• 9
Bylam na grzybach o 7 rano. Zebrałam tylko małego podgrzybka i 2 koźlaki ( ͡° ʖ̯ ͡°) zostawiłam je w lesie.

Jakieś to wszystko takie nie wiem

#grzyby #uk
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wg prognozy goldmanów rząd będzie musiał wydać połowę tego co wstępnie zaplanował na dopłaty do gazu. Jakaś dobra informacja w tym wszystkiem.
https://www.msn.com/en-gb/money/other/gas-price-plunge-predicted-to-slash-cost-of-energy-bailout-by-half/ar-AA12rUO6?cvid=3502b4279f8c447cb80a493759a4a92e&ocid=winp2sv1plussystemprelaunch
#uk #ekonomia #gielda
gonzo91 - Wg prognozy goldmanów rząd będzie musiał wydać połowę tego co wstępnie zapl...

źródło: comment_16646491677j5OJ2b71Fb2fhutR8v1OI.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@adriano30: mass racje

If you signed up to an expensive fix, it is up to your firm if you will let you leave without a penalty. However, according to Money Saving Expert’s Martin Lewis: “British Gas, Ovo (SSE), Octopus, EDF, E.on, Shell - agreed to my request that customers who end up on fixes at a higher rate than the price guarantee will be allowed to move on to that
  • Odpowiedz
Czeka mnie niedługo przeprowadzka z Polski do #uk, ktoś kojarzy jak uciążliwe jest teraz przejechanie z rzeczami przesiedleńczymi (odkurzacz, żelazko etc) o łącznej kwocie lekko ponad 10,000zl? Według strony rządowej w teorii musiałbym mieć rachunek na każda rzecz ze pochodzi z unii europejskiej. Faktycznie tak jest? Coś jeszcze jest potrzebne?
#wielkabrytania #brexit #clo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@adriano30: a wiesz co nie opłaca mi się kupować od nowa wiec jakieś thermomixy, roboty kuchenne, odkurzacz, stacja parowa, fotel do biurka etc. Generalnie jak mam za to zapłacić od nowa to bez sensu wiec wolałbym przewieźć :D
Dzięki za info.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dorken: dla swietego spokoju jesli sie cykasz probowalbym sprzedawac rzeczy ktorych absolutnie obowiazkowo nie potrzebujesz na jakims olx i kupowac na miejscu, to nie batustan dostaniesz tu praktycznie wszystko co tam. Podlicz sobie wszystko co masz ile wynosi, pamietaj to sa rzeczy uzywane wiec nie beda kosztowac tyle co nowe i tym argumentem jak cos sie zaslaniaj. Ogolnie szczerze watpie by ktokolwiek nawet cie sprawdzal ale no roznie bywa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Naoogladałem się Bercika i mnie naszło na obiad po śląsku, ziemniaki na kluski też już ugotowane, tylko jeszcze do polskiego sklepu po modrą kapustę trzeba skoczyć. Wołowina niestety poszła w górę, najtańszą o akceptowalnej jakości czyli taką bez tony łoju na wierzchu (znanym w UK jako basting fat) znalazłem za 9.99 za kilogram w Sainbsurym no ale raz na jakiś czas można. W Polsce jak byłem to mięso od krowy wcale niewiele
MarianoaItaliano - Naoogladałem się Bercika i mnie naszło na obiad po śląsku, ziemnia...

źródło: comment_1664631392XI2RHkB1IFGcK8gN2SZWHi.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarianoaItaliano: może nie do końca po śląsku ale możesz zrobić z wieprzowiny i też wychodzą zajebiste. Moja babcia wiele lat temu się przerzuciła na wieprzowa przez koszta i wołowe były tylko "od święta". Szczególnie na początku jak się dopiero uczysz jak je robić
  • Odpowiedz
@mistejk: Mają teorię że dzięki temu ruszą gospodarkę przy wysokich stopach utrzymując inflacje w ryzach. Ostatnim razem się nie udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moim zdaniem chodzi o co innego - to nie przypadek że te podatki obniżają najbogatszym. Chcą umocnić się na pozycji europejskiego centrum finansów ściągając najbogatszych ludzi (i ich firmy) dzięki niskim podatkom. Taki nowy raj podatkowy w Europie po zerwaniu się ze
  • Odpowiedz
Czołem Mirki i Mirabelki!

Jeśli mieszkacie w #anglia lub #szkocjai chcielibyście przybić piątke i posłuchać klasyków zespołu #dzem , to zapraszam mocno na koncerty ktore odbędą się w #aberdeen #edynburg #inverness #dundee i oczywiście #londyn !

Gwarantujemy zajebisty muzyczny wieczór!

#muzyka #uk #emigracja #koncerty
psonaczek - Czołem Mirki i Mirabelki! 

Jeśli mieszkacie w #anglia lub #szkocjai chci...

źródło: comment_1664565945WhZidSFmqXt6Dq2ipCzLrZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RCI wlasnie mi podnioslo oprocentowanie na 2% na koncie oszczedosciowym, a Chase dalej spi przy 1.5%. niby pol punktu procentowego, ale o 30% wiecej ¯\_(ツ)_/¯
mam konto w RCI odkad weszli do UK jakies 6-7 lat temu i moge polecic, czasem z lekkim opoznieniem, ale raczej reaguja na zmieniajacy sie rynek, w przeciwienstwie do niektorych ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie, nie mam zadnych kodow polecajacych do o----------a xD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adamsowaanon przykro mi bo widać że się starasz mordeczko, chyba bardziej od rodziców gówniaka ale trzeba wiedzieć kiedy odpuścić. Z resztą, co to za katolicka rodzina gdy baba żyje na kocią łapę, nie wspominając religii partnera xD. Uciekaj
  • Odpowiedz