Hej Mirki i Mirabelki! :)

Właśnie opublikowaliśmy nasz drugi kurs na platformie Udemy:

Rekrutacja na stanowisko programisty

I
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
@devfoundry Nie wiem co o tym sądzić, pracuje w branży IT, ale nie jako programista, tematy poruszane w kursie wydają mi się być jednak zbyt banalne żeby wydać na kurs nawet te 35 zł. Jest po prostu mnóstwo darmowych wskazówek w internecie bo programowanie jest na fali. Może faktycznie dla osób totalnie nie znających branży się przyda.
Sądzę, że nagrywając techniczne kursy zyskacie dużo większe zainteresowanie :-) Życzę powodzenia.
  • Odpowiedz
Mireczki!

Chciałem przedstawić wam uplyfile - projekt nad którym pracuję od jakiegoś czasu. Linki na samym dole.

Jest to kompletna platforma do obsługi plików. Przygotowałem ją dla twórców stron internetowych/aplikacji mobilnych, blogerów - wszystkich, którzy stykają się z uploadem i pobieraniem plików w swoich projektach.

Dzięki
Emandero - Mireczki!

Chciałem przedstawić wam uplyfile - projekt nad którym pracuj...

źródło: comment_5YDjyiJ1CxW9pgnc09wJsWpK2TCmRXT9.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mdfk: dzięki cumplu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Dzakus: zanim zacząłem to robić, znalazłem 6 podobnych rozwiązań. Tj. mix takich rzeczy jak operacje w locie na zdjęciach, na video, konwersje dokumentów, CDN, upload widget, serwowanie staticów itp. Mimo istnienia konkurencji to pomysł jest ciągle innowacyjny, nie wszyscy od razu kapują po co taka platforma czego dowodem jest pierwszy komentarz od @suqmadiq2ama i liczba plusów pod nim ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz
Łelkam,
chciałem odblokować sprzęd Xiaomi (bootloader). Podczas odblokowywania dostałem info, że muszę doczekać 360 godzin. I teraz pytanie - czy serio trzeba aż tyle czekać? Czy może odblokowują wcześniej tylko czas jest tak specjalnie napisany i nie robi on dużej różnicy?

#xiaom #android #androiddev #programowanie #software
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki,
mam pytanie dotyczące podpisu elektronicznego. Czy możliwa jest jego modyfikacja? Gdy weryfikuję dokument który otrzymałem programem szafir dostaję informację, że "Podpis został negatywnie zweryfikowany - Nieprawidłowy skrót w obiekcie Reference w podpisie...." mam uzasadnione podejrzenie, że podpis został sfałszowany, a dokładniej data jego złożenia.
Myślicie, że można to jakoś udowodnić/sprawdzić?

#pytaniedoeksperta #informatyka #software
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przygotowałem sobie bootowalny pendrive na test pamięci Ram programem MemoryTest. Jednak po tym teście mój Pendrive 64 gigowy stał się 256 megabajtowy. I nie mogę tego zmienić. Formatowanie nic nie daje. Nie mam żadnego menu kontekstowego nawet do wybrania z tego czarnego pola gdzie widać jego rozmiar. Jak mogę sobie przywrócić Pendrive by działał jak dawniej?

#software #hardware #komputery #pomoc #informatyka
Bunch - Przygotowałem sobie bootowalny pendrive na test pamięci Ram programem MemoryT...

źródło: comment_GEPUG88v9ocVknLKQ9soAa0t6cjiBrr8.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PROBLEM ROZWIĄZANY.

@SuppressWarnings: Pisałem wyraźnie -> NIE MAM ŻADNEGO menu kontekstwego do tego dysku. Poza tym partycja uzyta to MBR. Pendrive po przemianowaniu go na bootujący test pamięci Ram.

A to już inna sprawa niż zwyczajne sformatowanie sobie dysku.

Problem rozwiązał problem ImageUSB (w nowszej wersji dołożono mu opcję takiego sformatowania aby był z powrotem użyteczny). Dla ciekawych, więcej info tutaj: https://www.passmark.com/forum/memtest86/4636-reclaim-disk-space-after-imaging-with-imageusb

Dziękuje Krs90.


@Krs90:
Bunch - > PROBLEM ROZWIĄZANY.
@SuppressWarnings: Pisałem wyraźnie -> NIE MAM ŻADNEGO ...

źródło: comment_jvpP3V3PEHVrGzUWtuQc3ARVhZUJunbN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Mircy jadę sobie na ssd nvme samsung 970 pro 512GB. Już tu kiedyś pisałem ale chciałbym zapytać o coś jeszcze. Otóż wyłączyłem indeksowanie wszelkie możliwe pobierania ustawione są na HDD, gdzie też trzymam większość plików z którymi pracuje. Na ssd jedyne co jest to postawiony system i programy, no i oczywiście minecraft ( ͡° ͜ʖ ͡°). Pytanie takie co może powodować wzrost TBW o jakieś 0,1 TB w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pfd3: Gościu, tez mam 970 pro 512GB i wiesz co?

Nie mam drugiego dysku, mam na nim programy, gry, wszystko i nie obchodzi mnie TBW

po pierwsze ten samsung jest na kościach MLC co czyni go jeszcze "trwalszym"
po drugie TBW dysku obejmowanym przez gwarancję to 600TB, 600TB, wiesz ile to jest? mówisz 0,1TB w 3 dni, 1TB w 30dni, 10TB w 300dni, 100TB w 3000dni i jeszcze to pomnóż przez 6 ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Mirki już mnie tak wpienia ten mój #x250 że kurrrde szok.

Nie mogę zainstalować zamiennika baterii, bo bios blokuje. Nie mogę zainstalować modułu WWAN, bo cholerny bios wywala błąd, że ten nie jest wspierany! Mimo że moduł, który instaluje jest wspierany przez ten model jak i przez lenovo - N3521 FRU 04W3842

Co do cholery mam robić? Laptop sprzętowo i z wyglądu genialny, ale jeśli chodzi o software to jakaś padaka.

Pls
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krav: mireczku jeśli chodzi o moduł, aktualizowałeś biosa? może faktycznie warto przejść na starszy? również bym zaczął od tego. Jeśli chodzi dokładnie o tą nieszczęsną baterię, którą baterię chcesz wymienić zewnętrzną czy wewnętrzną? jeśli zewn. patrzyłeś u kogoś innego czy działa ? czy nie jest dupnięta ? pisałeś do mnie z tym tematem bo miałem też z tym jazdy, jak się okazuje czasami są dupnięte złącza ładowania w skutek tego
  • Odpowiedz
@krav: a jeśli chodzi o baterię, zresetuj obie w laptopie, i w biosie jest od tego opcja oraz jak odwrócisz laptopa do góry nogami na spodzie masz taką dziurkę gdzie możesz zresetować ją na twardo, wsadź wtedy nową baterię i sprawdź czy coś zajarzy, jeśli to nie wypali są jeszcze sterowniki które pozwalają na czytanie jej, nie wiem jakiego systemu używasz win/linux ? w windowsie np masz to w menadżerze
  • Odpowiedz
Mirki z #lublin polecicie mi jakiś serwis komputerowy który do piątku naprawiłby mi myszkę komputerową w jakiejś rozsądnej cenie, prawy przycisk myszy zaczął szwankować. #komputery #software
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daroo24: w serwisach komputerowych na 99% nikt ci tego nie zrobi, jedyny ratunek to szukac jakichs malych serwisow, bardzo wazne jest to aby byl maly i jakos malo znany bo w pozostalych raczej na 100% ci tego nie przyjma, ale jesli dobrze zrozumialem i ta myszka ma 3lata i byla kupiona za 50zl? to jej sie raczej nie oplaca robic, bo raczej za mniej niz 30zl nikt sie wymiany switcha
  • Odpowiedz
Mirki, HUAWEI MateBook D (53010CEP)

FPS'y w csgo wahaja sie miedzy 30-140 i nie da sie grac. Ustawienia nvidii i inne pierdy tego typu ustawione pod performance, ustawienia w cs low. Podkładka chłodząca jest. Teoretycznie na takich parametrach powinno być stable 100.

Jakieś porady?

#laptopy #kiciochpyta #pomocy #software
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#komputery #software #windows10

Miśki polećcie jakiś program do instalowania całej paczki wybranych programów offline za free (wiem, spore wymagania).

Jest Ninite, ale za free można tylko instalki online puścić...

Będę
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Keleos jeśli są hw identyczne to rób obraz clonezilla i na dysk zewnętrzny potem odtwórz na każdym klucze jeśli się będzie stawiał wyciągnij RW everything myślę że 95 % mniej roboty
  • Odpowiedz
Mirki, nie robiłem tego z 20lat i nie pamiętam. Chcę nagrać sobie płytę CD z muzyką do samochodu. Mam pliki w formacie m4a, moje radio nie odtwarza mp3 więc będę musiał przekonwertować m4a na pliki cdda? #pytanie #windows #software #muzyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DADIKUL windows media player nagrywa płyty audio, ale nie mam pewności czy z m4a.
Z mp3 robiłem 2 tyg temu bo moje radyjko też tylko audio CD, a wymieniać mi się nie chce bo o tsk głównie radia słucham.
  • Odpowiedz
Mirki jak to jest w końcu? Kolega z pracy uparcie twierdzi, że w ramach przepisów w UE - można odsprzedawać licencje na oprogramowanie, w tym na Windows - a co za tym idzie można kupować klucze licencyjne na allegro i klucze te będą legalne. Możecie to potwierdzić albo zaprzeczyć? Pytam, bo dostałem laptopa do ożywienia z Windowsem Vista a niestety z tego co wiem upgrade z Visty do Windows 10 nie jest
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@verto: Technicznie się aktywuje, wszystko działa ponoć OK. Mitycznych kontroli z początku lat 2000 już praktycznie nie ma, jak kupisz taki klucz i go aktywujesz to a) być może kiedyś przestanie działać b) klucz taki jest wart tyle samo co aktywator - więc już lepiej spróbować aktywatorami pociągnąć - bo jedno i drugie to technicznie pirat, tylko przy aktywatorze nie dajesz im zarabiać ;).

Z tego wszystkiego inwestycja w Boxa
  • Odpowiedz