Kupiłem dysk 512 GB, wiezialem ze oni oszukują w tych wartosciach. No wiec zalozylem ze bedzie mial pewnie z 500 GB faktycznie. A zobaczcie ile gigabajtów mi znika. NIeno, to jest kurde jakaś przesada aby tyle giga blednie opisywali. W błąd ludzi wprowadzają.

#software #hardware #komputery #pc #informatyka #ssd #hdd
Bunch - Kupiłem dysk 512 GB, wiezialem ze oni oszukują w tych wartosciach. No wiec za...

źródło: comment_1595196919I6weMVjzjA16co2Bbboqkx.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bunch: Ale gościu, system operacyjny pracuje w trybie binarnym więc i rozmiar ci podaje w trybie binarnym. Rozwiązaniem jest to aby Microsoft podawał poprawne skróty, czyli MiB, GiB, TiB i tak dalej. Po przeliczeniu twojego dysku 512GB dostajesz 476,84GiB, więc wszystko się zgadza. Możesz napisać jakieś zażalenie do Microsoftu żeby podawali poprawne nazwy wartości, no ale powodzenia. Chociaż taka durna decyzja ze strony MS spowodowała że producenci dysków dostali parę
  • Odpowiedz
Acer aspire f15, gdzie wylaczyc optymalizacje jasnosci? Teoretycznie mam wszystko powylaczane w ustawieniach, ale mimo to ekran w zaleznosci od wyswietlanego tla samodzielnie dobiera poziom jasnosci.
#software
#acer
#komputery
#laptop
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kiedy ze sklepu Google znikł syntezator mowy Ivona?
Gdzie znajdę działająca wersję aby zainstalować w Text To Speech do czytania ebookow bo ten googlowy głos mnie irytuje?
#gsm #android #software #smartfon
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na Aptoide są dostępne starsze wersje, ivona została wykupione przez Amazona i dlatego zniknęła z sieci.
  • Odpowiedz
Hej,

ktoś mi na kompie w pracy coś poprzestawiał i w gimpie przestały mi się wyświetlać warstwy w tym białym polu, próbowałem przeinstalować, ale dalej lipa, pomóżcie proszę mircy, bo nawet nie wiem, jak ten problem w Google wpisać xD Gdzie to trzeba przestawić?

#gimp #programy #grafika #grafikakomputerowa #software
Urbann - Hej,

ktoś mi na kompie w pracy coś poprzestawiał i w gimpie przestały mi ...

źródło: comment_1594847781qMUKPZQYDNu3oBpIeIr2ov.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam Mirkowie I Mirabelki.
Posiadam dell latitude e6540. Jest włożony zamiennik baterii (3 różne firmy). Pracując na ładowarce (oryginalna) bateria ma 100% I tu się pojawia się problem. Potrafi się sam samoczynnie wyłączyć. Windows log nic nie pokazuje. Bios został zaktualizowany do najnowszej wersji.. Bez baterii będzie działać cały czas na ładowarce. Kiedy miałem lapka bez ładowarki z sama bateria, to nie zauważyłem, żeby się wyłączył. Jakieś pomysły?
#it #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spayker: no niestety, w tym wypadku już raczej tylko elektronik i najlepiej podejrzeć co się dzieje na termowizji, no albo mierzyć. Co możesz spróbować zrobić, to rozpiąć złącza na płycie i zapiąć jeszcze raz (zwróć uwagę czy któreś połączenie nie jest przypieczone), spróbować na innym zasilaczu mimo że ten niby działa.
Też uważam że nie ma co takiego dobrego sprzętu wyrzucać, szczególnie że to porządne Laptopy, w najgorszym wypadku jeśli
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FeyNiX: mam tego samego laptopa tylko z grafiką R7 M265. Miałem dokładnie ten sam problem. Po zainstalowaniu sterowników grafiki i restarcie przestawał reagować. Nie pamiętam dokładnie co robiłem, bo to było już dawno temu ale wydaje mi się że ściągnąłem sterownik GPU ze strony Lenovo a nie ze strony AMD (albo odwrotnie) i zaczęło działać normalnie. Nawet GTA V poszło na tym złomie :D
  • Odpowiedz
  • 0
@JohnTheRevelator: Ogarnięte, najpierw pobrałem WSZYSTKIE sterowniki z Windows update a na koniec sterowniki przez auto-detect od karty nie dotykając komputera, oczywiście się raz zawiesił gdy zakończył instalacje i wymagany restart zrobiłem na krótko ale już działa. Dziwne bo ten sam system, ta sama wersja działał bez problemu na innym laptopie gorszym z GeForce i ten laptop idealnie działał na Win 7.

Teraz co innego dziwnego jest bo wyszła aktualizacja systemu
  • Odpowiedz
Hej Mirki i Mirabelki. Może ktoś polecić jakiś dobry portal o elektronice hardware i software, którym mogę zastąpić PClab, komputer świat w większości artykułów linkuje do Onetu benchmark w swojej kafelkowej wersji do mnie nie przemawia za specjalnie, purepc to jednak nie to samo również jak i dobreprogramy czy ithardware.

