#truestory #prawo #pytaniedoeksperta

Tydzień temu wystawiłem sobie kamerkę Xiaomi Mi Home na parapet, która jest skierowana na parking pod blokiem.
Kamerka jest w mieszkaniu (w kuchni) na parapecie.
Zrobiłem tak ponieważ parking pod blokiem jest niewielki a mam długi samochód i bardzo ciężko jest mi wykręcić kiedy już na niego wjadę a okaże się, że nie ma wolnego miejsca do zaparkowania.
Teraz przed przyjazdem po prostu zerkam "on-line"
PieknyWojciech - #truestory #prawo #pytaniedoeksperta 

Tydzień temu wystawiłem sob...

źródło: comment_1631112315dGbUuJXHseoFs0zbMf9CB4.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PieknyWojciech Chłopie, jeżeli kamera nie jest skierowana na czyjąś prywatną posesję, to nagrywanie jest legalne, albo wskaż przepis wprost zakazujący.

Zadaj sobie inne pytanie: czy jadąc z kamerką w aucie potrzebujesz jakiegoś zezwolenia?

RODO ciebie nie dotyczy.
Ochrona wizerunku nie dotyczy nagrywania przestrzeni publicznej, już pomijam kwestię dalszego
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem wczoraj na spacerze z chłopakiem i spotkałem dawnego znajomego.Co dziwne był z dziewczyną a zawsze był incelem i nie miał kontaktu z kobietami.To ja zapytałem go skąd ta zmiana a on mówi,że poszedł na psychoterapię i od kiedy odkrył siebie nie ma problemów z kobietami i od roku jest w związku.Widzicie dla każdego jest nadzieja trzeba tylko się ruszyć.

#wychodzimyzprzegrywu #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #truestory
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem wuja, który niedawno kopnął w łono Abrahama. Za komuny zapieprzał ciężko, kombinował, jeździł Wołgą, zbudował kilka domów żeby mieć trochę więcej kasy, ale żył skromnie bo wyszedł z głębokiej biedy.
Jedyne czego żałował, to tego, że za komuny nie zapisał się do partii, bo bał się, że jak komuna pierdyknie to go rozliczą, a tak miałby o wiele łatwiej. Do końca życia jak sobie przypomniał, to go szlag trafiał.
#truestory
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Zawsze mnie rozwala jak słyszę, że jakiś pracownik popełnił błąd, zmarnował jakiś materiał czy tam z----ł ze dwa produkty i jest gruba januszowa napinka, potrącanie z pensji, obcięcie wszystkich bonusów łącznie z dodatkowymi minutami na sranie, sprawa w sądzie i nie wiadomo co, a potem sobie przypominam jak takie kwestie wyglądają w świecie #programista15k

- no tak mamy buga, który popsuł transakcji na 200k
- że Tomek z Bartkiem zrobili buga?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Infamiee: ale ja o tym właśnie mówię - jak Arek p-------e, w wąskim przejściu, paleciakiem w maszynę to jest wina Arka i Arek żegna się z premiami i połową wypłaty. Jak Arkadiusz wywoła "tę dziwną funkcję z legacy" i nie sprawdzi co się stało to winny jest
* Proces
* Code review'erzy
* Testerzy
* Team leader
* Byli pracownicy
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: w pierwszej firmie w jakiej pracowałem, chłop skasował backup bazy danych od klienta, której wyrobienie trwa dwa tygodnie i zablokował wszystkie procesy narażając firmę na paredziesiąt tysięcy złotych kary. Chwile po tym spotkanie "Hej mamy dwa tygodnie przestoju bez bazy bo się zepsuła, dzięki temu dociągniemy jeszcze ze dwie funkcjonalności. Wine bierze na siebie managment bo ewidentnie chłop co skasował nie został odpowiednio przeszkolony, a usunięcie bazy wiązało się
  • Odpowiedz
Kupiła dziewoja furę, przetrzepałem jej ją jak tylko umiałem, obejrzany dookoła, od góry, od spodu, od środka. Decyzja - bierzemy, za 4000 zł warto brać, tym bardziej że nie od handlarza.
Zapłacone, wzięta fura... w czasie jazdy do domu wypadł jej kluczyk ze stacyjki ( _)
Nie wiedziałem że tak się da xD
#truestory
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Bzdury. Za telefon w DE jest 100 euro + 25 opłaty.
Za 200 masz:
200 euro, 2 punkty karne, 1-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdu – spowodowanie wypadku z uszkodzeniem mienia. Powodem wypadku była rozproszona uwaga kierowcy korzystającego w czasie jazdy z urządzeń elektronicznych,
  • Odpowiedz
@fishery: czemu psujesz narrację dla wykopka, OP siedzi w piwnicy 24/h, wymyślił sobie coś w swojej głowie pokrytej rudymi włosami, pisze z anonima a tu przyjdzie jakiś cwaniak i go wyjaśnia wpisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Opowiem wam taką jedną zabawną anegdotkę z okresu szkolnego

1. W 5 klasie mieliśmy takiego łobuza - Grzesia
2. Grześ pewnego razu na lekcji historii pokazał tam komuś w klasie środkowy palec
3. Nauczycielka to wyłapała
4. Wpisała mu uwagę do dziennika
rales - Opowiem wam taką jedną zabawną anegdotkę z okresu szkolnego

1. W 5 klasie ...

źródło: comment_1630239952yAVoOTpTgrQ6qrZOBR6ydh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aryo: Z jednej strony ich maszyny są bardzo intensywnie eksploatowane a z drugiej prawdopodobnie maja zbyt słabą bazę logistyczną. W sensie ludzi, którzy na lotniskach zajmują się serwisowaniem samolotów. Zgaduję, że w okresie smuty byli oni bardzo źle opłacani i nie nastąpiła efektywna wymiana pokoleniowa na nowych specjalistów. Starzy odeszli, nowi nie przyszli. Czy jesteś w stanie sprawdzić jak są traktowani mechanicy lotniczy? w sensie pensji, doceniania, "atmosfery pracy" itd
  • Odpowiedz