@Ranger Przewineły się u mnie kilka lat temu soczewki "Aveo", co widać w sklepie Kodano, mają 2.5 gwiazdki. Ja do nich nie miałem zastrzeżeń - ja bym się nie kierował ocenami na Kodano, a ewentualnie szukał w internecie, co ludzie sądzą o soczewkach. Np. jak wejdziesz w "opinie" na Allegro.
  • Odpowiedz
Hej noszę soczewki 2 tygodniowe i czasami zdarzy mi się po upływie dwóch tygodni np 16 dzień je założyć i widzę zupełnie normalnie. NIe sprawiają mi dyskomfortu mimo że w teorii po 2 tyg powinienem je wyrzucić. Czy coś takiego jest niezdrowe dla oczu? Co jakbym nosił je przez np 3 tygodnie?

Dodam tylko, że przez okres 2 tygodni ja soczewek używam średnio z 5-6 razy, bo zakładam je co drugi, trzeci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oskaros: Materiał może tracić właściwości, narastające ryzyko uszkodzeń mechanicznych, ewentualnie infekcji (wiele osób to brudasy i nie potrafi czyścić soczewek, serio). Ja nosiłem twarde ortokorekcyjne z terminem przydatności 2 lata przez 6 lat i przy kontroli doktor powiedziała mi, że nie miała pojęcia, że mogą tyle wytrzymać w tak dobrym stanie - więc zakładam, że w przypadku miękkich też dostosowują termin przydatności do przeciętnego użytkownika.

A tego gościa wyżej nie
  • Odpowiedz
Jest tu ktoś zorientowany w temacie soczewek? Zostawiłem parę przed świętami w samochodzie, dziś sobie o nich przypomniałem, wiadomo, że kilka razy rozmarzały i zamarzały od tego czasu. Można je nosić czy nie bardzo?
#okulista #optyk #soczewki #oczy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jrv20 raczej nie, mogly sie uszkodzic bo sa stworzone z wody, wiec raczej moga byc popekane albo cos takiegoxD ale w sumie otworz i sprawdz bo jestem ciekawa, optometrysta here
  • Odpowiedz
Laserowa korekcja wzroku

Ktoś miał? Jak wrażenia po? Szczególnie chodzi mi o jazdę samochodem w nocy bo słyszałem że tu mogą być problemy

Polecacie jakąś klinikę/lekarza szczególnie w #krakow i okolice?

Jestem
Atreyu - Laserowa korekcja wzroku

Ktoś miał? Jak wrażenia po? Szczególnie chodzi mi ...

źródło: dtcelnfjcul21

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny Teraz nie wiem. Po 7 latach to ceny mocno się zmieniły. Ale mój kolega z Łotwy zdziwił się, że u nas tak drogo wg niego i polecił mi swoje lokalne kliniki jakby ktoś jeszcze ze znajomych chciał robić. Trzeba tylko uwzględnić koszty podróży i noclegu, a pewnie wtedy się wyrówna. Bo trzeba się zgłosić (przynajmniej w Polsce) na drugi dzień, po tygodniu, miesiącu, trzech, roku i potem co rok kontrole
  • Odpowiedz
@Atreyu: mi moja okulistka, która prowadzi mnie od zawsze, a renomę ma dość dobrą, bo jest ordynatorem w jednym z lepszych szpitali w kraju, powiedziała że póki nie przeszkadza mi noszenie soczewek to, aby się jeszcze wstrzymać. Nadal spory % tych zabiegów kończy się powikłaniami, które są nieodwracalne i jakbym była jej córką to by mnie raczej wstrzymała od tej decyzji.
  • Odpowiedz
Kiedy złapię ostrość widzenia w soczewkach?
Testuję teraz soczewki, dosyć szybko je założyłem ale nie widzę gigantycznej poprawy w widzeniu. W okularach widziałem dużo lepiej i ostrzej.
Mam lekką wadę bo tylko 0,5 i rozmazywały mi się trochę napisy jak oglądaliśmy filmy.

#soczewki #okulary #okulista #optyk #optyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przez długi czas nosiłem okulary, ale chce spróbować soczewek. Z racji iż nie mam o tym żadnego pojęcia, jakie soczewki jednodniowe czy miesięczne? Idę na prywatna wizyte do okulisty. W salonie lepiej zamówić soczewki czy samemu?#soczewki #wzrok #okulista #okulary
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Laserowa korekta wzroku - jakie opinie?
Myślę o tym, w bliższej lub dalszej przyszłości. Jestem krotkowzrokiem, wada na poziomie około -3. Mocno wpłynęło na komfort Waszego życia? Mi niby okulary nie przeszkadzają, a do aktywności fizycznej zakładam soczewki, no ale ja jednak jestem przyzwyczajony do tych okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę zabieg robić w Białymstoku lub Warszawie

Jaka orientacyjna cena, i jakie metody braliście?
Jak wyglądał sam
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MamByleJakiNick opowiem krótko jak to było w moim przypadku. Jestem 2,5 tygodnia po zabiegu.

