Tak mi przyszło do głowy. W Sylwestra jest zakaz przemieszczania od 19:00 do 6:00. Pomijając kwestie legalności tego zakazu. To jeśli ktoś przyjdzie o 18:55 na Mickiewicza i będzie tam do 6:05 to nie będzie się przemieszczał. A nawoływanie przez policję do rozejścia się można potraktować jako podżeganie do wykroczenia. Więc spokojnie można tam być całą noc.

#warszawa #sylwester #heheszki #koronawirus
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w sylwestra mogę odbyć podróż pociągiem? Z tego co widzę, nie ma żadnych informacji o anulowanych połączeniach. Czy każde wyjście z domu będzie wiązać się z potencjalnym mandatem?

#koronawirus #pkp #sylwester
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w sylwestra mogę odbyć podróż pociągiem?


@piotras8: Tak. Żaden przepis nie zabrania jazdy pociągiem tego dnia.

Czy każde wyjście z domu będzie wiązać się z potencjalnym mandatem?


A skąd mamy wiedzieć, czy trafisz na bandytów w mundurach, czy ludzi normalnych?
  • Odpowiedz
  • 83
@cirme: nie, dlatego pisze się „partner”. W stowarzyszeniach też masz członków, a nie członków i członkiń. Prościej zaprosić członka OSP (może być kobieta bądź mężczyzna) z partnerem (kobieta bądź mężczyzna)
  • Odpowiedz