Wpis z mikrobloga

@today to rozumiem, bo tak robiliśmy.

Pytanie jakich opłat możemy się spodziewać bo:
1. Jedziliismy metrem w trzy osoby na jednej karcie i zaliczyło 21 funtów.
2. Gdy przyłożyłem swoją kartę w autobusie pobrało tylko 5 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yakooo: nie wydaje mi się żeby można było jechać na jednej karcie; chyba że coś zmienili
Wcześniej każdy musiał mieć osobną

Wrzuć w google 'tfl single fare' i tam masz ile kosztuje każdy przejazd (zależy to od stref)
Za busa płacisz chyba £1.40 bez znaczenia ile przystanków
Jak płacisz tą samą kartą za siebie w ciągu dnia to jest maksymalny limit ile mogą ściągnąć dziennie i nazywa się CAP
CAP jest
@Yakooo: Oysterke możesz kupić w automacie z biletami. Kup se do tego tygodniowy bilet. Chyba najlepiej na tym wyjdziesz. W jakich strefach będziesz podróżować i czym? Jak będziesz płacić za każdy przejazd to stracisz majątek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Yakooo: z tego co widzialem na filmiku w necie, najlepiej odbijac sie swoja karta platnicza i chyba od 3 podrozy dziennie jest to juz najbardziej oplacalna metoda. Na koniec dnia zliczy calosc i pobierze do £8
@octave25: a to nie jest tak, ze nie jedna karta, a jedna karta i jeden sposób płatności? Tzn, jeśli odbijesz się karta A fizyczna i karta A telefonem, to sa traktowane jako dwie różne?
@Dorken: Na bramkach jest napisane, zeby nie odbijać dwa razy ta sama kartą. Mysle że możesz odbić kartę i zapłacić za druga osobie telefonem bo przechodzi to przez bramkę płatnicza jak Apple Pay czy tam Google Pay, ale nie testowałem. Wiec nie jestem pewien. Jak się podróżuje codziennie to lepiej tygodniówkę se kupić. No chyba że pracuje się nieregularnie to lepiej pay as go. ( ͡° ͜ʖ ͡°