Ciekawe czy Bóg jara się rzeczami stworzonymi przez ludzi? Powiecie że on może stworzyć wszystko ale czy wymyśliłby sam takiego Gothica 2 Noc Kruka albo kultową muzykę z lat 80tych? W końcu jesteśmy stworzeni na jego podobieństwo.
Jak myślicie?

#bog #wiara #religia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#wiara #religia #pytanie #anonimowemirkowyznania
Pierwszy raz w życiu poproszono mnie o bycie chrzestnym, dokładniej to kuzyn i jego żona mnie o to poprosili (ona jest już prawie na finiszu ciąży). Problem jest taki, że od lat nie chodzę do spowiedzi i nie mam zamiaru iść, co oczywiście formalnie uniemożliwia mi bycie chrzestnym (wiadomo, trzeba iść do konfesjonału, wyspowiadać się, wziąć podpis). Odbyłem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@windows95: Akurat podatek kościelny na wzór Niemiec albo państw skandynawskich to najlepsze co mogło by się zdarzyć. To bylo by powiedzenie ,,sprawdzam" wobec kościoła i społeczeństwa. Koniec państwowych dopłat, niech kościół utrzymują jego wierni. A kto nie identyfikuje się z żadnym kościołem, niech przekaże ten 1% na jakąś fundację, dom kultury czy nawet na schronisko dla zwieżąt.
  • Odpowiedz
#pseudonauka
#szur

Nawet jeżeli inicjatywa sztucznego nieba, czyli budowy sfery Dysona i wdrożenie technologii transferu świadomości poprzez splątanie kwantowe (czy inne podróże w czasie), zostanie kiedykolwiek ustanowiona jako dalekosiężny cel ludzkości,
to wdrożenie tego projektu w rzeczywistości nie będzie możliwe bez zaakceptowania zasad moralnych, które zostały nam powierzone w prawie, ani też prawo naturalne nie zostanie zrozumiane bez kompasu moralnego przekazanego przez Jezusa - bo nawet kiedy taka infrastruktura będzie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio tak sobie rozkminiam, jak według was wygląda niebo? Chodzi mi o to że przecież jeśli ktoś umiera jako dziecko to co, jest w niebie na wieki jako dziecko? Bo przecież tak zawsze będą go pamiętać rodzice jak też już tam trafia. A przykładowo jak umrze wasz dziadek w wieku starczym to jaki będzie w niebie ? Powiedzmy że jego mama też jest w niebie ale że zmarła dawno temu to pamięta
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niesmialo_jezdze_tarpanem: Myślę że koncepcja życia pozagrobowego wykracza poza ludzkie rozumowanie, może to być jakaś sieć neuronowa operująca na falach/świetle lub coś czego jeszcze nie jesteśmy w stanie na ten moment zmierzyć. A sama Biblia ma przecież też wymiar bardziej symboliczny niż dosłowny. Zakładając ascendencję stalibyśmy się istotami zupełnie innymi niż obecne, bez cielesnej powłoczki, być może również zupełnie odklejonej od pojęcia czasu

  • Odpowiedz