Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@withoutSmallGarden: dziwna ta karta graficzna
@mlody85:Sonnet Solo 10G SFP+ (na Thunderbolt 3).
- 1
Jaka szafa rack do domu jednorodzinnego? Które polecacie celuje w 12U (chyba starczy). UPS, switch, router, fierwall, Nas, jakiś APC i patchpanel.
#siecikomputerowe
#siecikomputerowe
Szafę dobierać do głębokości?
@krash: tak, bo jak chcesz zamontować coś głębokiego na 50 cm w szafie które ma mniej? ( ͡º ͜ʖ͡º) no chyba że nie chcesz by się domykała i sprzęt z niej wystawał to spoko, ale mało estetycznie to wygląda. Zmierz jaki masz sprzęt obecnie + jaki planujesz w niedalekiej przyszłości i dobieraj szafę pod najgłębszy podobnie z ilością U jak planujesz
- 1
@Sheio: SZAFA RACK GETFORT 19 CALI 12U 600X450 WISZĄCA
Piątek wieczór, już weekend, a po weekendzie poniedziałek i na Twojej skrzynce pojawi się nowa Netprasówka.
Jeśli jeszcze nie ma Ciebie z nami, to zapisz się.
https://showroute.pl/netprasowka
Oprócz tego co poniżej, będą oferty pracy dla początkujących sieciowców i tych z dłuższym stażem.
Jeśli jeszcze nie ma Ciebie z nami, to zapisz się.
https://showroute.pl/netprasowka
Oprócz tego co poniżej, będą oferty pracy dla początkujących sieciowców i tych z dłuższym stażem.
źródło: comment_1629482998rdjYNj8yJLCwGYBT4G1LV6.jpg
Pobierzw jakim polskim sklepie/hurtowni IT moge zamowic artykuly do serwerowni, typu patch leady swiatlowodowe, szczotki do rackow z dostawa w max 2 dni robocze? jakie sa w ogole sklepy tego typu?
#informatyka #it #kiciochpyta #siecikomputerowe
#informatyka #it #kiciochpyta #siecikomputerowe
@KruciHegot: senetic może?
@KruciHegot wisp.pl i speckable, serio tak ciezko w google Poszukać?
Mireczki, mam problem z podłączeniem urządzenia (ksera RICOH) do sieci.
Problem polega na tym, że chciałbym uniknąć prowadzenia przewodu między pomieszczeniami, a w/w ksero ma jedynie wejście Ethernet. Postanowiłem użyć wykopanego z szafy repeatera Edimax EW7438RPn (pic. rel.). Po skonfigurowaniu repeater działa, mam Internet kiedy podłączam do niego komputer (po kablu), natomiast kiedy podłączam ksero to widnieje w sieci ciągle jako urządzenie offline.
Czy to ma w ogóle prawo działać? Są jakieś ustawienia w
Problem polega na tym, że chciałbym uniknąć prowadzenia przewodu między pomieszczeniami, a w/w ksero ma jedynie wejście Ethernet. Postanowiłem użyć wykopanego z szafy repeatera Edimax EW7438RPn (pic. rel.). Po skonfigurowaniu repeater działa, mam Internet kiedy podłączam do niego komputer (po kablu), natomiast kiedy podłączam ksero to widnieje w sieci ciągle jako urządzenie offline.
Czy to ma w ogóle prawo działać? Są jakieś ustawienia w
źródło: comment_1629466552hC6Q0AbWKoA4wEtFQlqXZp.jpg
Pobierz- 0
@MaxVerstapen: Sprawdziłem i jest dokładnie tak jak mówisz, repeater tworzy podrzędną sieć z innym ip. Czy znasz może jakiś sposób/urządzenie, aby to zadziałało? (╯︵╰,)
@pinktonguy: wylaczyc dhcp w repeaterze?
Na rysunku na zielono zaznaczyłem skrzynkę teletechniczną, na niebiesko dokąd mam skrętkę poprowadzoną. Ściany na biało to żelbet, szare to cienkie działowe. Internet będzie z UPC/Orange. Na pewno potrzebuję w gabinecie (prawy górny róg) ze 3 urządzenia wpiąć kablem (PC, drukarka, w przyszłości pewnie terminal, na którym będzie domowa sieć IoT stała). W pokoju dziennym przy wyprowadzonym kablu będzie sprzęt RTV. W przyszłości planuję również sieć IoT na jakieś smart rozwiązania dla
źródło: comment_1629457734Fz9oQydYa29s2vntewB7Cz.jpg
PobierzTak jak już mówiłem, do sufitu nie planuję już puszczać skrętki bo jest przygotowane tak przez dewelopera jak jest zaznaczone i kuć już tego nie chcę.
