Gdzie się teraz kupuje soczewki online? Czy wystarczy mi przepisanie recepty na okulary przy zamówieniu, czy zakup soczewek jest bardziej skomplikowany? #okulista #zdrowie #okulary #soczewki
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Ranger
- 1

rukh
via Wykop- 1
@Ranger Przewineły się u mnie kilka lat temu soczewki "Aveo", co widać w sklepie Kodano, mają 2.5 gwiazdki. Ja do nich nie miałem zastrzeżeń - ja bym się nie kierował ocenami na Kodano, a ewentualnie szukał w internecie, co ludzie sądzą o soczewkach. Np. jak wejdziesz w "opinie" na Allegro.

Ranger
- 1
@rukh: dziękuję serdecznie za szerszą perspektywę
- 0
Hej noszę soczewki 2 tygodniowe i czasami zdarzy mi się po upływie dwóch tygodni np 16 dzień je założyć i widzę zupełnie normalnie. NIe sprawiają mi dyskomfortu mimo że w teorii po 2 tyg powinienem je wyrzucić. Czy coś takiego jest niezdrowe dla oczu? Co jakbym nosił je przez np 3 tygodnie?
Dodam tylko, że przez okres 2 tygodni ja soczewek używam średnio z 5-6 razy, bo zakładam je co drugi, trzeci
Dodam tylko, że przez okres 2 tygodni ja soczewek używam średnio z 5-6 razy, bo zakładam je co drugi, trzeci
@Oskaros: Materiał może tracić właściwości, narastające ryzyko uszkodzeń mechanicznych, ewentualnie infekcji (wiele osób to brudasy i nie potrafi czyścić soczewek, serio). Ja nosiłem twarde ortokorekcyjne z terminem przydatności 2 lata przez 6 lat i przy kontroli doktor powiedziała mi, że nie miała pojęcia, że mogą tyle wytrzymać w tak dobrym stanie - więc zakładam, że w przypadku miękkich też dostosowują termin przydatności do przeciętnego użytkownika.
A tego gościa wyżej nie
A tego gościa wyżej nie
- 1
@NoMercyIncluded: ta widzę że ten wyżej to jakiś zjeb, dzięki za odpowiedź
- 0
#soczewki
Korzystał ktoś? To działa, czy to nie działa? Szybko mi się białka robią czerwone podczas nakładania, a to może by rozwiązało problem?
Korzystał ktoś? To działa, czy to nie działa? Szybko mi się białka robią czerwone podczas nakładania, a to może by rozwiązało problem?
źródło: e0df1f64e08be3960b2553a1c7663259
Pobierz@tomek001Hej: moze podrazniaja oko, sprobuj uzyc soczewek z duza iloscia wody, no. Softlens 59 ktora ma 59% wody. Typowa soczewka ma 30-35 i jest sztywna.
- 0
@-pafel: chłopie ja tak miałem przez pół roku i próbowałem różnych producentów i płynów. Mam wrażliwe oczy.
- 0
#kiciochpyta jakie #soczewki toryczne polecacie? Acuvuve super, ale kosztują już 100zł, kupiłem raz na próbę Bioview za 50zł i była tragedia i nie chcę znowu się naciąc. #okulary
- 4
Laserowa korekcja wzroku
Ktoś miał? Jak wrażenia po? Szczególnie chodzi mi o jazdę samochodem w nocy bo słyszałem że tu mogą być problemy
Polecacie jakąś klinikę/lekarza szczególnie w #krakow i okolice?
Jestem
Ktoś miał? Jak wrażenia po? Szczególnie chodzi mi o jazdę samochodem w nocy bo słyszałem że tu mogą być problemy
Polecacie jakąś klinikę/lekarza szczególnie w #krakow i okolice?
Jestem
źródło: dtcelnfjcul21
Pobierz
konto usunięte via Wypiek
- 1
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny Teraz nie wiem. Po 7 latach to ceny mocno się zmieniły. Ale mój kolega z Łotwy zdziwił się, że u nas tak drogo wg niego i polecił mi swoje lokalne kliniki jakby ktoś jeszcze ze znajomych chciał robić. Trzeba tylko uwzględnić koszty podróży i noclegu, a pewnie wtedy się wyrówna. Bo trzeba się zgłosić (przynajmniej w Polsce) na drugi dzień, po tygodniu, miesiącu, trzech, roku i potem co rok kontrole
@Atreyu: mi moja okulistka, która prowadzi mnie od zawsze, a renomę ma dość dobrą, bo jest ordynatorem w jednym z lepszych szpitali w kraju, powiedziała że póki nie przeszkadza mi noszenie soczewek to, aby się jeszcze wstrzymać. Nadal spory % tych zabiegów kończy się powikłaniami, które są nieodwracalne i jakbym była jej córką to by mnie raczej wstrzymała od tej decyzji.
