Są doniesienia, że Tesla zawarła umowę z firmą VIshay Precision Group, dostawcą urządzeń pomiarowych i sensorów do zastosowań w robotyce. Od marca, kiedy pojawił się raport na temat rzekomej umowy akcje urosły o ponad 100%. Teraz pytanie czy takie przypuszczenia mają sens i na ile Tesla będzie zależna od zewnętrznych poddostawców przy produkcji robotów, a także czy możliwa wielkość zamówień rzeczywiście może napędzić wzrost wartości firmy.

https://stocktwits.com/news-articles/markets/equity/citron-long-on-tesla-supplier-vishay-precision/chfes1KRbeJ

https://citronresearch.com/wp-content/uploads/2025/04/Citron-Research-Long-Vishay-Precision-Group.pdf
#spacex #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PopeLeon: nie ma produktu? W fabryce we Fremont zakończyli produkcję modeli S i X tylko po to żeby w jej miejscu otworzyć linie produkcji 1mln Optimusów rocznie. Ma wystartowac za kilka miesięcy.

W Texasie trwa budowa dedykowanej fabryki o wydajności 10mln Optimusów rocznie.

Ale oczywiście, budują fabrykę produktu który nie istnieje, jest nieprzydatny i nikt go nie będzie potrzebował...
Cyberdyne - @PopeLeon: nie ma produktu? W fabryce we Fremont zakończyli produkcję mod...

źródło: 1000097515

Pobierz
  • Odpowiedz
Oczywiście że ukrywa. Przecież nie zaprezentowała jeszcze gen 3 który mają od dawna gotowy.

Właśnie trwa przerabianie linii montażowej we Fremont z Tesli S i X na Optimusa. Wydajność ~1mln Optimusów rocznie. Budowana fabryka w Texasie będzie mieć wydajność +10mln rocznie.

Nie warto słuchać ogólnych kanałów o wszystkim. Typek nie ma kompletnie o tym pojęcia, nie zajmuje się tym. Zrobił szybki research pod film o tym. To cała jego wiedza. Jest masa
Cyberdyne - Oczywiście że ukrywa. Przecież nie zaprezentowała jeszcze gen 3 który maj...
  • Odpowiedz
@eSUBA94: pewnie masz na myśli figure? Dlaczego tak uważasz? Oni muszą robić pokazówki, bo nie mają żadnych dochodów, tylko przepalają hajs. Ciągłe rundy finansowania i pokazywać postępy.

Tesla ma ponad 40mld wolnej gotówki. EBIDTa za 2025 10,5mld$. Oni nie muszą tego robić.

Ludzie kompletnie nie rozumieją działania Elona i to skąd się bierze jego sukces. On to powtarza od z-------a: prototypy są proste, duża i wydajna produkcja jest ciężka... Dlatego Tesla
  • Odpowiedz
@LewCyzud: no i dobre info miałeś, w polsce juz tylko w abo XD aż zaskakująco mało osób się tym przejmuje - albo nie wiem jak ten zwykły TACS działa i może zastepuje autopilota czy kij wie
  • Odpowiedz
#gielda #tesla #samochodyelektryczne
Tesla delikatnie podniosła ceny Modelu Y w USA.
TESLA RAISES PRICE OF MODEL Y PREMIUM AWD TO $49,990 FROM $48,990 IN US - WEBSITE
TESLA RAISES PRICE OF MODEL Y LONG RANGE RWD TO $45,990 FROM $44,990 IN US - WEBSITE
TESLA RAISES PRICE OF MODEL Y PERFORMANCE AWD TO $57,990 FROM $57,490 IN US - WEBSITE
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@gonzo91: u nas Y już raz miał podniesioną cenę o 5k - co się dziwić, jak wszystkie Y wyprzedane do sierpnia-września (jedynie performance jeszcze jest na czerwiec)
  • Odpowiedz
#gielda #spacex #tesla #elonmusk

*SPACEX TO PRICE INITIAL PUBLIC OFFERING AS EARLY AS JUNE 11, SET TO LIST SHARES ON JUNE 12

*SPACEX SHARES SET TO TRADE UNDER TICKER 'SPCX'


Zobaczycie takom świeczke na nasdaku jakiej jeszcze nie widzialiście.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
W listopadzie 2023 wyjechałem do Holandii na pięcioletnią zsyłkę aby zarobić na mieszkanie praktycznie od zera (jedynie 25k PLN oszczędności z poprzednich lat). Z racji tego, iż co jakiś czas dostaję wiadomości z zapytaniem jak idzie, jak się żyje, ile odłożyłem, czy jest #wygryw czy #przegryw, zamieszczam ten oto poniższy raport i wołam plusujących poprzedni wpis.


Tak zacząłem mój poprzedni wpis który wrzuciłem rok temu- zatem pora na
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adek92: no ja mysle ze to jednak poprosru sort ludzi mieszkających tutaj. Wcześniej mieszkałem w okolicach den haag, jak szedł jakiś obdartus ulicą (żul) to mogles dac każde pieniądze ze to polak. Straszna trzoda tutaj zjeżdża, nie chce byc tutaj niemily i wiem ze generalizuje ale wydaje mi sie ze to ludzie z bardzo polskim podejściem do życia, którzy wyjechali z polski ale mentalnie nadal tam siedzą, dorastałem za granica,
  • Odpowiedz
Potężne Waymo z 10 lidarami nie ogarnia że czeka na przejazd pociągu. Nieudolnie próbuje zawrócić tamując ruch.


@Cyberdyne: mimo zbindowanych okolic jednego miasta gdzie dosłownie mogą nanieść 100 ważnych przejazdów kolejowych i skrzyżowań czy dodatkowych instrukcji
  • Odpowiedz