Cześć!
Mam duży problem z laptopem, pacjent: Asus Lamborghini VX7SX

Laptop strasznie się przegrzewa. Ogólnie jest straszny problem z znalezieniem jakiejś paczki sterowników na Windows 10 x64
Gram w starą grę (Silkroad), przy takich bebechach powinna latać pięknie, za to w jakąkolwiek grę prawie nie mogę grać, jeśli już, to na niskich ustawieniach. Wtedy też laptop zaczyna się strasznie nagrzewać po jakimś czasie i FPS spada niebotycznie, czasem laptop się nawet wyłączy.

Nie
Beczkowy - Cześć! 
Mam duży problem z laptopem, pacjent: Asus Lamborghini VX7SX

L...

źródło: comment_15883354906rmGDTy8XsRrWiTezupjwE.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Beczkowy: > Mam duży problem z laptopem

Potwierdzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Istnieją matematyczne szanse, że ktoś Ci kopie bitcoiny kartą graficzną... ale nie sądzę. Laptop do rozebrania i trzeba wymienić pastę + termopady + sprawdzić czy chłodzenie gpu jest dobrze przykręcone. Bo to wygląda jakby w ogóle nie dolegało do rdzenia.

W jego obecnym stanie to bym nawet go już nie włączał - usmażysz kartę
  • Odpowiedz
Heeeeelppp!

Windows 7, mam archiwizację zdjęć od 2012 do 2020 roku. Wszystko pozgrywane z komórek, chmur i tu pojawił się problem.
Zdjęcia mi się zdublowały. Takie same obrazy ale pod różnymi nazwami plików. Szukam softu który rozpozna zdublowane pliki i je usunie. Mam DupHunter, ale tam trzeba każdy plik z osobna zaznaczyć i dopiero usunie. Pół dnia będę to usuwał. Znacie coś bardziej automatycznego?

#zdjecia #software #obrazy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki darmowy program do edycji filmów?
Tak żeby dało się:
- usunąć ścieżkę dźwiękowa
- dodać ścieżkę dźwiękowa
- włączyć cyfrowa stabilizację obrazu (?) - tak żeby nie drżało
- wyciąć kilka klatek
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam czegoś co poprawi jakość dźwięku w moich słuchawkach i mikrofonie. Za bardzo się nie znam, więc nie wiem czy kupić kartę dźwiękową czy wzmacniacz, a może jeszcze co innego. Najbardziej interesowałby mnie układ zewnętrzny, ale jestem otwarty na propozycje.

Moja karta dźwiękowa: ALC1220
Słuchawki: ISK HD9999
Mikrofon: Tracer Studio Pro

Moim
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xBodzio: Karta dźwiękowa najbardziej Ci pomoże jeśli chodzi o jakość dźwięku na słuchawkach. Np. https://allegrolokalnie.pl/oferta/sound-blaster-x-fi-titanium. Poluj tez na Audigy RX, ale nie wiem czy znajdziesz w tych pieniądzach. Możesz też rozgladanąć się za używanym Asus Xonar XG.
Natomiast patrzyłem na opinie o tym mikrofonie i możliwe że masz wadliwy egzemplarz. Sprawdź inny mikrofon jak możesz. Mam najtańszy mikrofon Tracera i jakość dźwięku jest w porządku.
  • Odpowiedz
Jest jakiś soft gdzie mógłbym sobie zrobić model powiedzmy 3d(na upartego 2d), gdzie mógłbym przykładowo rozpisać/rozrysować kable elektryczne, gniazdka i inne bajery?(chodzi mi głównie o elektrykę). Jakiś elektryk czy ktoś z branży coś może polecić? A jak tak to jaki program.

#elektryka #software #budownictwo #remont #remontujzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kilo-bravo: Mieszkania. Chciałbym sobie zmierzyć dokładnie szerokość/długość/wysokość każdemu pokoju a potem nanieść/rozrysować w programie całe mieszkanie i potem jakoś rozrysować jak kable ułożyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MJToshi: jak mieszkanie to może jakiś program do projektowania wnętrz z obsługą 3D, z jakiejś Ikei czy coś. Bo CAD BIM to trochę duży kaliber ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Murki, mam problem. Najprawdopodobniej zwarzywiłem pendrive'a. Używałem tego poradnika żeby spróbować go naprawić, ale rzeczywiście po trzecim kroku diskpart nie daje rady. Obecnie pendrive jest read-only, żaden program nie może do niego wejść, ani zarządzanie dyskiem, ani diskpart. Jak go wpinam to od razu prosi o format, ale po próbie wyskakuje, że pen do odczytu.

Szukałem informacji o tym jak go naprawić, ale odnosi mnie to rosyjskich stron i rosyjskich filmików, a
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, zauważyłem, że w Chromie pojawiło mi się takie coś jak "Zarządzanie przez twoją organizację". O co w tym chodzi? Poczytałem trochę na necie, robiłem to co tam pisali, żeby to usunąć ale nic nie zadziałało (reinstalacja chrome, skanowanie malwarbyte, adwcleaner, usuwanie folderów chroma w rejestrze itp, itd). Nawet nie wiem kiedy dokładnie się to pojawiło, ale wczoraj czy tam przedwczoraj po aktualizacji przeglądarki zniknęło to na jakiś czas ale powróciło :(.
SupaHotFire - Mireczki, zauważyłem, że w Chromie pojawiło mi się takie coś jak "Zarzą...

