Wpis z mikrobloga

Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la IKEA. Choćby ta oto kuchnia. Nie wyobrażam sobie komfortowego przebywania w takim pomieszczeniu, a co dopiero przyrządzania tam jakichkolwiek posiłków. Kuchnia ma być miejscem spotkań - przyjaznym, ciepłym, a nie sterylnym, beznamiętnym zbiorem białych, płaskich, lśniących powierzchni, od których odbija się trupie światło LED-owych punktowych lampek. Jak w jakimś pieprzonym prosektorium + echo jak w kościele. Wchodzisz tam w nocy napić się wody i wyciągając szklankę z szafki, czujesz się jakbyś kradł kryptonit z podziemi Pentagonu. Stojąc we własnym domu...

Ta durna moda to kolejny przykład na to, co seriale o młodych pięknych i bogatych robią z mózgiem - gdyby nie one, nikt normalny nie pożądałby takich mebli. Za 10 lat ten styl będzie tak samo wyśmiewany jak dzisiejsze tureckie dywany na podłodze i bursztynowa boazeria, a takie meble kuchenne nie będą nadawać się nawet do garażu, bo za łatwo się brudzą.
#preczzminimalizmem #konformizm #ludzietodebile #ikea #minimalizm #design #wnetrza #oswiadczenie
Sepang - Nie ogarniam tego całego minimalizmu i nowomodnego stylizowania wnętrz a'la ...

źródło: comment_3ug5kDXutZZPwGCr75fqM4doIHyWkVjz.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@Sepang: A mi się bardzo podoba. Nastrój w domu czy to "ciepło" powinni robić ludzie a nie meble.
Minimalizm ma to do siebie, że zawsze dobrze wygląda i z mody nie wyjdzie. Jak mała czarna czy szpilki.
Super wygląda, wygląda czysto i schludnie.
  • Odpowiedz
@Sepang: minimalizm jest modny na zachodzie od początku lat 30 XX wieku wątpię żeby to tak za 10 lat trafił szlag. Kwestia gustu.
btw. Zauważyłem że minimalizm jest hejtowany przez pisarzy i osoby które mają złe wspomnienia z polską służba zdrowia(true story)
  • Odpowiedz
@Sepang: Ech, a ja jestem rozdarta, bo nie wiem, jak urządzić swoje przyszłe mieszkanie. Doceniam niektóre style, nowoczesny także i ciężko się zdecydować. Najgorzej jednak, kiedy mieszasz kilka jednocześnie i wychodzi cygański kącik. Trochę jak na Twoim zdjęciu xD
@Wynoszony: Za to na Twoim wygląda, jakby jakiś dzieciak się tam dostał i pobawił plakatówkami xD
  • Odpowiedz
@Sepang: Kuchnia bez drewna, kaszubskich malowanek na brązowych kafelkach, dyndających rondli i wiszącego czosnku to gówno, a nie kuchnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sepang: supi kuchnia bulwo, w takiej czułbym się jak ryba w wodzie
A jak wolisz jakieś #!$%@? żarówki #!$%@?ące pomarańczowym kolorem jak szczyny z uszkodzonych nerek to nawet mi cie nie żal xDDD
  • Odpowiedz