Wpis z mikrobloga

@xSQr: Możesz podziękować ustawie o ochronie danych osobowych, która wprowadziła wymóg zmiany hasła co miesiąc jeżeli pracuje się z takimi danymi. Sporo firm ustawiło tak dla świętego spokoju, wcześniej miały np. dłuższe ale raz na rok.
Wykorzystaj to:

przy haśle:

NieWyjdeNaPrzerwieNaFajke.123

głupio się będzie samemu oszukiwać i jednak wychodzić. Hasło wpisujesz kilka razy dziennie niech służy do przekonywania mózgu do jakichś zmian na lepsze :)
Co widzisz złego w dbałości o bezpieczeństwo? Zainstaluj sobie KeePass/LastPass/1Password i będzie po problemie.

@mjut:

ból dupy i tyle. U mnie bezpieczeństwo wymaga hasła z co najmniej 1 małą literą, 1 wielką, 1 cyfrą i znakiem specjalnym. Hasło musi mieć minimum 8 znaków, zmieniamy je co miesiąc, kolejnych 30 haseł nie może się powtórzyć, hasła nie mogą też być podobne to siebie. 3 błędne próby wpisania hasła blokują konto na 15
@xSQr: A ja bym tak chciał ;) Ustawiaj sobie co miesiąc jako hasło jakieś postanowienie, np. "bieganie3razywtygodniu", "RzucamPalenie", "WieczoremNaukaHiszpańskiego" itd. Myślę, że wpisując to postanowienie kilka razy dziennie wbiłbym sobie je głęboko do głowy. Mogłoby działać motywująco ;)
-Hasło ma ponad 30 dni. Wprowadź nowe hasło.
(róża)
- Hasło za krótkie.
- (różowa róża)
- Hasło musi zawierać minimum 1 cyfrę.
- (1 różowa róża)
- Hasło nie może zawierać spacji.
- (1różowaróża)
- Hasło musi zawierać co najmniej 10 różnych znaków.
- 1pieprzonaróżowaróża
- Hasło musi zawierać co najmniej jedną WIELKĄ literę.
- 1PIEPRZONAróżowaróża
- Hasło nie może zawierać kolejno następujących po sobie wielkich liter.
- 1Pieprzonaróżowaróża
- Hasło
Gdzieś czytałem (była na ten temat badanie), że zbyt częste zmiany hasła, a także wymuszanie haseł zbyt skomplikowanych wcale nie poprawiają skuteczności ochrony systemu, a jedynie utrudniają pracę użytkownikom. No niby nic odkrywczego, ale jak ktoś ma paranoicznie nastawionych adminów, chcących chronić swoje tyłki, to musi zmieniać hasło co 14-30 dni. Tyle, że jak ma się tych haseł 5-7, to lądują one na karteczkach. I tyle z bezpieczeństwem :-) Ale admin jest