źródło: comment_1586898330zxre9b1I4KovaxJRyg2DWh.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mireczki z #komputery #laptopy #it #hardware #software mam pytanie. Mam ośmioletniego Lenovo Z580 A, Wywalony napęd optyczny, dodany ssd jako systemowy a hdd przerzucony pod kieszeń cd. System ma ponad rok, ale nie chcę go teraz formatować, bo nie mam czasu. Chciałem sobie zagrać w #diablo3 Ale ścina mi niesamowicie. A kiedyś grałem bezproblemowo. Czy wyłączenie zintegrowanej karty graficznej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla osoby, która rozwiąże mój problem przewidziałem nagrodę 50pln.

Mam problem - kursor myszy znika przy nagrywaniu ekranu kiedy próbuję pisać odręcznie z opcją windows ink.

Problem znika gdy odznaczę opcję windows ink ale bez opcji windows ink tablet graficzny mógłbym równie dobrze zastąpić myszką.

Problem
pwolski93 - Dla osoby, która rozwiąże mój problem przewidziałem nagrodę 50pln.

Mam...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To nie jest blad tylko prawidlowe zachowanie systemu, a twoj problem jest wydumany/wynikajacy z nieuzywania tabletu graficznego na codzien do prawdziwej pracy/specyficzny dla wybranych przypadkow.

Gdyby kursor poruszal sie podczas uzywania rysika - wszyscy graficy pracujacy z tabletami na codzien dostali by takiego w----u, ze ho ho. Wlasciwie, to juz dostaja od zeszlego roku, kiedy np. na Surface ten kursor zaczal poruszac sie w niektorych aplikacjach wraz z ruchami piorem po aktualizacji Windowsa
  • Odpowiedz
Czesc wam!
Mam problem mianowicie nie działa mi mysz i klawiatura podpinane do portu usb.
Testowalem rozne myszy i klawiatury usb.
Dziala tylko klawiatura na PS/2.
Odbiornik wifi podlaczony pod usb działa.

Mysle
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dla osoby, która rozwiąże mój problem przewidziałem nagrodę 50pln.

Mam problem - kursor myszy znika przy nagrywaniu ekranu kiedy próbuję pisać odręcznie z opcją windows ink.

Problem znika gdy odznaczę opcję windows ink ale bez opcji windows ink tablet graficzny mógłbym równie dobrze zastąpić myszką.

Problem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pwolski93: a to? może w innych programach też to się da zrobić,
The Wacom driver still supports mouse mode (and you can assign a pen button for 'mode toggle' to toggle between pen and mouse mode, if you want. - The newer versions of Photoshop CC are using another method (Microsofts Windows Ink) to get tablet data. This may not work well in mouse mode sind Windows Ink is expecting
  • Odpowiedz
@10129: tylko ja mam tablety marki huion i xp-pen i pisze zazwyczaj ręcznie w programie one note - da się to zrobić dla programu one note i dla tabletu xp-pen? Od 3 dni próbuje rozwiązać ten problem - nie pomógł do tej pory ani support bandicama/ ani support tabletu xp-pen ani support microsoft'u
  • Odpowiedz
@fenis: Albo niech będzie zabawniej.
Poproś, żeby firma wystawiła Ci glejt, że oprogramowanie jest w 100% legalne i w razie jakichkolwiek problemów oni ponoszą odpowiedzialność finansową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może ktoś zna rozwiązanie i pomoże. Potrzebuję wkleić pieczątkę na projekt zapisany w PDF. I spoko, można to zrobić przy pomocy każdego współczesnego programu do edycji PDF. Ale po zapisaniu pieczątka ta jest ruchoma, jako taka grafika nałożona na PDF - jak to scalić, żeby ktoś nie mógł sobie przekopiować na inne dokumenty? Jakimś rozwiązaniem, które stosowałem było wydruk do PDF - PDFa. I spoko to działa do formatu A3. Ale jak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja nie doprecyzowałem może jednej rzeczy. Pliki PDF są przygotowane pod wydruk. Są to projekty architektoniczne. Czyli masz ustawioną rzutnię, rozmiar papieru, odpowiednia skala. Jak wrzucę do GIMP on mi to wyrenderuje do grafiki, to później architekt z wydrukiem nie poradzi. Czy może da się to jako pdf wypuścić?
  • Odpowiedz
@damian336: No dobra, na razie jedyny sposób jaki znalazłem, to dodanie grafiki jako stempla w programie PDF oraz jego zablokowanie we właściwościach. Może nie jest to w pełni to co chciałem osiągnąć, ale PDF i stempel wyglądają dobrze.
  • Odpowiedz
Czy w przypadku uszkodzenia płyty głównej w laptopie objawiającym się awarią każdego z 3 portów jest możliwe, że usb nie działa także w stacji dokującej?

Laptop Dell E6410 ASX.

#hardware #software
#komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ocelote: Dziękuję za porady.
1. ID urządzenia - niestety, ale system pokazuje identyfikator jako "Unknown".
2. Drive Booster - wykonałem skan systemu i pozwoliłem na aktualizację. Faktycznie miałem sporo nieaktualnych sterów.

Próbowałem też wykonać naprawę błędu "043" w rejestrze, co w większości przypadków rozwiązuje problem niedziałających portów USB, ale i to niestety nie
  • Odpowiedz