Wpis z mikrobloga

1. JAKIE WY WYBRALIŚCIE MIASTO DO ZAMIESZKANIA?
2. NA JAKICH PODSTAWACH/KRYTERIACH WYBRALIŚCIE TO MIASTO?
3. CZY JESTEŚCIE ZADOWOLENI Z WYBORU?
4. CO WAM SIĘ PODOBA A CO NIE?
5. CZY PLANUJECIE ZMIENIĆ MIASTO, JEŚLI TAK TO NA JAKIE I DLACZEGO
6. W JAKIM MIEŚCIE PLANUJECIE ZDECHNĄĆ I/LUB MIEĆ RAKA I DLACZEGO AKURAT W TYM

POZDRAWIAM

#warszawa #krakow #poznan #wroclaw #trojmiasto #lodz #katowice #miasta #polska #urbanistyka #pytanie #oswiadczenie #gorzkiezale #kiciochpyta #emigracja #praca #studia #szczecin #lublin #bialystok #it #pracbaza #torun #bydgoszcz #studbaza #trudnewybory #matura
  • 34
skończ już.


@kiwacz: ? co mam skończyć i dlaczego? tym szybciej zdecydujecie się jakie miasto tym szybciej skończę.

w Krakowie jak się nie ma forsy i pada deszcz


@coTYkcesz: a jak pada deszcz to co się dzieje ze smogiem?

siedź kuźwa na dupie jak ci dobrze i nie kombinuj


@prawdziwek: ale mi nie jest dobrze, chcę do dużego miasta.

wybierz warszawę


@MegaZU0: dlaczego?

jest coś takiego jak boty
2 Łatwość znalezienia pracy, dobra komunikacja po mieście i połączenia ze innymi miastami


@LPG36: zgoda, ale to masz też w Łodzi i Poznaniu. I czemu akurat te rzeczy są dla ciebie aż tak istotne?

4 Korki, wysokie ceny w sklepach osiedlowych


@LPG36: korki miałbyś mniejsze w poznaniu. wysokie ceny w osiedlowych są chyba wszędzie?
A co do korków, rozumiem że używasz automobilu? Dlaczego akurat ten środek transportu?

5 Tak, ale
2. Uczelnia


@newerty: uczelnia co? Gdynia jako jedyna ma uczelnię szydełkowania na jednej nodze? Inne miasta też mają uczelnie

3. Nie


@newerty: dlaczego, co cię rozczarowało? I czy jakieś inne polskie miasto spełnia twoje potrzeby?

4. Blisko do sopotu, można wyskoczyć na piwo na plażę.


@newerty: ok ale to chyba przez kilka miesięcy? A w zimie nad morzem gorzej niż gdzie indziej.

6. Zdychają psy i podludzie.


@newerty:
@bez_pracy_brak_kolaczy:
2.Uczelnia: AM, najbliżej rodzinnego miasta

3. Nie: bo dziki, bo kaszubi którzy nie są kaszubami, bo na pomorzu to tylko strajkować potrafią, bo jest brzydko, bo trójmiasto to ruina, bo chyba wszystkie laski 20+ prowadzą blogi o modzie, bo leżąc na plaży 100 metrów dalej wychodzi z portu chińczyk ze złomem, bo co trzeci to niemiec, bo skm nigdy nie przyjeżdża o czasie a w centrum korki, bo trolejbusom ciągle
@bez_pracy_brak_kolaczy:

zgoda, ale to masz też w Łodzi i Poznaniu. I czemu akurat te rzeczy są dla ciebie aż tak istotne?


Co mam w Łodzi? Pracę?! Bo komunikacja w Łodzi to raczej nie ten tego.
Praca jest dla mnie istotne bo trzeba za coś żyć.

korki miałbyś mniejsze w poznaniu. wysokie ceny w osiedlowych są chyba wszędzie?

A co do korków, rozumiem że używasz automobilu? Dlaczego akurat ten środek transportu?

Głównie
@bez_pracy_brak_kolaczy:
1. i 2. Kraków. Ale to miasto wybrało mnie a nie ja miasto.
3. Jak najbardziej.
4. Kraków i jego mieszkańcy (rodowici) są specyficzni, z kompleksem Warszawy, płucami pełnymi smogu. Czuć w nas duch romantyzmu. Nie każdy się tutaj odnajdzie, tobie nie wróżę sukcesu, więc do Krakowa się nie pchaj.
5. Nie. Tu się urodziłem, tutaj żyję, tym brudnym powietrzem oddycham. Jestem przesiąknięty tą krakowską mentalnością, tym stanem umysłu. Dlaczego
@bez_pracy_brak_kolaczy: Krakow - studnia potem staz w czasie 5 roku, teraz praca. ogolnie za kilka lat chce wrocic na slask i tam sie wybudowac, tylko w okolicach Rybnika strasznie slabo z praca. ale zobaczymy. a Krk na studia dlatego ze w miare ok renoma uczelni. duzy rynek pracy. no i jakies takie ciekawsze niz katowice. a jakos bardzo daleko na studia nie chcialem wyjezdzac.