Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanko. Mieszkam w bloku, internet mam od MultiMedii po kablu koncentrycznym, w każdym pokoju mam gniazdko z koncentrykiem, ale tylko w jednym mam ich modem. Czy mogę dokupić swój własny modem, podłączyć go na drugim końcu domu do gniazdka z kablem koncentrycznym i do tego modemu potem podłączyć router? Da radę coś takiego zrobić, czy nie, bo muszę mieć modem od dostawcy? W sieciach jestem zielony, więc musicie tłumaczyć jak starej babce. Ewentualnie myślałem też nad zakupem lepszego routera, wi-fi repeatera albo AP np. Ubiquity UAP-AC-LR, żeby zwiększyć zasięg wi-fi (obecnie tracę zasięg po 5 metrach i 3 ścianach).
#siecikomputerowe #internet #informatyka #elektronika
  • 9
Czy mogę dokupić swój własny modem, podłączyć go na drugim końcu domu do gniazdka z kablem koncentrycznym i do tego modemu potem podłączyć router? Da radę coś takiego zrobić, czy nie


@qiuas12345: Nie bo masa powodów. No i po co inwestować w coś co jest zależne od twojego dostawcy netu.
Jesli nie możesz pociągnac skrętki a potrzebujesz "kabel" to moze taki niewidoczny swiatłowód
Albo radiowo, router w tryb repeatera lub tak
@kopyrta: Router i tak niestety muszę wymienić, bo mój obecny ledwo zipie. Polecisz jakiś router, do którego będę mógł podłączyć komputer, konsolę oraz TV poprzez Ethernet 1gbps? Są routery stricte pod kabel, bez wi-fi? Podłączyłbym wtedy 3x urządzenia kablem, a 4 port by szedł do AP, by mieć wi-fi.
A co do AP, czemu AC-LR nie jest dobrym pomysłem do mieszkania? Zwykłe wersje na pewno wystarczą? Jakieś konkretne modele masz na
@qiuas12345: zostawiasz modem dostawcy, przełączasz go w tryb bridge (sam albo dzwoniac do nich) do niego podlaczas swoj nowy i tam ustawisz co chcesz i jak chcesz
router bez wifi znajdziesz ale są mniej popularne do zastosowan domowych nic nie szkodzi miec router z wifi i AP czy drugi router i te same nazwy sieci/hasla
jaki konkretnie router to ja nie doradze bo dawno nie szukalem ale bym sie sugerowal zaleceniami
@kopyrta:
1. Modem od dostawcy ma 4 wyjścia gigabitowe, mam do niego podłączony swój router, niestety jestem zielony i nie wiem co to tryb bridge.
2. Ok, router jakiś znajdę, natomiast dalej nie wiem, czemu odradzasz zakup UAP-AC-LR? Potrzebuję AP, który da radę przebić się przez 3-4 ściany, z obecnym routerem na końcu domu albo mam prędkości rzędu 2-10mbps, albo kompletnie gubi sygnał, a w pokoju gdzie jest sam router, stojąc
1. w trybie bridge urządzenie jest "transparentne" - przekazuje pakiety jak by go nie bylo, nie wiem jak to tak łopatologicznie wyjasnic, poczytaj w necie aż zatrybi
2. to jest topowy sprzet ale czy bedzie działał ? kazde urzadzenie ma prawnie ograniczoną moc - w ue to100mW - i wyszystkie legalne mają taką moc... wiec czy da rade ten ap? pewnie tak ale dowiesz sie jak sprawdzisz - wszystko zalezy od konstrukcji
@kopyrta: Z FB: "Myślę że nie zadziała. Pamiętaj też o zwrotnej transmisji" - Widzę, że chyba nie ma sensu inwestować w taki AP, skoro to i tak komórka/laptop będzie wtedy tym słabszym ogniwem... :/
W takim razie zostają mi takie opcje: system mesh wifi, wifi repeatery do gniazdek elektrycznych albo dwa routery połączone ze sobą po wifi?

Jeśli zaś chodzi o budżet, to chciałbym się zamknąć w granicach +/- 1000zł.
@kopyrta: > na co Ci wszędzie wymaksowany zasięg? ile masz pomieszczen w których korzystasz z elektroniki tak ze predkosc ma znaczenie?...

Może źle się wyraziłem, chodzi o to, że obecnie tracę sygnał wifi już 5 metrów od pokoju i nie da się oglądać filmów na yt w wyższej rozdzielczości niż 360p (o ile nie utracę całkowicie sygnału). Co do prędkości to gdybym osiągał te ~50mbps w miejscu, gdzie obecnie zaczynam już