1. Zakwalifikowano mnie na metodę Lentivu (Relex smile) - koszt samego zabiegu 10900zl
2. Na zabieg przyszedłem z osobą towarzyszącą, zrobiono mi kilka badań które miałem robione już wcześniej, tak dla potwierdzenia. Potem zostałem zaproszony do sali gdzie Pani sprawdziła moją temperaturę i ciśnienie a także dała bardzo modne ubranko niebieskie. Ciśnienie miałem wysokie bo się stresowałem
  • Odpowiedz
@Kulejoncy_holender bardzo dobrze. Po rocznej kontroli wzrok idealny. wszystko pięknie zagojone i brak suchości. Ogólnie zapomniałem już że nosiłem okulary. Ja mogę polecić z całego serca. Życiowy gamechanger. Gdybym miał decyzję podjąć drugi raz nie zastanawiałbym się ani sekundy.
  • Odpowiedz
@throaway: lol, to brzmi trochę nielogicznie, no ale nie znam się. Ale jak będziesz zdesperowany i np. masz ustaloną wadę -2, to jak kupisz sobie soczewki -2, to na pewno Ci oko nie wybuchnie, a będziesz lepiej widział :D Tylko zakładaj ostrożnie.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie warto kupować #okulary przeciwsłoneczne, których nie ma w Polsce? Chodzi mi konkretnie o jeden model Serengeti. OpticaBassol, Occhialando, Pretavoir mają akceptowalne ceny i opinie w okolicach 4 - dużo pozytywów, ale i liczne jedynki, wynikające z opóźnień i błędów w dostawach... #pytanie #zakupy #moda #ubierajsiezwykopem #optyk #soczewki #optyka

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie warto kupować #okulary przeciwsłoneczne...

źródło: 58b

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kilka ciekawostek, które dowiedziałem się dziś od okulistki w celu poprawy zdrowia oka i dbania o jego ostrość (niektóre to takie w sumie banały, ale może nie każdy też wie)

Byłem u polecanej okulistki w moim mieście w sprawie zapalenia oka, które ostatnio doświadczyłem:

- ostatnie badanie wzroku miałem w lipcu 2022. Od tamtej pory widzenie w jednym oku pogorszyło się o (-0,5). W drugim bez zmian
- Mam ograniczyć noszenie soczewek do minimum i
rales - Kilka ciekawostek, które dowiedziałem się dziś od okulistki w celu poprawy zd...

źródło: 1200px-thumbnail

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rales: jak będziesz na następnej wizycie to zapytaj o przyczynę nie polecanka laserowej korekcji i wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej userzy #soczewki #soczewkikontaktowe, czy ktoś używa jednodniowych soczewek które są w takich opakowaniach plastikowych przypominających "miseczki"? Poszukuję do projektu takowych miseczek (pustych opakowań), gdyby ktoś miał/korzystał z marki która pakuje soczewki w takie blistry i chciał pomóc, to chętnie przygarnę (opłacę inposta). Ktoś, coś? :)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tylkoponsfw no to zamocz jeszcze raz w płynie i weź postaraj się tak żeby powierzchnia styku i opuszka była jak najmniejsza. Jak będziesz wkładać do oka to nie bój się przycisnąć tak żeby nie było pod nią powietrza. Tylko zaznaczam, że łatwiej będzie Ci zrobić w zewnętrznym kąciku oka. (Wzrok w przeciwna stronę)
  • Odpowiedz
Czy moglby mi ktos pomoc dobrac soczewki kontaktowe do wady?
Chcialbym przestac nosic okulary a zakladac je od czasu do czasu.
#okulary #soczewki #optyka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem dziś soczewki Biofinity Toric, bo chciałem sprawdzić inne niż zwykle.
Dopiero po zamówieniu zobaczyłem że krzywizna wynosi 8.7 a nie 8.6 które standardowo noszę, reszta parametrów ta sama.
Czy będzie jakaś różnica i anulować zamówienie, czy będzie git i mogę zostawić?
#soczewki #okulary #okulista #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@strike_lucky: Ja używam zwykłe Soflens z Rossman'a i najlepiej się sprawdzają. Purevision potrafiły mi wypaść.
@gorzki99: kwestia przyzwyczajenia, kiedyś też sobie nie wyobrażałem, a teraz dotknięcie gałki ocznej to jak dotknięcie każdej innej części ciała ;-)
  • Odpowiedz