Wpis z mikrobloga

Laserowa korekta wzroku - jakie opinie?
Myślę o tym, w bliższej lub dalszej przyszłości. Jestem krotkowzrokiem, wada na poziomie około -3. Mocno wpłynęło na komfort Waszego życia? Mi niby okulary nie przeszkadzają, a do aktywności fizycznej zakładam soczewki, no ale ja jednak jestem przyzwyczajony do tych okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę zabieg robić w Białymstoku lub Warszawie

Jaka orientacyjna cena, i jakie metody braliście?
Jak wyglądał sam zabieg? Ile czasu trwa?
Jak wyglądają pierwsze godziny, dni po zabiegu? Duży dyskomfort, ból? Po jakim czasie(a może krótko po) od zabiegu można kierować autem w dzień? Po jakim czasie mogliście wrócić do komfortowego spędzania czasu przed monitorem? To ostatnie dosyć ważne dla mnie - praca przed komputerem

#wzrok #okulary #soczewki #okulista #laserowakorekcjawzroku #medycyna #zdrowie
  • 27
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick opowiem krótko jak to było w moim przypadku. Jestem 2,5 tygodnia po zabiegu.

1. Zakwalifikowano mnie na metodę Lentivu (Relex smile) - koszt samego zabiegu 10900zl
2. Na zabieg przyszedłem z osobą towarzyszącą, zrobiono mi kilka badań które miałem robione już wcześniej, tak dla potwierdzenia. Potem zostałem zaproszony do sali gdzie Pani sprawdziła moją temperaturę i ciśnienie a także dała bardzo modne ubranko niebieskie. Ciśnienie miałem wysokie bo się stresowałem więc
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 cennik wygląda na klinikę Optegra? Czy jakaś inna?
Wcześniej używałeś soczewek czy okularów? Odczułeś skok komfortu życia bez korekty wzroku?

Ogólnie to myślałem że to wszystko dłużej, że właściwy zabieg to 20-40 minut. Nakręciłem się na tyle, że chyba w przyszłym tygodniu pójdę na kwalifikację do zabiegu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Długo czekałeś na sam zabieg? Jak z kolejkami?
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick tak, Optegra. Nosiłem okulary 17 lat i ogólnie komfort ogromny zwłaszcza że teraz jak pada śnieg to nic mi nie paruje i nie mam mokrych okularów. Dodatkowo po badaniach powiedziano mi że w okularach widziałem na 80% tego na co pozwala oko, po korekcie też nie będę widział na 100% ale będzie powyżej 90% więc założenie jest że jak mi się wszystko już unormuje to będę widział lepiej niż w okularach.
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 to w sumie jeszcze jedno, bo właśnie się zapisuje - tam rzeczywiście jak wybieram godzinę to mam się pojawić na 90 minut przed? Przykładowo wybieram godzinę 10:00, to pisze żeby pojawić się o 8:30, a czas pobytu w klinice to 120 minut - czyli mniej więcej 8:30-10:30 mam tam być?
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 jeszcze jedno - na maila dostałem informację że po badaniu:

oczy będą bardziej wrażliwe na światło, a obraz zamazany przez ok. 2-4 godziny po wizycie


Jak było u Ciebie? Powinienem brać wolne na ten dzień pracując przy monitorze?
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 No i po badaniach, zakwalifikowany, myślę w styczniu zabieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I moje oczy chyba lepiej zniosły te krople, po podaniu linie papilarne na dłoni zaczęły mazać się z odległości około 40 cm, wychodząc było to już 20-30cm. Teraz pozostaje czekać na zabieg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 a jeszcze jedno mi się pojawiło - wspominałeś o astygmatyzmie - to też jest korygowane?
Mi w sumie wyszedł niewielki, na tyle niewielki ze mialem problem z przypomnieniem sobie jak widzę światła nocą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 jeszcze jedno - jak wygląda codzienne funkcjonowanie po tym zabiegu? Część to wiadomo że spanie, ale poza tym bez problemu sobie radziłeś? Np przygotować coś do zjedzenia, wyjść do sklepu? Czy lepiej mieć pomoc jakiejś osoby?

Za tydzień o tej porze będę cieszył się podziwianiem otaczającego świata bez okularów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick kobieta za mnie przez kilka dni wszystko robiła, nie wiem czy wolałem nie ryzykować czy po prostu w końcu miałem wymówkę żeby leżeć i odpoczywać( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ogólnie okulary przeciwsłoneczne i możesz robić wszystko na zewnątrz. Wiadomo że lepiej nie smażyć cebuli na następny dzień bo to nawet bez zabiegu podrażnia oczy, ale ugotować ziemniaki to bez problemu
  • Odpowiedz
  • 0
@paciak11 ogólnie to super, choć przy samym zabiegu obyło się bez tabletek na uspokojenie czy ciśnienie, to były czasem niekontrolowane ruchy okiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A codzienność bardzo dobrze, lepiej niż myślałem. Około półtorej godziny od wyjścia minęły mi wszelkie dolegliwości, wieczorem już miałem ostry wzrok z dali, z bliska 2-3 dni po zabiegu się ustabilizowało. Teraz pracując przy komputerze czasem czuję że mam suche oko, dzisiaj
  • Odpowiedz