@Drmscape2: jeżeli mieszkanie jest gołe czyli nie wykończone to potem możesz sobie pluć w brodę że nie pociągnąłeś kabli tak jak chciałeś, ale rób jak uważasz.
Po lewej ukryty za telewizorem (telewizor na uchwycie VESA i za nim myślałem, żeby wizualnie schować
Wystarczyłoby jakbym od niebieskich punktów, czyli tam, gdzie będą switche, zrobił te bruzdy i kabel od switcha do AP pociągnął?
@Drmscape2: tak
- 0
Mircy, chcę zaplanować sieć w nowym 3 poziomowym domu w dużym mieście. Każdy poziom ma po 50m2. Jakie access pointy wybrać? Wychodzi mi, że należą się 3 access pointy po jednym na każdy poziom. Sieć będzie używana przez 4 domowników w typowy domowy sposób. Chciałbym mieć wszystkie najnowsze technologie (mesh i co tam jeszcze dają) oraz możliwość postawienia tunelu wireguard. Więc przydałoby się natywne wsparcie dla wireguard lub wsparcie dla OpenWRT. Raczej
@d1sconn3cted co? XD
@korni007: "xD" że linka nie może znaleźć pomimo iż to był 1 wynik w google xd
Potrzebuje porady, przeprowadziłem się do nowego mieszkania i w pokoju nie mam kabla internetowego, tylko wifi wchodzi w grę. Teraz nasuwa mi się kwestia jak rozwiązać problem z dostępem do internetu za pomocą komputera stacjonarnego. Wpadłem na pomysł żeby zamontować jakaś kartę sieciowa, albo zrobić bridge używając drugiego routera i podłączyć się kablem. Jak sądzicie które rozwiązanie będzie lepsze?
#it #sieci #siecikomputerowe
#it #sieci #siecikomputerowe
@generator_teczy: są takie wzmacniacze gniazdkowe, o ile pamiętam mają 1x LAN, to chyba będzie najtańsze, z kart wifi to dobry stosunek cena jakość da Ci Archer T4E
- 0
@generator_teczy: Tak naprawdę nie ma znaczenia. Najważniejsze jest żeby jakoś połączenia Wifi pomiędzy routerem a komputerem/access pointem była jak najlepsza
- 0
Drogie Mireczki, problem jest tego typu... Jest sobie NAS Qnap, wszystko działało ideolo ale wyłączyłem konto admina dla bezpieczeństwa, jest inne konto, ma uprawienia admina takie samo jak admin ale nie mogę się teraz dostać do serwera z eksploratora windows. Łączy się normalnie przez ftp gdzie żąda hasła, łączy się do pulpitu zdalnego ale jako do komputera przez mój komputer nie. Nie znalazłem tam nigdzie opcji podania hasłą, komputer nie pyta, jest
źródło: comment_1629358400XqaxqdaSN9j4GBpaqZHQRy.jpg
Pobierz@elemenTH: \ a nie // to ważne
Cześć. Może ktoś z was będzie w stanie doradzić mi odpowiednie rozwiązanie.
Potrzebuję zmienić DNS w firmie w kilku lokalizacjach, które spięte są ze sobą VPNem. Z logicznego punktu widzenia jest to jedna wielka sieć. Obecnie mamy jeden główny DNS lokalny, ale w momencie gdy padnie nam połączenie S2S, no to jest lipa.
Zastanawiam się nad rozwiązaniem gdzie mamy publiczny DNS, ale jednocześnie będzie w stanie rozwiązywać nazwy dla lokalnych domen w
Potrzebuję zmienić DNS w firmie w kilku lokalizacjach, które spięte są ze sobą VPNem. Z logicznego punktu widzenia jest to jedna wielka sieć. Obecnie mamy jeden główny DNS lokalny, ale w momencie gdy padnie nam połączenie S2S, no to jest lipa.
