@shitman6: niekoniecznie. kiedys gdzies czytalem ze mozna sie wybronic np. ze pod wplywem presji emocji bezmyslnie sie podpisalo i jest nirmalnie prawo do cofniecia wlasnej decyzji po przemyśleniu jej
  • Odpowiedz
Cześć. Dostałem wezwanie do złożenia wyjaśnień dla Straży miejskiej przez niezastosowanie się do znaku b36 zakaz zatrzymywania się (z tabliczka "na terenie całego placu") nie byłoby w tym nic dyskusyjnego gdyby nie to, że mieszkańcy zatrzymują się tam od lat i nigdy nikt z tego nic nie robił. Nikomu to nie przeszkadza, jest tam też specjalna zatoczka, która 15m dalej już jest pełnoprawnym parkingiem.
No i najważniejsze: jest to na terenie drogi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@outkay To jest polska to samo u mnie na osiedlu ludzie parkują przy samym skrzyżowaniu że nie da rady się zmieścić i nic z tym nie robią a ty gdzie indziej lekko nie zmieścisz się w linie czy przegapisz znak taki jak u ciebie i wala mandat
  • Odpowiedz
ale czy to nie jest tak, że na drodze wew. Oni w ogóle nie powinni interweniować nawet jak jest taki znak


@outkay: nie... jeśli jest znak zgodny z rozporządzeniem i został ustawiony zgodnie z prawem, to mogą interweniować w każdym miejscu... nawet w stosunku do właściciela, który sobie taki znak postawił na swoim podwórku, bo w tym momencie nie ma znaczenia kto jest właścicielem posesji.
  • Odpowiedz
Dostałem wezwanie od straży miejskiej do wstawienia się w charakterze sprawcy wykroczenia z art.97 kodeksu wykroczeń :
"Utrudnianie wyjazdu z bramy wjazdowej/wyjazdowej "
Poniżej zdjęcia jak zaparkowałem auto.
Wypowie się ktoś znający na prawie drogowym czy jest podstawa do wystawienia mandatu.
#mandat #strazmiejska #parkowanie #prawodrogowe #prawo #poznan #policja
Hugox07 - Dostałem wezwanie od straży miejskiej do wstawienia się w charakterze spraw...

źródło: 1675790448452

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hugox07: a co tu oceniać? Stoisz prawie 3/4 częścią auta po za parkingiem na wyjeździe z bramy lewym kołem. Jakiś nadgorliwy burak się trafił i masz tłumaczonko na straży, może jak wymyślisz dobrą historię to odpuszczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz