@DMiros: rozumiem że masz w banku w H to się dowiedz czy przelew na cinkciarza będzie za darmo, prawdopodobnie przyjmują EUR tylko nie wiadomo gdzie mają bank, jak w Polsce to będziesz musiał zapłacić za przelew SEPA w banku w H
  • Odpowiedz
@czecotam: w bankomatach bank of china. Na lotnisku na drugim (chyba) piętrze są. Wyplacalem karta kantor alior bez problemu. W razie problemu idź do informacji, dogadasz się po angielsku. Kartę do telefonu też lepiej załatw na lotnisku. We wrześniu rok temu płaciłem 50 yuanow za 25gb.
  • Odpowiedz
  • 0
Któryś z Wykopków orientuje się może jaką walutę zabrać na Bali - wszędzie piszą, że dolary, a jak to jest z kochanym euro? #podroze #bali #waluty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka uwaga, na takich turystycznych miejscach biorą jedno i drugie, ale zazwyczaj 1usd=1eur, więc bierz co tańsze :) no i trzeba zabrać trochę niskich nominałów, a nie setkami rzucać. Resztę dostaniesz w lokalnej walucie więc warto znać kurs.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy podniesienie stóp procentowych przez NBP spowoduje spadek czy wzrost wartości PLN? Stawiałbym na wzrost, kierując się logiką, że zwiększy to popyt na PLN, ale pewności nie mam, za to mam trochę USD do wymiany.
#waluty #pieniadze #inwestowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z ekonomicznego punktu widzenia wzrost stop procentowych —> zwiekszenie rezerw obowiazkowych —> mniej pieniadza na rynku w obiegu (mniejsza podaz) —> wieksza wartosc, —> zloty sie umacnia. Ale jak pojdziesz shorta, to sie oslabi. Taki lajf ;)
  • Odpowiedz
Nie ma jednak złudzeń że w długim okresie złotówka będzie spadać


@Aiween: Dopóki będzie taka różnica w poziomach stóp procentowych pomiędzy EUR i PLN jaka jest teraz, to nie będzie spadać, chyba że będzie to spadek spekulacyjny na przykład wskutek nadejścia bessy na giełdy.
  • Odpowiedz
Sprzedać wszystkie funty za 4,77 czy może wzrośnie do 4.9? nie wiem co się odjaniepawla z tym funtem.
#waluty #funt
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oj nadchodzi wielki krach obawiam się że RPP, 11 września mocno podniesie stopy procentowe. Niestety miliony ludzi Polsce nie są przygotowani na taki obrót sprawy.
Wystarczy zobaczyć jak wariuje euro dzis od 8 do chwili obecnej takich spadków i wzrostów nie widziałem nigdy a śledzę notowania codziennie...

#finanse #waluty #polska #kredyt
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NamietnyDzwigowy: Trza patrzeć na inflację. W strefie euro pewnie zaczną niedługo drukować dalej , ale rynki pewnie już to zdyskontowaly. Na podniesienie ani obinzke stop w Polsce się też póki co nie zanosi. Obstawiam trend boczny.
  • Odpowiedz
#finanse #pieniadze #biznes #inwestycje #waluty #ekonomia
Hej ludzie, jestem dość nowy into inwestowanie, banki i takie tam więc zapewne jest tu sporo osób mądrzejszych w tym temacie.

Jak najlepiej inwestować w obce waluty? To znaczy: gdzie kupować po normalnych kursach i gdzie trzymać te pieniądze? Większość banków ma konta walutowe, to jest dobra opcja? Czy jakieś lokaty zagraniczne, fundusze inwestycyjne?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@madstorm: nie zamierzam grać, póki co chcę tylko zabezpieczyć część oszczędności przed inflacją więc chcę być najwyżej na mały -/+. Nie będę też za te pieniądze nic kupował, więc nie chciałbym konta które ma jakieś ukryte opłaty za brak transakcji kartą czy coś. Na razie przewaga Revoluta, ale mam konto w mbanku więc w sumie jak jest tam jakieś fajne konto walutowe to może i lepsze rozwiązanie niż prywatna firma
  • Odpowiedz
@Czarzy: chyba w RU ;) Jak masz konto w mbanku, to walutowe otwierasz na klik, są darmowe, nie masz limitów operacji czy konieczności trzymania tam czegoś. Moje głownie leżą puste od kilku lat, kożystam sporadycznie. A jak cos jest na nich, to jeszcze, śmieszny bo śmieszny ale zawsze jakiś % dadzą. Dobrze też działają z internetowym kantorem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#waluty
Mirki do jakiego poziomu w najblizszym czasie moze skoczyc euro? Mam spora sume do sprzedania po kursie 4.35 i nie wiem czy liczyc na wiele wiecej?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach