Wpis z mikrobloga

Osoby które propomowały warianty Qwerty(n) chyba nie pracowały z AD z włączonymi wymaganiami na skomplikowane hasło.
Sprawa druga, zmiana haseł to nie jest jakiś wymysł ludzi IT z piwnicy, którzy się mszczą. To wcale nie jest fajne jak co chwila ktoś zapomina hasła i trzeba je resetować albo gonić ludzi to kleją kartki na monitorach. To jest wymaganie prawne. Jest takie "Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004
  • Odpowiedz
@xSQr: to wymóg prawa polskiego, jest ono najbardziej restrykcyjne na świecie i z jakichśtam powodów wymaga zmiany co miesiąc. U mnie są zawsze e-maile o zmianie raz na rok czy tam kilka z wyjątkiem Polski - tu co miesiąc.
Nie to że chwalę korpo, bo przeciwnie, nie cierpię.
  • Odpowiedz
To nie korpo głupku, tylko wymogi GIODO. To, że wcześniej pracowałeś w jakieś wieśniackiej firmie która nie przestrzegała prawa w zakresie ochrony danych, to nie znaczy, że tak jest wszędzie.
  • Odpowiedz
@Thor1990: dla Ciebie moze i tak, dla mnie nie. Bo dział it leży i kwiczy. U mnie do tego działu trafiają osoby- odrzuty zewsząd, czasami mam wrażenie, ze ja sie na tym lepiej znam. Równie dobrze mogą mi powiedzieć zeby wyłączyć i włączyć komputer:)
  • Odpowiedz