Niektórzy bardzo przeżywają spadki na nowojorskiej giełdzie. W przypadku Tesli można nawet odnieść wrażenie, że jej spadki przeżywają bardziej ci, którzy w ogóle nie mieli na niej otwartej pozycji niż ci, którzy wcześniej kupili. Choć jeśli ktoś dopiero niedawno kupował, to jego niepokój może być uzasadniony jeśli ma duży paper loss.

Moim zdaniem Tesla może szybko odbić w górę. Niekoniecznie szybko będzie przy ostatnich szczytach, bo nie można wykluczyć jakiegoś ruchu
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reading1833: bez urazy, myślenie życzeniowe, na giełdzie nic nie przewidzisz.

tesla to zwykły balon jak weźmiesz pod uwagę czym jest samochód elektryczny i jak duża jest konkurencja w tym segmencie.

samochód elektryczny to taki bajer, świecący papierek. Tesla daleko do jakości i luksusu Lexus czy Audi.
  • Odpowiedz
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na drogach jest nowy Model Y. Tzn nie Tesla, tak jak wcześniej ciągle mijałem Y, tak teraz na jedną mijana Teslę przypada z 5 BMW iX1.
W sumie mnie to cieszy, że jest większe urozmaicenie na drogach

#samochodyelektryczne #tesla
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@banzi: elon szykuje po cichu apokalipse robotow, wezmie was wszystkich za ryj jak nie bedzie kupowac jego samochodow i akcji, a tak na serio warto zauwazyc ze globalny rynek ev rosnie z kwartalu na kwartal z roku na rok, a sprzedaz tesli siadla na dupie, mimo ze trend byl taki, ze ludzie nie chca elektrykow (80% tych co kupili mowili ze drugi raz juz nie kupia, jedynie wlasciciele tesli byli
  • Odpowiedz
ale co Ci to szkalowanie daje? Ktoś Ci Teslę na siłę każe kupować? Jest tyle, zarówno pięknych, jak i brzydkich samochodów i każdy znajdzie coś dla siebie :D


@OrzechowyDzem: Nawet kupiłem Teslę, a szkaluję równo wszystkie pickupy i SUVy. HAWK TUAH. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 3
@Yelonek drogo jak byk tam było, 2.80 za kWh i jeszcze przez jakąś aplikację pobrało mi 150 złotych depozytu po czym wywalił błąd ładowania , ale supercharger był tak zakorkowany, że nie było sensu czekać.
  • Odpowiedz
Mireczki, pamiętajcie,że optymalizacja akwizycji TSLA wymaga synergii multifaktorowej: konwergencja VWAP-Gann z bifurkacją MACD-OBV. Implementacja fraktalnej analizy Elliotta z uwzględnieniem heteroskedastyczności beta i skośności ATM. Monitorowanie asymetrii bid-ask i wolumenu dark pool dla antycypacji short squeeze. Timing skorelowany z superpozycją cyklu Kitchina i kwantowej ekspansji monetarnej. Krytyczna kwantyfikacja sentymentu Elona via NLP z uwzględnieniem stochastycznej manipulacji HFT. Imperatywna dekonstrukcja semantyczna komunikatów insiderów w social media, z analizą ich wpływu na nieliniowe oscylacje cenowo-wolumenowe
pokipoki - Mireczki, pamiętajcie,że optymalizacja akwizycji TSLA wymaga synergii mult...

źródło: temp_file781288375543773070

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

13% drop w 30 minut #tesla #gielda (wybaczcie - piszę z perspektywy lajka widzącego różnice pomiędzy otwarciem rynku, a godzina 16:00)

Jaki widzicie główny powód? Szranki z Trumpem i zapowiedź końca uprzywilejowania EV? Zwykła korekta?
Disky - 13% drop w 30 minut #tesla #gielda (wybaczcie - piszę z perspektywy lajka wid...

źródło: 1000013173

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podziękujcie Elonowi, który pół dnia spędza nad siedzeniem na twitterku spamując o tym jaki Trump jest wspaniały xD Niech się weźmie chłop do roboty
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: przykro mi, ale nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Dla Ciebie trend to zapewne kreska na tygodniowym wykresie ceny akcji. Dla mnie trend to udział elektryków na przestrzeni 20 lat. A trend jest oczywisty.

Smutne jest to, jak ktoś widzi bardzo wyraźnie i bardzo wcześnie i w dodatku na bieżąco komentuje jak jakaś nowa technologia szturmem zdobywa nowe rynki... a jednocześnie... nic z tego nie ma, "bo się boi" ale
anonimowy_programista - @perfumowyswir: przykro mi, ale nie zrozumiałeś o co mi chodz...

źródło: WW-K-12-2023

Pobierz
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Bo świat nie radzi sobie z wuzględnieniem wpływu różych czynników w tym obecych czyników gospodarczych. Inwestorzy są krótko i długoterminowi. Pan @anonimowy_programista jest długoteminowym. Natomiast Ci krótkoterminowi się wystraszyli(i słusznie) że w przeciagu najbliszych miesięcy nie ugrają nic na tych akcjach i tyle.

mamy tutaj sporo takich którzy twierdzą że skoro 3 dzień pada i coraz mocniej to juz nigdy nie będzie słonecznej pogody. A tymczasem ja widzę
  • Odpowiedz