#wigilia #swieta #religia #gimboateizm

Generalnie mam bekę z ludzi, którzy na siłę muszą pokazać wszystkim przy stole jacy to oni oświeceni i że wszelkie gusła religijne są o dupę potłuc a stosują je głąby z poprzedniej epoki.

Jako człowiek całkowicie niepraktykujący nie mam potrzeby umniejszania bliskim, dla których tematy typu modlitwa, opłatki, tradycje itp mają spore znaczenie. Nie warto robić komuś przykrość lub na złość dla zasady, podczas gdy przebywanie w takim