Wpis z mikrobloga

Witam Mirkowie I Mirabelki.
Posiadam dell latitude e6540. Jest włożony zamiennik baterii (3 różne firmy). Pracując na ładowarce (oryginalna) bateria ma 100% I tu się pojawia się problem. Potrafi się sam samoczynnie wyłączyć. Windows log nic nie pokazuje. Bios został zaktualizowany do najnowszej wersji.. Bez baterii będzie działać cały czas na ładowarce. Kiedy miałem lapka bez ładowarki z sama bateria, to nie zauważyłem, żeby się wyłączył. Jakieś pomysły?
#it #informatyka #software #hardware #laptopy #laptop #komputery #komputer #windows #dell #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@spayker: no niestety, w tym wypadku już raczej tylko elektronik i najlepiej podejrzeć co się dzieje na termowizji, no albo mierzyć. Co możesz spróbować zrobić, to rozpiąć złącza na płycie i zapiąć jeszcze raz (zwróć uwagę czy któreś połączenie nie jest przypieczone), spróbować na innym zasilaczu mimo że ten niby działa.
Też uważam że nie ma co takiego dobrego sprzętu wyrzucać, szczególnie że to porządne Laptopy, w najgorszym wypadku jeśli nie
@Odczuwam_Dysonans: Merytoryczny post. Zamierzam to sam sprawdzic - sprobuje dostac schemat i popatrzec na te mosfety. Mam pseudo mikroskop do warunkow polowych i popatrze na plytke :D Czekam na jakas cebule od chinczyka i moze uda mi sie termowizje za jakies "grosze" dostac. Zlacze tez w sumie jest jakims pkt wyjscia.
No sprzet jest swietny, bo mimo iz procek 4 generki to i tak jest wydajnieszy niz niektore obecne. Chodzi i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spayker: znam te lapki, a i sam mam starsze Delle jako warsztatowe :)
Generalnie układ będzie gdzieś przy baterii pewnie, może do czegoś dojdziesz, najpierw to co napisałem a co możesz zrobić bez narzędzi i lutowania ;) te układy często padają, w sensie zarządzające ładowaniem. Polecam filmy z napraw Pana Daniela Rakowieckiego na YT.