Jestem bezrobotny od 01.07
05.07 Dostałem zwolnienie do 18, teraz mam kolejne do 26.07.
Z tego co rozumiem, o wypłatę świadczenia będę mógł się ubiegać dopiero po upłynięciu nieprzerwanych 30 dni zwolnienia? Dopiero wtedy mam wypełnić wniosek?
W takim przypadku zwolnienia mają być wystawiane na poprzedni zakład pracy? Bo lekarze się mnie pytają.
#zus #l4 #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@KejtiPeryPijeSzeryZaCztery pracowałem cały zeszły rok ale w styczniu tego roku miałem przerwę 16 dni w umowach i nie byłem ubezpieczony. Załóżmy że od lutego średnie zarobki miesięczne to +/-8k brutto. W lipcu poszedłem na chorobowe więc jakich pieniędzy mogę się spodziewać?
  • Odpowiedz
@Szybkalada: Podstawa powinna wtedy być od czerwca do początku umowy, ale jeśli nie przepracowałeś całego stycznia to pewnie go nie wezmą do podstawy, więc wychodzi że będzie to średnia od czerwca 2021 do lutego 2021. A ile to wyjdzie to nie wiem dokładnie ale wpisz jak liczyć zasiłek chorobowy na umowie zlecenie i podstaw te miesiące i przychód jaki wtedy osiągnąłeś i liczbę dni przebywania teraz na zwolnieniu.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Jestem na uop, od kilku miesięcy na zwolnieniu lekarskim. Do tej pory nie dostałem "wypłaty" z chorobowego z zus. Co można zrobić, jak upewnić się że pracodawca dopełnił wszelkich formalności, czy to idzie z automatu? Mam kosę z pracodawcą i złożyłem wypowiedzenie, dlatego obawiam się że jeśli ma jakiś ruch żeby mi uprzykrzyć życie to to robi, a ja nie mam od 3 miesięcy środków do życia i się
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mackone: Tam tego nie zobaczy bo Z-3 wysyła pracodawca.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ile pracowników zatrudnia firma? Jak powyżej 20 to oni płacą chorobowe, jak mniej to od 34 bądź 15 dnia zwolnienia płaci Zus i pracodawca musi wysłać Z-3.
Wyślij zapytanie przez pue, tam u góry strony będzie czy pracodawca w ogóle złożył dokumenty. Jak nie to wyślij Zas-53 z okresami zwolnień a oni będą się kontaktować z pracodawcą żeby
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach