Witajcie Mirky i Mirkowe.
Pytanie dość szybkie. Jest mi ktoś w stanie udzielić dlaczego łącząc się przez RDPa z z udostępnionymi zasobami np. drukarka (lokalna ma być udostępniona na serwerze zdalnym) potrafi się "wypiąć" i nie jest rozpoznawalna na pulpicie RDP/RDS w windowsie 2008/2012 r2? Mimo edytowania pliku rdp przez notatnik i froce'u remoteprinter:i:1 nic mi to nie daje... Wykrywa drukarki, które są na serwerze, a nie są udostępnione z klienta lokalnego...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spayker: tego to już nie wiem, u mnie doszliśmy do wniosku o przejście na fizyczne print server.
zamiast zwykłych przełączników dajemy takie routery https://allegro.pl/zyxel-speedlink-5501-vdsl-adsl2-4x-lan-1x-wan-wifi-i7544143040.html a i tak już 60-70% drukarek jest sieciowych, jak któraś pada od razu wymieniamy właśnie na sieciowe. I one chodzą z pominięciem serwerów tylko polityka w sieci musi być dozwolony ruch dla drukarek.
  • Odpowiedz
#software #pytanie #programy #pcmasterrace #komputery

Szukam programu, który zakryje mi (najlepiej na czarno) wybraną część ekranu - chodzi mi o to, że jasne tło wokół pewnej gry strasznie mnie rozprasza. Więc potrzebuję czegoś co zasłoni wszystko wokół tak jak np wybiera się obszar drukowania albo przechwytywania ekranu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka sytuacja, komputer przy probie bootowania #windows10 z pendrive wywietla napisz "Loading operating system" i zatrzymuje sie na tym na wieki wiekow. Linux zbootowal sie bez problemu. Pendrive robiony na LiLi, Rufus ale efekt ten sam. Wczesniej na PC byl win10. Co moze byc przyczyna i jak to rozwiazac ?

#pcmasterrace #software #hardware
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n0rmal:
W biosie jest EFI na auto, AHCI wlaczone, Virtualization wlaczone. Rufusem defaultowo ale teraz nie pamietam. W kazdym razie z lili taki sam efekt, plus to ze kiedys bez problemu bootowalo a teraz tylko pena z linuxem wczyta. Boot na usb wyglada tak USB-FDD/USB-ZIP/USB-CDROM/USB-HDD ale zawsze pendrive widzi jako harddrive, nawet tego linuxa co bootuje normalnie.
  • Odpowiedz
Mireczki, czy moglibyście mi podrzucić jakiś dobry poradnik, ewentualnie sami obdarować mnie radą - jak dobrze zoptymalizować komputer aby wszystko działało jak należy?
Używam komputera głównie do gier, streamowania oraz montowania filmów. Dużo jest również prac biurowych oraz związanych z tworzeniem prostyuch stron internetowych, głównie sklepów internetowych oraz do działalności e-commerce.

Mam tu na myśli wszelkie sterowniki, ustawienia oraz niezbędne programy.
A może jest jakiś program który sprawdza komputer pod względem takich
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Revival: To nie rok 2004 żeby instalować jakieś wątpliwej jakości optymalizatory. Chodzi o windows 10? Praktycznie wszystkie sterowniki instalują się razem z systemem. Instaluj tylko programy, których potrzebujesz a wszystko będzie długo i szybko działało.
  • Odpowiedz
Mirki siedzące w IT, marketingu, e-commerce itp.. Kojarzycie jakiś oprogramowanie mailingowe (desktop albo web) pozwalające na eksport listy mali do pliku .xls z odpowiednimi kolumnami (Imie, Nazwisko, Tel., Adres e-mail)? A poza tym polecacie coś co sprawdza poprawność mali, usuwa te z których dostaje zwrot, usuwa je i zaznacza, które usunął?

