@Krecenieworatoprzyjemnoscsroga Ja nie mogę nawet przekierować tej paczki ani nic, a nie wiem czy mi ja dostarczy, jak wrócę do domu, czy jak mnie nie będzie
Czym nadać paczkę o wymiarach 200cm x 25cm x 10cm? Sklep na allegro się zgodził na zwrot po upłynięciu 30 dni i allegro mi nie wyśle kuriera do zwrotu, więc muszę to zrobić na własną rękę. Bez umowy z firmami kurierskimi wychodzą chore pieniądze, dlatego myślę skorzystać z jakiegoś pośrednika - #kurjerzy wylicza 60zl za paczkę, ale boje się jakichś dodatkowych opłat potem. Ktoś nadawał ostatnio coś takiego i może
@Speleo84: Jeżeli ktoś tylko utworzył etykietę, to znaczy, że paczka nie jest w posiadaniu UPS. Nie rozumiem problemu. Nie wiem też jakim trzeba być odklejeńcem, żeby nie zauważyć, że firmy nie zatrudniają tłumaczy i wsio leci z jakiegoś translatora, nikt nie sprawdza czy dany tekst ma sens.
Idzie do mnie UPSem elektronika z Chin. Paczki nie ma jeszcze w Polsce, ale dostałem maila z ich agencji celnej w PL z prośbą o info co jest w przesyłce i czy zgadzają się dane na fakturze. Od razu im odpisałem, ale z ciekawości - czy to standardowa procedura? Trochę kupuję z Chin i pierwszy raz ktoś
@bonczurexxx: @cybulion dostawałem taki spam powiadomień ludzi mówiących że przez opony całoroczne dachowali albo że wypisały im flamastry, że usunąłem
@InwestorEkonomista: no za rządow PiS to była decyzja polityczna, to nie kwestia możliwości technicznych. Taka jest teraz doktryna i prawo. Nie można zestrzelić bez identyfikacji wizualnej. Dopiero w czasie W. Możliwe, że to się zmieni. Błaszczak miał informację o rakiecie, ale nie potrafił/nie chciał podjąć żadnej decyzji. Potem udawał, że nic nie wiedział. A systemy OPL mamy coraz lepsze. A będą jeszcze lepsze. Po latach zastoju coś się ruszyło. Fajnie
#kurier #ups #clo Czy ktokolwiek też przechodził tu katusze z celnikami UPS? Paczka szła przez pół świata 3 dni i od tygodnia siedzi w z-------m urzędzie celnym tej cudownej firmy. Pracownicy maja politykę 1 email/doba, nie odpisuja, ida na urlopy i nie przekazuja pracy współpracownikom. Czy za to faktycznie jeszcze się płaci 80zł za "obsługę celna"?
@n0xx: Masz doświadczenie z tym, jakim przewoźnikiem zamawiać międzynarodowo? FedEx też kitrał mi paczkę, ale max kilka dni. Nawet poczta polska szybciej to robiła.
@fifi22255: Chyba ten album to z ups'a mi wysłali ale to i tak wszystko finalnie ląduje w celnym także czy tak czy siak p--------e. A tak ogólnie to nie za często zamawiam coś z zagranicy także raczej Ci nie podpowiem, którego przewoźnika wybrać bo nie wiem.
czy wasz UPS też sam dla siebie pobiera trochę prądu?
mój bierze 31W cały czas, jak podłączę do niego serwer co pobiera 100W to licznik przed UPS pokazuje 131W. Z początku myślałem że dlatego że musi doładować akumulator ale to raczej nie to bo zaraz po podłączeniu, jak i po 15h nadal pobiera cały czas 31W, u mnie kwh kosztuje 1.21zł więc to trochę drogo wychodzi szczególnie że to praktycznie 1/3 tego
@sha128: Cieszę się, że mogłem coś podpowiedzieć. Na etapie moich poszukiwań nie podobało mi się, że naprawdę mało który producent podaje zużycie własne UPS-a, a przecież dla urządzenia działającego często 24/7 to dość kluczowa informacja.
Mirasy, padl mi ups do podtrzymania zasilania w kominku z płaszczem. Miałem apc smart ups 700. Szukam czegoś nowego, ale....chce żeby było jak w starym że akusy chowają się w obudowe(2x 7Ah, 12V). Polecicie coś z pelnym sinusem ?
@xyz_xyz: ja montuje zazwyczaj Sinus Pro E z Volta przy kominkach i się sprawdzają. Nie wiem czy mają idealną sinusoidę, aż tak się na tym nie znam ale do pomp z kominka i sterownika zwykle wystarczy.
Od 6 lat montuje i w jednym z----ł się akumulator kupiony przez klienta oddzielnie. No i właśnie akumulator nie jest w obudowie
UPS - serio, zróbcie coś z tymi spyerdolinami z obsługi klienta przez telefon, rozmawiałem z trzema platfusami z tamtąd w kwestii problemu technicznego i w chamstwie przeskakują biurwy z każdego urzędu jaki znam.
#inpost błagam, zróbcie przesyłki poza europe, konkurencja ssie fyuta i żre gruz.
Kurier UPS zagubił paczkę z iPhone zamówionym przedpremierowo. Po dziesiątkach wykonanych telefonów do UPS jak i Apple, firma kurierska była łaskawie po niecałych dwóch tygodniach od nadania przesyłki rozpatrzyć reklamację braku dostawy przesyłki.
Dwa tygodnie, mimo że już po dwóch dniach roboczych z szczerością przyznano mi, że przesyłka najprawdopodobniej nigdy się już nie odnajdzie (czyt. została z------a na sortowni). Następnego dnia dostałem
@Kofels kradzieże takich produktów to jest plaga. Na sortowniach duża rotacja pracowników i każdy patus chce się nachapac jak najwięcej. Mieszkam w DE i tutaj też kradną, ale ostatnio miło się zaskoczyłem, że sklep, gdzie kupiłem telefon pobiera pieniądze dopiero 14 dni po dostarczeniu przesyłki, czyli tyle ile moje prawo do zwrotu, a takim wypadku mam wywalone jeśli paczka zaginie
Przesyłka z USA, wartość przedmiotu 25$, transport 50$. Wchodzi ups cały na biało z opłatami: vat <20 zł (ok) cło 80 zł (myślałam że cło dopiero od 150 €, czyżby to były opłaty celne manipulacyjne za cło 0 zł? xd) opłaty rządowe 66 zł - co to za gunwo? #ups #kurier #przesylki #usa
#kurier #ups to inny stan umysłu. Przesyłka nadana w czwartek. W piątek dotarła cargo lotniczym do Warszawy. Przez cały dzień brak aktualizacji statusu. Przez weekend tak samo. Dzisiaj rano uzupełniona historia kończąca się nieudana próba doręczenia w piątek popołudniu. Nie muszę przecież dodawać, że byłem cały dzień w domu? ( ͡º͜ʖ͡º) no nic, zdarza się. Może kurier nie potrafił zadzwonić dzwonkiem? Dzisiaj
Taka sytuacja przy nadawaniu paczki UPS-em. Trochę mnie zmroziło i zrezygnowałem z UPS. Jak wiadomo przewoźnik ma zawsze rację. Uważam, że to przegięcie i pułapka. Rozumiem dopłata do brakującego gabarytu i 100 zł kary, ale 2110????!!!!
"Informujemy, że przewoźnik UPS dolicza dopłatę do każdej paczki przekraczającej dozwolone limity. Wysokość dopłaty mogą Państwo sprawdzić w zakładce Mój cennik. Dodatkowo w okresie od 09.09.2024 r. do 31.01.2025 r. przewoźnik dolicza dopłatę sezonową do
Jaki UPS warto zakupić do podtrzymania pieca pelletowego o deklarowanym maksymalnym poborze prądu 310W? Wystarczy by wytrzymał do godziny. #ups #pytanie