Znacie jakiś system zarządzania projektami który posiada opcje:
Konfiguratora jak konfiguratora składania kompa? Wrzucę mu kilka kategorii produktów które potem przeklikam?
Bazę produktów do której mogę podpiąć pliki.

Najlepiej wersja do instalacji na serwerze
#it #informatyka #software
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niewiem1979: win+r wpisujesz msconfig dalej rozruch i zaawansowane.
Nie polecam bo zdarza się że po przestawieniu wartości potrafi się w ogóle nie odpalić bo przy logu windowsa freezuje a potem od paru restartów przy starcie na standardowym HDD potrafi się system wykrzaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Macie jakąś sprawdzoną stronę z której mógłbym ściągnąć XP? Drukarka działa tylko pod XP, stary rupieć i pod Ubuntu są problemy, jak to z linuxami i wsparciem 3rd party ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#windowsxp #windows #software #systemyoperacyjne
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #software
Potrzebuję klienta poczty na linuksa, który automatycznie pobierałby załączniki z maili specjalnie otagowanych do zaznaczonego przeze mnie folderu. Ktoś coś?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w pracy monitor 42" cale, ciezko go wykorzystywac optymalnie. Nie lubie recznie ustawiac obok siebie okienek dwóch lub trzech programów.
Czy korzystacie z jakis programow do "organizacji" powierzchni monitora. Wyobrazam sobie coś takiego, że dziele ekran na strefy. Wskazuje w której strefie ma byc moje okienko i wtedy moge sobie w jednej strefie odpalic worda, w innej program pocztowy, itd. Jest coś takiego?

#monitory #windows #software
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lufi: @scudetto: skrót windows + strzałka można rozszerzyć i np. skrót windows + prawy + góra (wciskamy najpierw windows i strzałka w prawo, a następnie cały czas mając wciśnięty przycisk windows wciskamy góra) program ułoży się w górnym prawym rogu - analogicznie można programy układać w każdym z rogów.
  • Odpowiedz
Mireczki potrzebna pomoc. Otóż wczoraj robiłem formata na lapku swojej dziewczyny i w pewnym momencie padł prąd, lapek bez baterii, więc też się wyłączył. Czym to poskutkowało nie trudno się domyślić.
System nie rusza, wszystko staje na logo Lenovo, w BIOS wejść nie mogę, działa jedynie boot menu z którego jestem w stanie odpalić ubuntu z pena, ale instalki windowsa z drugiego pena już nie.
Ktoś ma jakiś pomysł co z tym
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Złożyłem dwa takie same komputery biurowe i mam problem z nimi, mianowicie po przejściu wstępnej instalacji Windowsa (gdzie są instalowane wszystkie składniki z pendrive) nie dochodzi do kolejnej części, bo się resetuje. Na początku myślałem, że coś może źle podłączyłem, ale przy drugim PC jest dokładnie to samo. Jaki może być tego powód? Windowsa z pendrive zmieniłem (zrobiłem nowego boota) i nie pomogło, ciągle to samo.
#komputer #pcmasterrace
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Christophy: a co mogłem źle zrobić?
Ram musi być dobrze, bo w biosie czyta, bez procka by nie ruszył (?), dysk czyta, gdyby było źle to by nie przeszedł pierwszego etapu, nie wiem co mógłbym źle zrobić...

Jest to możliwe, aczkolwiek wydaje mi się, że nic by nie wywołało takiej reakcji, chyba że masz pomysł co sprawdzić?
  • Odpowiedz
Siema Mirki

Mam juz dosc starego laptopa (MSI GX620) i ostatnio jak skladalem w nim filmik z wakacji przy pomocy Sony Vegas Pro to mnie wiecie co strzelalo ;P
Ooglnie kompa w domu uzywam bardzo rzadko wiec srednio mi sie oplaca kupowac nowego tylko po to zeby raz do roku poskladac film z wakacji ;)

I tu moje pytanie. Czy jest jakis program do podstawowej obrobki video ktory bedzie troche lepiej dzialal na starym kompie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba Google calendar powinien wystarczyć. Można zsynchronizować go z win7. Są powiadomienia, krótkie opisy też można dodać, zmiany kolorów, powtarzanie danego wydarzenia co jakiś czas itd. Jakbyś chciał/a lepiej zorganizować pracę to polecam todoist zsynchronizowany z kalendarzem googlowskim. Dodatkowy plus jest taki, że jeśli masz smartfona z andkiem to powiadomienia będą też tam :D
  • Odpowiedz
@harakiri888: tam jest taki trik, że po każdym uruchomieniu się wciska chyba guziki 1,2,3 za każdym razem, ja bym w firmie raczej nie jechał na trialu, bo to sobie można od vatu odliczyć, tak jak winrara, albo ściągnąć jakiś normalny darmowy program
  • Odpowiedz
  • 1
#pytanie #kiciochpyta Jest ktoś kto ma Xperia XA? Czy wam też po aktualizacji ekran dotykowy zaczął o---------ć i sam naciska? A może jakieś inne problemy. I czy też wam tak słabo gra głośnik? Pytam bo nie wiem czy to wina #software czy #hardware.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czego powodem moze byc to ze laptop czasem nie reaguje na przycisk zasilania, a czasem reaguje? Wczoraj z rana nie reagowal i myslalem, ze sie popsul zostawilem go podlaczonego do ladowania przez jakies 10h i sprobowalem wlaczyc. Zareagowal - wlaczylo sie jedynie logo, ale nie chcial nic zbootowac. Wylaczylem i probowalem wlaczyc ale znowu nie reagowal w zaden sposob, wiec sprobowalem za godzine... dalej nic. Dalem mu spokoj i sprobowalem rano, zareagowal,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bajo-Jajo: Akurat tego sie nie da - surface. Swoje produkty dobrze chyba traktuja na gwarancji, probowalem znalezc jakiekolwiek opinie o naprawach gwarancyjnych MS zwiazane z surfacami i nie znalazlem nic w necie, co daje mi do myslenia, ze jakby byly to tylko negatywne, a jak nie ma to sa conajmniej zadowalajace. Poza tym na stronie microsoftu nie mialem opcji napraw sprzet tylko wymien na nowy. Nie mowie ze jestem 100%
  • Odpowiedz