W sumie co by się takiego stało jakby Błaszczi kazał odstrzelić te białoruskie śmigłowce? Przecież baćka by się co najwyżej obsrał na miętowo, on i tak się wije jak piskorz żeby nie dać się wkręcić w wojnę, nie ma uja że by zadzierał z krajem NATO. Przeca kiedy Erdogan zestrzelił ruski myśliwiec jak kaczkę to Putin coś tam mruknął, coś tam tupnął ale ostatecznie więcej tam myśliwców nie widziano. A baćka przy
Zełeński już stara się opanować sytuację. Albo zauważyl że przegięli albo rzeczywiście są tam frakcje które z prezydentem się nie lubią i wyprawiają samowolkę.


Ukraina walczy o wolność swoją i całej Europy i jesteśmy wdzięczni każdemu narodowi, który pomaga. Bardzo doceniamy historyczne wsparcie Polski, która razem z nami stała się prawdziwą tarczą Europy od morza do morza. I w tej tarczy nie może być ani jednego pęknięcia.

Nie pozwolimy, aby jakiekolwiek polityczne
Pobierz Stryjekmod - Zełeński już stara się opanować sytuację. Albo zauważyl że przegięli alb...
źródło: Zrzut ekranu 2023-08-1 o 21.35.34
Właśnie wróciłem od przyjaciela, który pracuje w Białowieży... Opowiadał mi o tych helikopterach... latały kilkanaście metrów nad hotelem, w którym Pracuje. Widziało je setki ludzi...

#!$%@? rządzących, że niby nic nie latało szybko zostało wyprostowane przez zdjęcia turystów.

Nie wiem czemu, ale to nie wygląda na przypadek... PiS liże dupę ruskim od dawna i zmiana władzy w Polsce nie jest na rękę ani Putinowi, ani Kartoflowi. Karakan też nie odda władzy po
Prawilnie przypominam, że pomagałem w badaniach na terenie puszczy białowieskiej i wynosiłem z parku narodowego wory śmieci po uchodźcach. Część to było widać, że dostarczone im przez aktywistów już po polskiej stronie, bo np. batony z Lidla.
Puszcza obstawiona przez wojsko, bazy wielkie w Białowieży, radary pola walki. A i tak dosłownie każdy tam może sobie łazić. To tyle jeśli chodzi o zapewnienie szczelności granic.
Nie wspominając o tym, że w Białowieży
@ramirezvaca czy ja napisałem coś i helikopterze?
Ja mówię, że w czasie pokoju wojsko nie jest w stanie zapewnić szczelności granic. Uchodźcy chodzą jak chcą. Wdarcie się jakiś wojsk, zrobienie prowokacji to będzie dla nich pestka.
Przydacz w końcu powiedział to czego nie mówi rząd, Mati czy Jaro i dostaje bure, ale uważa tak większość Polaków.
A rząd jeszcze daje Ukraińcom kredyt 2%, darmowe ubezpieczenie itp.
W Polsce są Ukry, ktorych było stać na łapówkę żeby uciec.
Już nie pytam od kiedy to Ukraińcy są takimi przyjaciółmi Polaków.
Z punktu widzenia historycznego, to w najlepszym razie Ukr=Rus ale gimka przejęła wykop.

Ot stosunki Pl-Ua w pigułce...
#wojna #
darmowe ubezpieczenie


@czarnapietruszka: Jakie kraje ueropejskie nie daja ubezpieczenia uchodzcom wojennym?

Z punktu widzenia historycznego, to w najlepszym razie Ukr=Rus


@czarnapietruszka: Bzdurny prorosyjski symetryzm (w najlepszym razie głupkowte bajanie na tzw '' chłopski rozum'') aby wybielic Rosjan i obrzydzac Ukrianców nijak sie mjajacy do stanu faktycznego czy nawet historii.
Na Tik Toku latają filmy, gdzie całe bandy imigrantów przechodzą przez płot na granicy, białoruskie śmigłowce latają sobie luźno w naszej przestrzeni powietrznej, wlatują do nas ruskie rakiety... Przecież jedyne, co rząd ma robić to zabezpieczyć ten fragment granicy. Społeczeństwo nie będzie kwestionować relokacji żołnierzy, dodatkowych nakładów finansowych... a i tak to się nie udaje. Co za banda nieudaczników (,)

#ukraina #wojna #bialorus #rosja #bekazpisu
@gawronfly: A widzisz geniuszu na wodzie mur? Jeśli imigranci mają czas, żeby uszkodzić przęsła, przygotować grupę ludzi i ją przeprowadzić, to ja mam pytanie gdzie jest Straż Graniczna? Oni powinni być na miejscu po 5 minutach i rozgonić towarzystwo. Przecież do tego wystarczy podstawowa kamera z wykrywaniem ruchu i odpowiednio gęste patrole. I nie przyjmuję odpowiedzi, że się nie da. Obecnie NIE MA NIC WAŻNIEJSZEGO.
Piękne jest to, że dowódcy tego zbrodniczego Powstania prócz Okulickiego dożyli spokojnej starości na uchodźstwie. Dziesiątki tysięcy młodych, niewinnych mieszkańców Warszawy straciło przez nich życie, a oni grzali dupę w Londynie albo w Stanach. Cześć i chwała bohaterom, wieczne potępienie niekompetentnym dowódcom

#powstaniewarszawskie #historia #warszawa #wojna
Pobierz eleganckichlopak - Piękne jest to, że dowódcy tego zbrodniczego Powstania prócz Okuli...
źródło: temp_file4585812199743153432
@eleganckichlopak: Z całej tej grupy najbardziej poraża zachowanie Chruściela "Montera". Najpierw to on, prąc do powstania, przyniósł przesadzony meldunek o sowietach na Pradze, na podstawie którego Komorowski podjął pochopnie decyzję o powstaniu (kilka godzin później uświadomiono mu błąd, ale ocenił że to za późno na odwołanie wybuchu). Potem w czasie powstania cały czas zakładał, że niemcy się lada moment wycofają i nie można im tego utrudniać, nie dopuszczał doniesień wskazujących na
Wiele osób jako przykład kłamstw MON podaje rakietę spod Bydgoszczy.
Kochani to są małe miki.
W Przewodowie świadkowie mówią o dwóch rakietach, a mon uparcie twierdzi że była jedna. Bo jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania czemu dwie rakiety przeciwlotnicze leciały koło siebie i czy przypadkiem jedna nie była rosyjska a ta druga, faktycznie ukraińska ją goniła.
Teraz pytanie która zabiła tych ludzi. Nie wiem, ale mon ewidentnie mataczy.
#wojna #
Mnie najbardziej #!$%@? fakt, że skoro na zweryfikowanie czy w ogóle helikoptery naruszyły naszą przestrzeń, MON potrzebował ile? 6? 8 godzin?! Ja pier..... To co by było gdyby była okazja do zestrzelenia takiego helikoptera, ile trwało by podjęcie decyzji czy strzelać czy nie? Pewnie pilot zdążył by wrócić do siebie, wylądować i otworzyć flachę. U nas by padł wtedy rozkaz do zestrzelenia. To jest jakieś przewlekłe upośledzenie w przepływie informacji, w decyzyjności.