- 0
Kiedy złapię ostrość widzenia w soczewkach?
Testuję teraz soczewki, dosyć szybko je założyłem ale nie widzę gigantycznej poprawy w widzeniu. W okularach widziałem dużo lepiej i ostrzej.
Mam lekką wadę bo tylko 0,5 i rozmazywały mi się trochę napisy jak oglądaliśmy filmy.
#soczewki #okulary #okulista #optyk #optyka
Testuję teraz soczewki, dosyć szybko je założyłem ale nie widzę gigantycznej poprawy w widzeniu. W okularach widziałem dużo lepiej i ostrzej.
Mam lekką wadę bo tylko 0,5 i rozmazywały mi się trochę napisy jak oglądaliśmy filmy.
#soczewki #okulary #okulista #optyk #optyka
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@DeathMelepeta stary to lepsze niż okulary, wiem bo sam już 8 lat latam i bywały kontuzję (xD) ale no trzeba z nimi uważać i mieć pod nosem w razie W jakieś okularki.
- 1
@Koziouu nooo okularki zawsze noszę, tym bardziej ze ja mam ponad -7
Laserowa korekta wzroku - jakie opinie?
Myślę o tym, w bliższej lub dalszej przyszłości. Jestem krotkowzrokiem, wada na poziomie około -3. Mocno wpłynęło na komfort Waszego życia? Mi niby okulary nie przeszkadzają, a do aktywności fizycznej zakładam soczewki, no ale ja jednak jestem przyzwyczajony do tych okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę zabieg robić w Białymstoku lub Warszawie
Jaka orientacyjna cena, i jakie metody braliście?
Jak wyglądał sam
Myślę o tym, w bliższej lub dalszej przyszłości. Jestem krotkowzrokiem, wada na poziomie około -3. Mocno wpłynęło na komfort Waszego życia? Mi niby okulary nie przeszkadzają, a do aktywności fizycznej zakładam soczewki, no ale ja jednak jestem przyzwyczajony do tych okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę zabieg robić w Białymstoku lub Warszawie
Jaka orientacyjna cena, i jakie metody braliście?
Jak wyglądał sam
@MamByleJakiNick opowiem krótko jak to było w moim przypadku. Jestem 2,5 tygodnia po zabiegu.
1. Zakwalifikowano mnie na metodę Lentivu (Relex smile) - koszt samego zabiegu 10900zl
2. Na zabieg przyszedłem z osobą towarzyszącą, zrobiono mi kilka badań które miałem robione już wcześniej, tak dla potwierdzenia. Potem zostałem zaproszony do sali gdzie Pani sprawdziła moją temperaturę i ciśnienie a także dała bardzo modne ubranko niebieskie. Ciśnienie miałem wysokie bo się stresowałem
1. Zakwalifikowano mnie na metodę Lentivu (Relex smile) - koszt samego zabiegu 10900zl
2. Na zabieg przyszedłem z osobą towarzyszącą, zrobiono mi kilka badań które miałem robione już wcześniej, tak dla potwierdzenia. Potem zostałem zaproszony do sali gdzie Pani sprawdziła moją temperaturę i ciśnienie a także dała bardzo modne ubranko niebieskie. Ciśnienie miałem wysokie bo się stresowałem
@Kulejoncy_holender bardzo dobrze. Po rocznej kontroli wzrok idealny. wszystko pięknie zagojone i brak suchości. Ogólnie zapomniałem już że nosiłem okulary. Ja mogę polecić z całego serca. Życiowy gamechanger. Gdybym miał decyzję podjąć drugi raz nie zastanawiałbym się ani sekundy.
- 1
- 1
@CzekamNaDnie ponoc to się inaczej oblicza, tak mi okulista mowil
@throaway: lol, to brzmi trochę nielogicznie, no ale nie znam się. Ale jak będziesz zdesperowany i np. masz ustaloną wadę -2, to jak kupisz sobie soczewki -2, to na pewno Ci oko nie wybuchnie, a będziesz lepiej widział :D Tylko zakładaj ostrożnie.
