via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Kurde wróciłem z #roraty i kurde w następnym roku dyktafon kupuje bo ksiądz który przyszedł ma tak dobre kazania jak Pawlukiewicz :)
YT nadchodzę ()
Może kogoś nawróce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wiara #kosciol #religia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Wie ktoś jaki ksiądz albo gdzie w Krakowie rozgrzeszaja podczas spowiedzi z mieszkania ze swoją narzeczoną? Wiem że to zalezy od ksiezy czy daja czy nie i wolałbym wiedzieć gdzie jest większa szansa na rozgrzeszenie.

#kosciol #wiara #krakow
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam znajomych katolików, którzy popierają strajk kobiet. A o co chodzi?


@Ordo_Publius: Tzw. katolicy bezobjawowi ;P Mam nadzieję, że przynajmniej nie popełniają świętokradztwa poprzez przyjmowanie Komunii Św.
  • Odpowiedz
#wiara #religia #chrzescijanstwo
Jak ma się wiara która polega na byciu dobrym człowiekiem do zawodów w którym odbiera się życie? No bo różne wiary uważają zabijanie za grzech, a taki żołnierz czasem nie ma innego wyboru niż zabić, co skutkuje śmiercią innej osoby która wykonuje tylko swoje obowiązki. Czy takie zawody dostają rozgrzeszenie w przód?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zacky: zadałem podobne pytanie dla kilku księży, mówili że tak, że żołnierz czy policjant ma taką konieczność.
Rzuć ten badziew zwany religią, sama sobie przeczy w zbyt wielu miejscach by brać ją na poważnie.
  • Odpowiedz
@Don_Pelayo: co to znaczy w złej sprawie? Czy hitlerowcy którzy nie wiedzieli co się dzieje w obozach poszli do nieba? Po prostu wykonywali rozkazy, a charyzma Hitlera zaszczepiła w nich pewnie myśl że sprawa jest dobra, więc jeżeli można komuś wmówić albo ładnie pokazać takie wydarzenie jak 2 WŚ to chyba nie ma czegoś takiego jak zła sprawa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@JakTamCoTam: Ja w tym widzę też duża wadę. Ludzie, których ewidentnie nie łączą już dawno żadne uczucia, pozostają razem w związku z przyzwyczajenia, poczucia wierności i bycia ze sobą na stałe pomimo wszystko. Co z tego, że codziennie kłótnie, przepychanki, toksyczność - ważne, że wytrwali razem ze sobą. A dzieci wtedy dorastają wśród rodziców, którzy za swój największy życiowy błąd uznają właśnie małżeństwo. Takie dzieci słyszą codziennie jak bardzo ich
  • Odpowiedz