Wpis z mikrobloga

Hej, ogólnie to mam L4 z powodu depresji, dostałem wypowiedzenie z pracy 18 maja, lecz zwolnienie nadal posiadam, od psychiatry dowiedziałem się, że aby dostawać nadal pieniądze muszę podobno do ZUSu wysłać to zwolnienie, które mi wystawiła. ZUS nie odbiera, albo linie zajęte albo jakiś bot gada coś po ukraińsku o świadczeniach socjalnych, ale mniejsza.
Mogę wysłać to jakoś przez internet? Orientuje się ktoś jak to mam zrobić?
#praca #pracbaza #pytanie #l4 #zwolnienielekarskie #zus #prawo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kejesen: Już miałem zapytać jak długo na L4 jesteś że pracodawca mógł wypowiedzieć umowę.
No rocznica niedługo....

Jesli dostajesz co 3tyg zwolnienia to powodzenia z wnioskiem o zasilek chorobowy z ZUS.

W sumie i tak juz Ci wypłacają ale na wniosek pracodawcy, teraz będziesz sam musiał wnioskowac i tlumaczyć się urzednikom.
  • Odpowiedz
@Panicz_Lustereczko:

W przypadku długotrwałej niebecności spowodowanej chorobą jak najbardziej pracodawca może rozwiazać umowę.

Powodzenia, bo ZUS automatycznie sprawdza "przewlekle chorych" i rzuca kłody pox nogi. Nie chodzi mi o to że zasiłek nie przysługuje, ale że będzie sie musiał
  • Odpowiedz
@Kejesen: Składasz ZAS-53 oraz Z-10 po rozwiązaniu umowy. ZUS wyśle do pracodawcy pismo o Z-3 i ot cała filozofia. Po ustaniu zatrudnienia maksymalnie 91 dni można być na zasiłku chorobowym (a łącznie w zatrudnieniu i po 182 dni) potem można starać się o świadczenie rehabilitacyjne (maksymalnie można na nim być 12 msc).
@pannakota: Jeżeli zachorowanie było w ciągu 14 dni od ustania zatrudnienia to musi wtedy trwać 30
  • Odpowiedz