#it #marketing #ecommerce #mailing #newsletter #software #oprogramowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Robił ktoś format Windows 10 korzystając z narzędzia resetowania ustawień do stanu początkowego z zachowaniem plików osobistych? Mam problem z kilkoma aplikacjami, a nie chce mi się zrzucać wszystkiego na dysk i robić pełnej reinstalacji systemu. Stad pytanie, czy narzędzie samo wybiera sobie co jest plikiem osobistym (filmy, muzyka, projekty), a co plikiem aplikacji, której chce się pozbyć? Co z rzeczami znajdującymi się w folderach systemowych jak Pobrane czy Dokumenty? Zastanawiam się
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miruny, potrzebuję nagrać transmisję, która będzie jutro popołudniu na stronie radiowej czwórki. Jednocześnie nie mogę być wtedy w domu, muszę wyjść co najmniej godzinę wcześniej. Czy jest jakiś patent, aby to przechwycić z dźwiękiem i nagrać do mp4. Chodzi o przynajmniej dwie godziny nagrania
#software #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Helou, skąd można dostać legit obraz #windows10 LTSC (LTSB), no ogółem tego całego enterprise. Oczywiście w celach naukowych do maszyn virtualnych, dobrze gdyby też było narzędzie zdolne "symulować" go do wersji aktywowanej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#pcmasterrace #software

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Miraski mam prośbę. Czy mógłby ktoś doradzić jakie oprogramowanie będzie najlepsze do diagnostyki aut? Szukam czegoś tylko dla własnego użytku, nie dla zarobku. Mam Mercedesa, nissana, Citroena i Volvo, także jeśli jest coś takiego uniwersalnego do różnych marek aut to byłoby super. Gdyby dodatkowo poratowal jakimś linkiem do downloadu to ozloce go plusami ;) pozdrawiam.

#auto #samochody #carboners #diagnostyka #motoryzacja #mercedes
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, macie jakieś pomysły co może być przyczyną wyłączania się laptopa Dell XPS 13 9365. Nie jest to wyłączenia nagłe, takie jak np. przy przegrzaniu, tylko system Windows zaczyna się wyłączać jakbym robił to przez menu "start/zamknij system" dzieje się to losowo, nie ważne czy akurat się pracuje na komputerze czy stoi nieużywany, nagle zaczyna się wyłączać samoczynnie. Przestawiłem mu opcje zasilania na domyślne, zaktualizowałem BIOS, wyłączyłem Windows Update, przejechałem diagnostyką Dell,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Villden: No właśnie się nie grzeje. A ta aplikacja jest nie wspierana od 2014 roku i nie należy do tej serii laptopów ani nie jest przeznaczona na Win10. @4kroki: Zapomniałem dopisać, że to też sprawdzałem. Trochę poczytałem na forach i często przewijał się temat podobnych objawów i pomogła ostatnia niedawna aktualizacja BIOSu (lub downgrade do 2.1), akurat jak poprzednio aktualizowałem to jeszcze jej nie było. Zobaczymy.
  • Odpowiedz
Mireczki taka prośba - chciałem nowy system zainstalować i w instalatorze wykasowałem partycję, ale po zorientowaniu się że błędnie - wyszedłem z instalatora - i teraz pod windą nie widzę tej partycji - czym to odzyskać?
Nie była formatowana - tzn. nie przeszedłem do kolejnego kroku.

#windows10 #software #windows #hardware
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, szybko, szybko, szybko proszę... Instaluje nowy dysk. Wyskoczyło takie okno. Jaki typ plików mam wybrać?
Instalowałem dziś dwa dyski, po jednym do każdego komputera. Pierwszy był SSD i wyskoczyło domyślnie "MBR" (Win8). Na drugim kompie (nowszym, Win10) instalowałem dysk HDD i wyskoczyło GPT.

Nie mogę coś info w sieci znaleźć co powinienem wybrać. Może ktoś stąd szybko doradzić?

#pytanie #software #windows10 #windws #
Bunch - Mirki, szybko, szybko, szybko proszę... Instaluje nowy dysk. Wyskoczyło takie...

źródło: comment_Ijyk5HgotPpxO7COQr1HBNxtDLFR9rk7.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach