Wpis z mikrobloga

@PanNieznanypl kiedy zrozumiecie że jest coś takiego jak budżet i planowanie Xd podwyżka 200 zł brutto dla każdego szczura to koszt upraszczając 1 milion miesięczne, 12 milionów rocznie a impreza tylko 0,5 miliona
  • Odpowiedz
@Alakecz

@Poldek0000 a pensję pracowników to niby nie koszt? xD

Ale ta kasa na imprezę to jest z Funduszu Pracy - albo wydasz na "imprezę" albo oddasz za nic w podatku.
Nie możesz jej przeznaczyć na pensje. Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@PanNieznanypl A to robisz out. Ja tak zrobiłem, HR z miesięcznym wyprzedzeniem poinformowałem a przełożonego tak 4 dni i w ostatni jeszcze dzień miałem rozmowę z górnym managementem. Chcesz więcej kasy to skacz po firmach co dwa lata.
  • Odpowiedz
@Alakecz Koszt, ale duże firmy mają też ustawowy obowiązek mieć pewne fundusze na pozapłacowe wynagradzanie pracowników i często są to paczki, bony, wczasy pod gruszą czy darmowe pożyczki. OPa firma zamiast przeznaczyć pieniądze na bony chociażby do biedronki, robi imprezę.
  • Odpowiedz
@Poldek0000: nie rozumie bo pojęcia o finansach co drugi wykopek ma takie że nie wie co to brutto a co to netto xd, śmieszne jest to że tak dużo ludzi nie potrafi w prostą matematykę
  • Odpowiedz
@teslamodels: xD no i jest pierwszy ludzie do 26r nie płacą podatku dochodowego który wynosi 12% obecnie w pierwszym progu podatkowym, to że na zleceniu ich kwota brutto równa się netto wynika jeszcze z tego że nie odprowadzają składek zdrowotnych ponieważ ubezpiecza ich szkoła lub rodzice
  • Odpowiedz