#wojna #rosja #ukraina #oryx

Ciekawostka dotycząca strat podawanych na stronie oryxspioenkop.com. Rozpisane są znalezione duplikaty, nie ma ich zbyt dużo. Link do danych:

https://docs-google-com.translate.goog/spreadsheets/d/1wZ8V_CjGhmdjT31CMKI5-qKc1g8zEd9kb2iDR8xBFgM/htmlview?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=wapp#gid=0

OSINTer Archie Irving był zdezorientowany i sprawdził Oryxa pod kątem duplikatów (tak, wszystkie 15554 jednostki po obu stronach), publikując wynik na Dysku Google .

Federacja Rosyjska znalazła 136 duplikatów dla 11487 jednostek (1,2%). Ukraina ma 4067 jednostek - 114 duplikatów (2,8%).

W sumie 15554 jednostek - 2% duplikatów,
Popisowcy stawiają za wszelką cenę na ukrów robiac im na siłę łaskę, bo cóż im pozostało. Baćka dobrze o tym wie i prowokuje. Ukry dobrze o tym wiedzą i choćby Wołyniem upokarzają ten rząd. Niemcy się podśmiewują, nic nie robią i tylko czekają na szansę zrobienia interesów. UK na rękę położenie w jakim znajdują się nieudacznicy pisowcy bo nie podnoszą łba, biały murzyn z montowni ma wykonywać polecenia. Węgry się zorientowały i
Od początku wojny ok. 50 000 Ukraińców straciło jedną lub więcej kończyn, — WSJ .

Liczby te opierają się na informacjach uzyskanych od rządu i instytucji medycznych, chociaż rzeczywiste liczby mogą być wyższe, ponieważ proces protezowania trwa długo.

Na początku wojny główną przyczyną amputacji były rany otrzymane podczas ostrzału artyleryjskiego i rakietowego. Obecnie wiele osób zostaje rannych w wyniku wysadzenia w powietrze przez miny rozmieszczone wzdłuż linii frontu.

https://www.wsj.com/articles/in-ukraine-a-surge-in-amputations-reveals-the-human-cost-of-russias-war-d0bca320

#ukraina #wojna #
Pobierz Kumpel19 - Od początku wojny ok. 50 000 Ukraińców straciło jedną lub więcej kończyn, ...
źródło: temp_file3321387222591692223
Jeju, ale z was panikarze... Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami: szeregowy dostrzegł wrogie helikoptery na naszym terytorium więc powiadomił sierżanta, więc ten powiadomił chorążego, więc ten powiadomił porucznika, więc ten powiadomił pułkownika, więc ten powiadomił admirała, admirał powiedział, że to nie tu bo on jest od statków, więc tamten powiadomił generała, generał próbował powiadomic ministra obrony, żeby ten powiadomił NATO i spytał co robić, minister nie mógł odebrać bo akurat był
@fishhero Turkom taka procedura zajęła 17 sekund:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zestrzelenie_rosyjskiego_Su-24_(2015)

bombowiec Su-24M został zestrzelony w tureckiej przestrzeni powietrznej, w którą wtargnął na 2,29 km (przez ok. 17 sekund), po 10-krotnym ostrzeżeniu przez Turków o naruszeniu granicy


Zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24 – zdarzenie, do którego doszło 24 listopada 2015, o godzinie 9:24 czasu lokalnego (7:24 GMT)[2], niedaleko granicy syryjsko-tureckiej[3], gdy turecki samolot myśliwski F-16 zestrzelił rosyjski bombowiec Su-24M[4]. Jest to pierwszy przypadek zestrzelenia sowieckiego lub
Codziennie latają nad Polską samoloty NATO, które patrolują granicę. Wiedzą jak Prigożyn idzie się wysrać, a nikt przez pół dnia nie zauważył dwóch gigantycznych śmigłowców? Rolnicy wrzucają zdjęcia i filmy a mimo to MSZ dementuje sprawę? I jeszcze Polska miała informować NATO?Chciałbym wierzyć, że to jakaś fasada, ktorej po prostu nie przekazuje się opinii publicznej.

#wojna #afera #bialorus #wojsko
Dawno nic nie wrzucałem na tag z serii #onuceztiktoka więc trzeba trochę nadrobić. Dzisiaj na tapecie niejaka "Caryca Anna" która klasycznie, jak na onuce z Tiktoka przystało straszy wojną z ruSSkimi. Mówi o prowokowaniu Rosjan przez tego szarlatana Zełeńskiego (jak on śmie w ogóle jakieś drony wysyłać na Moskwę xD) no i klasycznie "Rosja zaraz się wkurzy, zobaczycie, teraz to tak na serio serio" XD Na początku jak zacząłem wrzucać na tag
JohnnyPomielony - Dawno nic nie wrzucałem na tag z serii #onuceztiktoka więc trzeba t...
Izraelski statek handlowy Ams1 stał się w poniedziałek pierwszą jednostką, która otwarcie przeciwstawiła się rosyjskiej blokadzie Morza Czarnego, wprowadzonej po tym, gdy Rosja wycofała się w połowie lipca z umowy, umożliwiającej Ukrainie eksport zboża ze swoich portów — podał portal dziennika "Jerusalem Post".


I co ruscy zrobili? A No nic

#wojna #ukraina #rosja
#wojna
Najpierw żeby wykryć jakiś śmigłowiec który narusza naszą przestrzeń to nasza OPL powinna pracować w reżimie czasu W bo inaczej to se mogą patrzyć na flightradar. A że nie mamy obrony przeciwlotniczej... Podziękujmy wszystkim politykom od 89. Bo za komuny to już się skansen robił ale jak nad Polską latały samoloty szpiegowskie to nawet zasadnicza służba wojskowa WOPK działała na bojowo.
Prawie cała zachodnia elektronika używana przez rosjan, w tym w przemyśle obronnym, trafia do Rosji przez Chiny, Hongkong i częściowo Turcję , poinformowała Verstka, powołując się na zamknięte dane rosyjskich służb celnych.

Schemat dostaw wygląda następująco: firma, która będzie pośredniczy, jest zarejestrowana w państwie trzecim. Kupuje potrzebne towary i reeksportuje je do Federacji Rosyjskiej. Tylko w pierwszej połowie 2023 roku importowano do Rosji objęte sankcjami mikroprocesory produkowane na Zachodzie o łącznej wartości
Pobierz Kumpel19 - Prawie cała zachodnia elektronika używana przez rosjan, w tym w przemyśle ...
źródło: temp_file270093811856557269