wszystko wskazuje na to, że stało się to przez przypadek .

Ukierunkowana prowokacja dwoma śmigłowcami bojowymi przekraczającymi granicę byłaby niezwykle niebezpiecznym posunięciem, biorąc pod uwagę, że Łukaszenka znajduje się zaledwie +-10 km od granicy, a od kilku dni, także teraz , śpi 7,5 km od granicy.

#bialorus #wojna #rosja #ukraina
Spójrzcie na naszych mężów stanu, przecież oni są dedykowani mamonie, Morawiecki pierwszy by z Polski wyjechal w przypadku wojny, bo przecież on ma rodzine, a taki Tusk by wrócił pod kieckie do swojej mocodawczyni Angeli Merkel.

Nam potrzebny jest taki polski Leonidas, a nie te szczury okrętowe, nie głosujcie na nich.
#wojna #rosja
Gdyby rok temu Ukraina przegrała, mielibyśmy teraz 900 km granicę z ruskimi, i do dziś już by po naszych lasach zielone ludziki łaziły:

https://wykop.pl/link/7172719/mieszkancy-bialowiezy-bialoruskie-smiglowce-przelecialy-nad-naszymi-glowami

A nasze władze w Warszawie byłyby jak Najman, głosiłyby że nikogo tam nie ma

No i jeszcze do kompletu Trump, ten bardzo mądry debil:

https://wykop.pl/link/7172881/trump-wzywa-do-wstrzymania-wszelkiego-wsparcia-dla-ukrainy

#polska #ukraina #wojna #rosja
Pobierz spere - Gdyby rok temu Ukraina przegrała, mielibyśmy teraz  900 km granicę z ruskimi,...
źródło: z30030543AMP,1-sierpnia-2023-r--mieszkancy-Bialowiezy-zauwazyli
kolega chyba sugeruje że wszyscy powinni teraz zrobić laske ukraińcom, czytać nie potrafisz?


@GrzegorzPorada: Nie musisz robić laski Ukraińcom, możesz Ukraińców nienawidzić, gardzić nimi albo zupełnie mieć w dupie. Ale, żeby nie rozumieć, że Ukraina walczy za nas, to trzeba mieć spore deficyt intelektualne.

Tłumaczę dla niepełnosprytnych: walczy za nas nie w tym sensie, że Mykoła z Saszą idą do okopu z radosną myślą o tym, że własną piersią bronią Warszawy
#ukraina #bialorus #wojna #rosja #polska #kononowicz #majorsuchodolski #suchodolski

Mamy przebieg rozmowy, która miała miejsce dziś w Białowieży, przy granicy polsko-białoruskiej, po incydencie z białoruskimi śmigłowcami:

Polski żołnierz - O dzień dobry! O właśnie jestem ogółem przy białoruskiej granicy. Jestem na wsi...

{Nadchodzi białoruski komandos zrzucony przed chwilą ze śmigłowca}

Polski żołnierz - A ja teraz patroluję...

Białoruski komandos - Co tam...

Polski żołnierz - Granicę

Białoruski komandos- Granicę i eta?

Polski żołnierz
@Chehu:

Muszą starać się bardziej, bo za każdym razem Państwo Polskie (jako instytucja)... NIE ZAUWAŻYŁA ów incydentów xD dopiero ktoś znajdywał rakiety w lesie lub robił zdjęcia ;)

A w Przewodowie to gdy USA powiedziało, że rakieta była ukraińska, to od tego momentu innej wersji być nie mogło :))

Więc zapewne gdyby od razu zauważono te śmigłowce, to powiedzieliby, że to ukraińskie maszyny xDD
To już wiecie czemu nikt Polski poważnie nie traktuje (w tym Ukraina). Wyobraźcie sobie podobny incydent np. w Izraelu. Śmigłowce byłyby dawno zestrzelone (względnie przejęte przez myśliwce i zmuszone do lądowania a piloci aresztowani). Tu można zrobić niemal wszystko a konsekwencji brak. Cóż sami na to pozwalamy nic więc dziwnego że na pochyłe drzewo...

#bialorus #ukraina #wojna
Śmigłowce byłyby dawno zestrzelone (względnie przejęte przez myśliwce i zmuszone do lądowania a piloci aresztowani)


@kazimierz-wardecki: masz pojęcie o czym piszesz?

Śmigłowce wleciały w naszą przestrzeń na ok, 4 kilometry w głąb i przeleciały nad naszym terenem jakieś 10km.
Ile to mogło trwać 2-3 minuty? Taki incydent jest nawet trudno wykryć.
Zanim cokolwiek zdążyłoby u nas wystartować ich już dawno nie byłoby nad naszym terytorium.