Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la IKEA. Choćby ta oto kuchnia. Nie wyobrażam sobie komfortowego przebywania w takim pomieszczeniu, a co dopiero przyrządzania tam jakichkolwiek posiłków. Kuchnia ma być miejscem spotkań - przyjaznym, ciepłym, a nie sterylnym, beznamiętnym zbiorem białych, płaskich, lśniących powierzchni, od których odbija się trupie światło LED-owych punktowych lampek. Jak w jakimś pieprzonym prosektorium + echo jak w kościele. Wchodzisz tam w nocy napić się wody i wyciągając szklankę z szafki, czujesz się jakbyś kradł kryptonit z podziemi Pentagonu. Stojąc we własnym domu...

Ta durna moda to kolejny przykład na to, co seriale o młodych pięknych i bogatych robią z mózgiem - gdyby nie one, nikt normalny nie pożądałby takich mebli. Za 10 lat ten styl będzie tak samo wyśmiewany jak dzisiejsze tureckie dywany na podłodze i bursztynowa boazeria, a takie meble kuchenne nie będą nadawać się nawet do garażu, bo za łatwo się brudzą.
#preczzminimalizmem #konformizm #ludzietodebile #ikea #minimalizm #design #wnetrza #oswiadczenie
Sepang - Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la ...

źródło: comment_3ug5kDXutZZPwGCr75fqM4doIHyWkVjz.jpg

Pobierz
  • 77
@Sepang: bardzo bym chciał kuchnio-laboratorium, wygodne i jak najbardziej łatwe w "sterylizacji", a nie jakieś babcino-ciocine picu-picu, ani w guście z "tej świetnej" (z niej tylko rozmiar zlewu by mi pasował prawdopodobnie).

No to dowiedziałem się właśnie, że jestem... DEBILEM.

No elo.

Kuchnia jest do gotowania, nie do zabawiania gości. Usmaż sobie raz porządnie steka i potem pierz firaneczki, dywaniki i serweteczki przesiąknięte zapachem dymu.

No elo.

/Tak, mam wrażliwy węch.
Wchodzisz tam w nocy napić się wody i wyciągając szklankę z szafki, czujesz się jakbyś kradł kryptonit z podziemi Pentagonu.


@Sepang: Know that feel bro. ( ͡° ʖ̯ ͡°)