadawać się nawet do garażu, bo za łatwo się brudzą.
#preczzminimalizmem #konformizm #ludzietodebile #ikea #minimalizm #design #wnetrza #oswiadczenie
Sepang - Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la ...

źródło: comment_3ug5kDXutZZPwGCr75fqM4doIHyWkVjz.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@Sepang: wszystko zalezy od układu w jakim żyjesz. Niektórzy spędzają w mieszkaniu 10h dziennie, z czego 8 to sen. Przypuszczam też, że zastosowanie kilku dodatków możne znacząco ocieplić takie wnętrze.
  • Odpowiedz
@Sepang: Z prosektorium to ładnie pojechałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma też co przesadzać. Osobiście jestem zwolennikiem minimalizmu. Nie lubię ozdóbek, firan, zbędnych pierdół na półkach bo po prostu źle mi się to sprząta. Sam mam w jednym z pokoi szaro-szare meble, trochę jaśniejsze ściany i jedną dla kontrastu - zieloną. Prawda jest taka, że ile dup tyle opinii ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Sepang: tutaj dużo zależy od temperatury barwowej światła, dasz ledy <3000K i jest mniej "prosektoryjnie".
Sam mam taką kuchnię, i muszę przyznac, że jest praktyczna. Poza tym b. jasne kolory + połysk, dodaje optycznie przestrzeni, co w klitkach, w jakich mieszka większość polaków jest b. pożądane.
  • Odpowiedz
@Sepang: Się przyczepił, jeszcze brakuje tagu #bekazpodludzi i #patologiazewsi ( ͡° ʖ̯ ͡°). Znajdzie się sporo osób, które wolą postawić na minimalizm, szczególnie, że kuchnia jest pomieszczeniem, w którym masz gotować, a nie spać albo siedzieć na kanapie. Nie wydaje mi się aby ktoś się z tego śmiał za 10 lat.


@jem_pierogi: @jem_pierogi: No racja. Ta ze zdjęcia wygląda jak jakieś pomieszczenie socjalne w firmie.
torArka - @Sepang: Się przyczepił, jeszcze brakuje tagu #bekazpodludzi i #patologiaze...

źródło: comment_I5b6Jt67QbUaDknVwCeMEu5pN9dpHAz4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sepang: To nie jest ala ikea, jest to jakiś laboratoryjny minimalizm faktycznie, ale podałeś akurat jakiś skrajny przykład. Gdzie nie ma złamania tej bieli na przykład drewnianym blatem, kolorowymi płytkami czy ciekawymi dodatkami, a masz za to pogłębiającą ten niekorzystny efekt całą ścianę zabudowaną białymi frontami. I czarna ramka niewiele tu zmienia.

Styl skandynawski, w ogólnym zarysie wykształcił się z powodu niewielkiej ilości naturalnego światła jaka jest na północy, dlatego mają
  • Odpowiedz