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Gdzie warto kupować #okulary przeciwsłoneczne, których nie ma w Polsce? Chodzi mi konkretnie o jeden model Serengeti. OpticaBassol, Occhialando, Pretavoir mają akceptowalne ceny i opinie w okolicach 4 - dużo pozytywów, ale i liczne jedynki, wynikające z opóźnień i błędów w dostawach... #pytanie #zakupy #moda #ubierajsiezwykopem #optyk #soczewki #optyka
─────
Gdzie warto kupować #okulary przeciwsłoneczne, których nie ma w Polsce? Chodzi mi konkretnie o jeden model Serengeti. OpticaBassol, Occhialando, Pretavoir mają akceptowalne ceny i opinie w okolicach 4 - dużo pozytywów, ale i liczne jedynki, wynikające z opóźnień i błędów w dostawach... #pytanie #zakupy #moda #ubierajsiezwykopem #optyk #soczewki #optyka
─────
źródło: 58b
Pobierz- 0
Kilka ciekawostek, które dowiedziałem się dziś od okulistki w celu poprawy zdrowia oka i dbania o jego ostrość (niektóre to takie w sumie banały, ale może nie każdy też wie)
Byłem u polecanej okulistki w moim mieście w sprawie zapalenia oka, które ostatnio doświadczyłem:
- ostatnie badanie wzroku miałem w lipcu 2022. Od tamtej pory widzenie w jednym oku pogorszyło się o (-0,5). W drugim bez zmian
- Mam ograniczyć noszenie soczewek do minimum i
Byłem u polecanej okulistki w moim mieście w sprawie zapalenia oka, które ostatnio doświadczyłem:
- ostatnie badanie wzroku miałem w lipcu 2022. Od tamtej pory widzenie w jednym oku pogorszyło się o (-0,5). W drugim bez zmian
- Mam ograniczyć noszenie soczewek do minimum i
źródło: 1200px-thumbnail
Pobierz- 0
Hej userzy #soczewki #soczewkikontaktowe, czy ktoś używa jednodniowych soczewek które są w takich opakowaniach plastikowych przypominających "miseczki"? Poszukuję do projektu takowych miseczek (pustych opakowań), gdyby ktoś miał/korzystał z marki która pakuje soczewki w takie blistry i chciał pomóc, to chętnie przygarnę (opłacę inposta). Ktoś, coś? :)
@fizzly: jeżeli chodzi ci o coś takiego to napisz priv, używam jednodniowych to będę w stanie podesłać te śmieci :))
źródło: Soczewki-BLISTER-STARTOWY-EVO2LUTION-ONEDAY-BC-8-6
Pobierz@fizzly: to używam.
Dajcie jakieś protipy jak założyć soczewkę, bo nie mogę jej zalożyć
#soczewki #okulista #medycyna #okulary #okularyboners
#soczewki #okulista #medycyna #okulary #okularyboners
@tylkoponsfw nie wpychaj jej na chama na źrenice tylko zacznij od kącika oka.gdy wkładasz na prawe oko to zwróć wzrok maksymalnie w lewo. Jak już będzie w oczku to sama się wpasuje w miejsce.
źródło: temp_file6084265561065684126
Pobierz@tylkoponsfw no to zamocz jeszcze raz w płynie i weź postaraj się tak żeby powierzchnia styku i opuszka była jak najmniejsza. Jak będziesz wkładać do oka to nie bój się przycisnąć tak żeby nie było pod nią powietrza. Tylko zaznaczam, że łatwiej będzie Ci zrobić w zewnętrznym kąciku oka. (Wzrok w przeciwna stronę)
- 0
Zamówiłem dziś soczewki Biofinity Toric, bo chciałem sprawdzić inne niż zwykle.
Dopiero po zamówieniu zobaczyłem że krzywizna wynosi 8.7 a nie 8.6 które standardowo noszę, reszta parametrów ta sama.
Czy będzie jakaś różnica i anulować zamówienie, czy będzie git i mogę zostawić?
#soczewki #okulary #okulista #zdrowie
Dopiero po zamówieniu zobaczyłem że krzywizna wynosi 8.7 a nie 8.6 które standardowo noszę, reszta parametrów ta sama.
Czy będzie jakaś różnica i anulować zamówienie, czy będzie git i mogę zostawić?
#soczewki #okulary #okulista #zdrowie
- 1
@Patryk4: to soczewki na astygmatyzm, cała reszta wartości dokładnie taka sama, a średnica też tak samo - 14.50
@zdzdzdzdzdzdzd: To jest 1/10 milimetra różnicy, czyli prawie nic. Każdy produkt ma swoją uniwersalną krzywiznę.
@strike_lucky: chyle czola przed tymi co se potrafia cos do ka wsadzic :P ja tam zaden delikatny i duzo potrafie se zrobic ale wsadzanie czegos do oka mnie przerasta :P
@strike_lucky: Ja używam zwykłe Soflens z Rossman'a i najlepiej się sprawdzają. Purevision potrafiły mi wypaść.
@gorzki99: kwestia przyzwyczajenia, kiedyś też sobie nie wyobrażałem, a teraz dotknięcie gałki ocznej to jak dotknięcie każdej innej części ciała ;-)
@gorzki99: kwestia przyzwyczajenia, kiedyś też sobie nie wyobrażałem, a teraz dotknięcie gałki ocznej to jak dotknięcie każdej innej części ciała ;-)




