#software #hardware #pclab #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki właśnie dostałem maila o potwierdzeniu zmiany maila na #twitter nieużywałem konta od dobrych paru lat, hasło miałem dość mocne duże małe litery i cyfry. Wchodzę a konto zostało całkowicie przekształcone na jakąś babę z wypiętym tyłkiem lokalizacja Shahjahanpur, India. Jak to możliwe złamać silne hasło i wejść na cudze konto, mail próby przejęcia ap1fau14p@bk.ru
#bezprawnik #informatyka #software #niebezpiecznik #hakerzy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Odnoszac się do innego moja posta z dzisiaj odnośnie Windowsa 10, właśnie przeglądam sobie angielski ebay w poszukiwaniu oryginalnego klucza aktywacyjnego. Czytałem ze do zwykłego użytku domowego lepszy będzie win 10 home zamiast pro tylko ze bardzo zaskoczyła mnie różnica cenowa bo o ile do pro kody chodzą po £3-5 i jest ich dużo tak do Home zaczynaja się od £20 i jest ich mało bo większość wersje z płyta po £30-40?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest sens instalować system Windows 10 do tego laptopa? Chodzi mi czy nie będzie się zacinał itd. Komputer wykorzystywany tylko i wyłącznie do internetu dokładnie to przeglądanie stron + jakieś odtwarzacze online filmów.

Da on radę uciągnąć ten system czy trzymać się Win 7? Mam wersje dobrze zoptymalizowana i odchudzona.

Bawić się w wymianę dysku na SSD nie mam zamiaru, wszystko pozostaje tak jak jest.

#it #informatyka
FeyNiX - Czy jest sens instalować system Windows 10 do tego laptopa? Chodzi mi czy ni...

źródło: comment_1593861323dgch5RfuDvUDCm1bBKz9j4.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cervus Mirunie,

Jaki najlepszy płatny antywirus byście kupili z wbudowanym odkurzaczem plików śmieci, uszkodzonym rejestrem itd?

Myślałem o AVG, ale może są lepsze płatne.

#
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki najlepszy płatny antywirus byście kupili z wbudowanym odkurzaczem plików śmieci, uszkodzonym rejestrem itd?


@J-R_Cooper: żaden szanujący się producent nie ma tego gówna, albo to co masz na win 10 albo zwykły sam antywirus, ja tam tylko eset całe życie
  • Odpowiedz
szczera rada, daj sobie spokoj, zaden platny av, zaden CCleaner. Spokojnie uzywajac ublockow, noscriptow, ghosterow z jednoczesnie wlaczonym Defenderem przezyjesz w sieci. Oczywscie zdrowy rozsadek wymagany tez, podstawowe pojecie o mailach/zalacznikach/phishingu itp.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, od jakiegoś czasu mam problem na moim pc z oglądania filmów na YouTube, gdy włączę, byle jaki film to po paru sekundach dźwięk się wycisza, nie ma znaczenia czy oglądam bezpośrednio na YouTube, czy np. poprzez Wykop bądź inne strony, obecnie korzystam z firefox, ale ten sam problem jest na microsoft edge, chrome czy opera. System to Windows 10 pobrałem najnowsze aktualizacje, ale to nic nie zmieniło. Wyłączałem antywirusa (posiadam
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@panato: @kidi1: Wydaje mi się, że problem jest związany z Netflixem, gdyż po uruchomieniu komputera filmy czasami działają z dźwiękiem bez problemu, a po uruchomieniu Netflix pojawia się problem na youtube. Choć nie jestem pewien w stu procentach, Flash też przeinstalowałem, Od paru miesięcy korzystam z dwóch monitorów, szukałem możliwego rozwiązania w ustawieniach radeon, ale nic tam nie znalazłem.
  • Odpowiedz
@zgoda_rujnuje: Możesz użyć do samego skanu malwarebytes który jest dobry. Jeśli jednak coś konkretniejszego to możesz użyć FRST który również tworzy logi jak combofix tylko nic sam z siebie nie jest w stanie zrobić, trzeba wykonać log i utworzyć skrypt który usunie potencjalnie złe wpisy (wirusy).
  • Odpowiedz
Może ktoś polecić dobrą apkę do tworzenia testów wielokrotnego wyboru?
Szukam czegoś na #android lub #windows.
Najlepiej żeby miała:
- tworzenie bez ograniczeń wielu testów,
- kategoryzowanie (tagowanie) pytania (np jeśli jest z kategorii X to mogę wrzucić to pytanie również do testów o tematyce X)
- odmierzanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki jaki polecicie prosty program pod #windows do rysunku technicznego 2D?
Potrzebuje wysłać do jako załącznik opinii rysunek widoku ściany domu
z oknami (pomierzone otwory okienne, szerokości słupków okna itp)
w skali 1:20
Nie potrzebuje jakichś potężnych narzędzi ale bardziej proste do ogarnięcia,
i to do jednorazowej akcji.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach