Jak na portalu sprawdzić do kiedy dokładnie mam zus preferencyjny? Chcę przejść na mały zus+ a tam jest okno 7 dni od zakończenia i nie wiem dokładnie kiedy to jest
#jdg #b2b #zus
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozliczam PIT i w końcu nie wiem. Płaciłem Mały ZUS przez pół roku (styczeń-czerwiec), a potem przeszedłem na UoP.
Ile mogę odliczyć składek zdrowotnych od pitu? Tylko za jeden miesiąc czy z każdego miesiąca?
#zus #pit #ksiegowosc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ma ktoś jakiś poradnik jak wypełnić deklaracje za luty przez PUE. Za styczeń wypełniła mi księgowa, ale nie mam księgowej co miesiąc chodzę tylko raz w roku przy rozliczeniu rocznym

#zus #jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hr #administracja #kadry #zus #prawo #korposwiat #pracbaza
Mirki mam takie pytanie. Mam uop, w lipcu kończę 26 lat.
Będę dostawać okolo ~850 zł 'premii brutto' do wypłaty. I teraz kwestia czy bardziej opłaca mi się to dostawać jako premię uznaniową do wynagrodzenia z tytułu uop czy może podpisać dodatkowo umowę zlecenie?
Rozumiem, ze na zleceniu dostałabym tyle do
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Jest jakiś limit czasowy na zgłoszenie zusowi wypadku przy pracy?
2. Ile mozna dostać odszkodowania za skręcenie kostki przy pensji minimalnej (jakiś miesiąc w usztywnieniu)?
3. Żeby składac papiery o odszkodowanie do zusu musi być protokół wypadku przy pracy, czy zus nic do tego nie ma?

#prawopracy #zus #pracbaza
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracując na zlecenie pojawia się opcja drugiej umowy zlecenia jako asystent w innym miejscu w ramach projektu ministerstwa i w aplikacji trzeba określić czy "z tytułu wykonywania tej umowy, jeśli jest taka możliwość:"

- chcę podlegać dobrowolnemu ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu tak/nie
- chcę podlegać dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu tak/nie

Z czym to się wiąże? Jakie korzyści niesie?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam swoją działalność. Rozliczam się ryczałtowo, płacę niski ZUS (orzeczenie). Pracuję dla jednego klienta - wiadomo: obu bardziej nam się oplaca B2B niż zlecenie czy tym bardziej UoP. Pracę mam całkowicie zdalną. Mam ochotę spakować się i wyjechać na rok - dwa w jakieś miłe, ciepłe miejsce. Nie chcę jednak przenosić działalności, po prostu z różnych powodów opłaca mi się rozliczać w Polsce. I teraz pytanie: czy z punktu
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak jestem zameldowany w jednym miescie i tam jest budynek zusu, ale na zeolnieniu mam podobny inny adres, bo przebywam w innym miescie to ewentualne wezwanie na kontrole dostane z miejsca zameldowania czy do najblizszej siedziby od aktualnego miejsca pobytu, ktory podam lekarzowi?

#l4 #zus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, orientuje się ktoś co w takim przypadku z ZUS?
Moja siostra jest studentka i w sierpniu skończyła 26 lat (wciąż studiuje).
Do 15 lutego była ubezpieczona od ojca na podstawie dokumentu S1, a teraz od marca idzie do pracy (na umowę o pracę).
W Internetowym Koncie Pacjenta do 15 lutego widniała jako ubezpieczona.
Czy przez przerwę dwutygodniową może mieć problemy? Czy ogólnie ZUS się o coś doczepi?
#zus #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dra wyslana w terminie a i tak #zus podzielil we podzial skladek wg wlasnego uznania Co za debile
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M0ke: dzielona jest na podstawie poprzedniej dra. Wpłatę i dra składasz do tego samego terminu. Jak wpłata będzie wcześniej to się jakoś musi podzielić. Dlatego dzieli sie na podstawie wcześniejszej ostatniej dra. Nie takie debilne.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz