Mial ktos doczynienia z urzedem celnym UPS w ostatnim czasie? Moja paczka czeka juz u nich miesiac na oclenie, wyslalem wszystko o co prosili i od tamtego czasu mi nie odpisuja xD co chwile z nimi rozmawiam to mowia ze paczka nie zostala puszczona do oclenia ale nikt nie chce podac powodu. Dzis otrzymalem od nich taka informacje.

„Pana przesylka nie jest jeszcze odprawiona przez UCS. Po zmianie programu celnego przez UCS
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@splitzy: to jest norma z tymi urzędami złodziejskimi, paczka może w 3 dni iść z drugiego kontynentu do polski ale potem na miesiąc utyka w p-------------e dolnym jakim jest kraj z dykty i kartonu i kiśnie w jakimś magazynie bo państwo musi pobrać swój haracz i myto i będą się żarli przez tygodnie jak nawet udowodnisz im, że paczka jest z tego zwolniona
  • Odpowiedz
@konrad-cebula: @splitzy
U mnie sprawnie, paczka z usa. Ale sam vat, bez akcyzy

27.08.2025 17:56 Twoja paczka jest w drodze.
27.08.2025 17:41 Dla tej paczki obowiązują opłaty importowe. Wybierz opcję Zapłać teraz (...)
27.08.2025 4:31 Kontrola
  • Odpowiedz
Jaki UPS do chwilowego podtrzymania komputera z zasilaczem 750W? Prawie codziennie mam przepięcia trwające ułamki sekund, i szukam czegoś żeby to wyeliminować, a kompletnie się na tym nie znam. Coś niedrogiego do 500 zł. #ups #komputery #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam chyba jakas kamerke w mieszkaniu, bo kurier regularnie dzwoni kiedy siedze od minuty pod prysznicem, no jprdl, siedze tam doslownie 5 minut, to zawsze w tym okienku musi dzwonic xD

#kurier #poczta #inpost #dpd #ups
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wysylal ktos z Was ostatnio rowerm kurierem na terenie PL?
Jak tak to jakim i w jakiej formie?
Widze ze można na allegro za 4 dyszki kupić fajny karton na rower.

Ile Was to kosztowało?

#rower #kurier #pytanie #inpost #dpd #ups
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Czy kurierzy z UPS zostawiają awizo przy listach? Sąsiad mi powiedział, że był dzisiaj kurier z listem do mnie, ale byłem w pracy. Czekam na odpowiedź na reklamację, ale w skrzynce niczego nie było. Czyli zamiast pocztą polską, wysłano to pewnie kurierem i będę się z tym teraz bawił przez swoją pracę. A prosiłem o odpowiedź listem, żebym mógł to odebrać na poczcie obok...
#pytanie #ups #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie. UPS doręcza wyłącznie paczki.


@pcela: Nie masz racji, tzn. masz częściowo. UPS, jak każdy kurier, jak najbardziej dostarcza "listy", czy raczej coś co może być określone przez przypadkowego człowieka jako "list". Wysyłka dokumentów w kartonowych kopertach jest powszechna (szczególnie jak poczta coraz gorzej działa) i to mogło być to.
  • Odpowiedz
Jakie parametry musi mieć UPS do bezpiecznego zakończenia pracy PC'ta (zasilacz 650W, ryzen 5700x, rx 6600 xt), serwera SuperMicro (zasilacz 250W) oraz podtrzymania zasilania routera 10W i przełącznika sieciowego 5W?

#ups #pytanie #komputery
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma to jak zamówić sobie coś z dostawą kurierem na piąteczek, siedzieć po południu w domku, a zamiast paczki dostać zmiane statusu.
Paczka oczywiście opłacona z góry, brama otwarta, domownicy w domu, światła pozaświecane.
Najpierw status zamarł na jakimś pobliskim magazynie, by później odrazy zmienić status na nieudane doręczenie.

Status:
"Po próbie doręczenia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 2
@pcela to był komunikat na ich stronie w sekcji śledzenia, zakładam, że z jakiś powodów ktoś się nie wyrobil i arbitralnie przesunął sobie termin dostawy podając powód z nie swojej winy.
Nawet pocztą polską da się wysłać list z szybko, trzeba tylko wiedzieć kiedy mają odprawę poczty do sortowni i przed odprawą zanieść, z resztą tak samo jest z InPost. Jak wysyłasz rano to na kolejny dzień zwykle jest dostarczone.
Z
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebuję porady w związku z usługą #kurier #ups (może ktoś was miał podobną sprawę i wie jak ją rozwiązać, bo na infolinii UPS nie potrafią/nie chcą mi pomóc).

Mianowicie miałem dzisiaj otrzymać paczkę, ale ze względu na fakt, że wiedziałem iż nie będzie mnie w domu przekierowałem paczkę do UPS Access Point. Po trackingu widzę, że paczka została do UPS Access Pointu dowieziona, ale Access Point z jakiegoś
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MuzG
Jak punkt odmówił, bo paczka nie spełniała wymogów, to przesyłka wraca do nadawcy.

Załóż sobie konto na UPS My Choice, tam można ustawić zasady doręczenia i punkty Access Point (główny i zapasowy). Niestety system jest mocno ułomny i nie zawsze widzi przesyłkę.
  • Odpowiedz
Mireczki, szukam przyzwoitego UPSa z wymienną baterią do którego podłączę cały sprzęt sieciowy, czyli:

- modem od dostawcy
- router
- switch
- 2 serwery NAS od Synology (jeden dwu i jeden czterozatokowy), ważne żeby UPS współpracował z systemem DSM, by po podłączeniu przez USB był poprawnie wykrywany i wyłączał serwery po kilku minutach braku zasilania
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vegeciak
Wiesz, gdybym dziś sam miał kupować to wybrałbym ten sam co ty. Mi te bajery mojego modelu nie są potrzebne, szukałem podobnego możliwościami do padniętego cyberpowera i natknąłem się akurat na ten model.

Co do tego nieistniejącego akumulatora 12V/10Ah to może być błąd w instrukcji. Na stronie w specyfikacji jest że, model 1000VA wykorzystuje akumulator 1x 12V/9Ah.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rafixo: Ta firma to nieśmieszny żart. Kilka dni telefonów, tydzień opóźnienia. Jak nie "awaria i opóźnienie naczepy" to kurier ma problem ze znalezieniem adresu... Zmieniłem sposób dostawy na acces point bo paczka wróciłaby do nadawcy (w sumie zostałem zmuszony). Powinna tam być wczoraj, dzisiaj wracając z delegacji zajechałem do punku a o paczce nikt nie słyszał x] Nic tylko omijać szerokim łukiem. Łączę się w bólu. Z żadną firmą nie
  • Odpowiedz
  • 2
@h4XYN: Gdybym wiedział to bym wybrał inpostem do paczkomatu. Ale że to laptop to mówię wezmę z dostawą do domu w razie gdyby paczka była uszkodzona. A trza było po prostu włączyć nagrywanie przy wyciąganiu z paczkomatu i tyle. Z inpostem nie miałem nigdy problemów.
  • Odpowiedz
@WladcaPiorunow:

Taka przesyłka trafia do placówki, która zajmuje się przesyłkami niedoręczalnymi. Tam jest otwierana i jak uda się odnaleźć nadawcę lub adresata, to jest przekazywana do doręczenia.

Każdy operator pocztowy ma obowiązek wskazania takiej placówki i zawiadomienia UKE o jej lokalizacji.
  • Odpowiedz
#dpd #ups #dhl #kurier

Jest jakaś usługa, która umożliwia szybsze otrzymanie paczki kiedy jest już nadana?

Ewentualnie, czy jest możliwość uzyskania szybszego numeru do kuriera i wtedy za jakiś napiwek szybciej by to dostarczył?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@tomek001Hej

Nadawca musiałby wykupić usługę Next Day za 12,10 zł (ale tylko w usłudze drzwi-drzwi). Niestety można to zrobić tylko podczas nadawania. Wtedy masz gwarancję doręczenia następnego dnia po nadaniu.
A standardowo DPD ma trzy dni robocze na doręczenie przesyłki (w usłudze D2D) i pięć dni w usłudze Pickup (czyli punkt-drzwi, drzwi-punkt, punkt-punkt).
  • Odpowiedz
@plantpower: Jak tam Mirku? U mnie też nadal jaja z paczką. Teraz piszą, w ogóle nie ogarniają, że jedna osoba już pytała się o dane do cła tego samego dnia. Co ciekawe w mejlu od drugiej osoby widzę, że sobie podnieśli już kwotę dla swojej agencji. Jest to już minimum 80,7 zł... dla przesyłek powyżej 22 EUR
  • Odpowiedz
UPS trzyma moją paczkę z UK przez 9 dni, jeszcze nikt nie poinformował mnie w czas, że mam napisać celnikom co jest w środku ( ͠° °)
Żeby tego było mało ponoć naliczają hajs za zwłokę i za trzymanie paczki na magazynie (15 PLN)!!!
Kontakt z nimi to jakaś katorga, firma duch ¯\(ツ)/¯ a paczka o wartości 1200 PLN, która miała być u mnie 4 grudnia :)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@plantpower

Bo nie zawsze o to proszą. Jak sprzedawca dołączył fakturę i deklarację celną (i nie trzeba otwierać przesyłki), to zazwyczaj im to wystarczy.

Ps. Przesyłki z Ali przychodzą jako paczki krajowe. Dlatego nie miałeś kontroli celnej.
  • Odpowiedz
Mieliście kiedyś taką sytuację, że kurier UPS nie dość że nie przywiózł paczki (byłem cały dzień w domu, nie było dzwonka), to jeszcze rzekomo zostawił paczkę w UPS Access Point, który jest 200 metrów ode mnie. Dostałem maila, że kurier zostawił tam paczkę i czeka na odbiór, poszedłem tam i okazało się, że nie było wcale kuriera dzisiaj, nie mają mojej paczki. W systemie jest, że dostarczona i czeka na odbiór. Oczywiście
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p3ter: na Swieta? Od groma czasu. Ja bym juz jutro dzwonil do sklepu z info, ze sa jakies problemy z dostarczeniem i niech oni sie dogaduja z kurierem. Inaczej mozesz sie zdziwic, jak bedzie spychologia i paczke dostaniesz za miesiac.
  • Odpowiedz
Miał ktoś może taką sytuację z kurierem ups gdzie przesyłka z USA została zatrzymana do kontroli celnej i nastąpił brak jakichkolwiek dalszych informacji? 3 dni temu paczka dotarła do Polski i jej status zmienił się na "UPS skontaktowało się z odbiorcą lub importerem, by uzyskać informację dot. odprawy. Po odpowiedzi przekaże przesyłkę." Problem w tym, że nikt się ze mną nie kontaktował. Wczoraj rano dzwoniłem na infolinię, pan powiedział że przekaże sprawę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Skayer
Sklep tworząc etykietę miał do wyboru, kto płaci opłaty celne. Jeżeli oznaczyli, że oni, to UPS będzie się kontaktować z nimi.
Najlepiej skontaktuj się z tym sklepem i poproś o interwencję w UPS.
  • Odpowiedz
  • 1
@pcela: zapytałem sprzedawcy, odpisali że nie mieli żadnego kontaktu ze strony UPS i według śledzenia UPS ma się kontaktować ze mną a nie z nimi i ogólnie to nic nie wiedzą. Spróbuję jutro jeszcze czegoś się dowiedzieć z infolinii.
  • Odpowiedz