Zastanawiam się nad rozwiązaniem gdzie mamy publiczny DNS, ale jednocześnie będzie w stanie rozwiązywać nazwy dla lokalnych domen w
@bobryikaczki: a nie macie tam Active Directory z ichniejszym DNSem? Tak to zwykle jest właśnie załatwione
- 1
Obecnie mamy jeden główny DNS lokalny, ale w momencie gdy padnie nam połączenie S2S, no to jest lipa
@bobryikaczki: A dlaczego nie dwa (lub więcej?) dnsy - master i slave w różnych lokalizacjach?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mam przypadek jak na obrazku. R to livebox stojący na parterze. A to podłączony przez PLC TP-link TL-WDR4300. Ustawiony na piętrze, jedna z anten wymieniona na kierunkową zewnętrzną stoi na parapecie. Oba ładnie pokrywają dom.
Ten zaznaczony na żółto budynek ma w środku kamerę wifi. Na razie jedna docelowo będzie kilka sztuk. W tym budynku, zaraz za ścianą był TL-WR1043ND, który przez WDS łączył kamerę do domowej sieci. Wszystko działało wystarczająco dobrze,
Ten zaznaczony na żółto budynek ma w środku kamerę wifi. Na razie jedna docelowo będzie kilka sztuk. W tym budynku, zaraz za ścianą był TL-WR1043ND, który przez WDS łączył kamerę do domowej sieci. Wszystko działało wystarczająco dobrze,
źródło: comment_16292319445A0l0DizSDcYJ50zOJfhrV.jpg
Pobierz- 0
@ShortyLookMean puszka hermetyczna daje rade, ino wrzuć sobie jakas grzałkę i mały luft co by się nie kondesowalo powietrze w formie kropli. Tak bym to widzial.
- 4
Hej Mirki, mieliście kiedyś do czynienia z atakiem DDoS? Będzie dość długo, bo jest o czym pisać - mam nadzieję że nie zanudzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dość dziwny przypadek... Dziwny, bo dotąd myślałem że DDoS dotyczy głównie firm świadczących usługi przez internet - bo chodzi o zaszkodzenie komuś konkretnemu. A tu mamy zupełnie inny target...
Jakiś miesiąc temu nagle coś się zaczęło dziać na jednym serwerze. A konkretniej na jednej stronie.
Mam dość dziwny przypadek... Dziwny, bo dotąd myślałem że DDoS dotyczy głównie firm świadczących usługi przez internet - bo chodzi o zaszkodzenie komuś konkretnemu. A tu mamy zupełnie inny target...
Jakiś miesiąc temu nagle coś się zaczęło dziać na jednym serwerze. A konkretniej na jednej stronie.
źródło: comment_1629219380mLm11ijlw0OrD05V3rwQZw.jpg
Pobierz@enron: Na początek cloudflare, jak nie pomoże to będziemy myśleć dalej.
- 1
@enron: A masz coś po drodze, co ogarnie blokowanie ruchu po geolokalizacji? Po logu widać, że jakiś znany botnet:
https://www.abuseipdb.com/check/115.75.188.205
Ostatnio Radware opowiadał o atakach Ransomware wspomaganym DDoS albo płacicie albo nie przestaniemy, ale to raczej było powiązane z zaszyfrowaniem czegoś wcześniej.
PS. Dzięki za fajny opis tematu
https://www.abuseipdb.com/check/115.75.188.205
Ostatnio Radware opowiadał o atakach Ransomware wspomaganym DDoS albo płacicie albo nie przestaniemy, ale to raczej było powiązane z zaszyfrowaniem czegoś wcześniej.
PS. Dzięki za fajny opis tematu
Mirki.
Telefon xiaomi jako modemy.
Karty sim z Orange Play Timobile.
I zależy jak zawieje czy od morza czy do to jest zasieg albo nie.
Tzn jest bo mieszkamy w centrum wioski ale czasami/czesto zrywa. I jak różowy prowadzi rozmowę z szefem albo szkolenie to wiecie jak jest.
Można coś z tym zrobić?
Telefon xiaomi jako modemy.
Karty sim z Orange Play Timobile.
I zależy jak zawieje czy od morza czy do to jest zasieg albo nie.
Tzn jest bo mieszkamy w centrum wioski ale czasami/czesto zrywa. I jak różowy prowadzi rozmowę z szefem albo szkolenie to wiecie jak jest.
Można coś z tym zrobić?
- 1
Mireczki czym najlepiej przyczepić listwy kablowe (rynienki) do ściany przy suficie,
bo chcę poprowadzić kable sieciowe do pokoi i żeby to jakoś wyglądało to włożę
je do listew - niedużych 2 cm na 1 cm
najlepiej bez wiercenia, jakiś klej?
#siecikomputerowe #komputery #programowanie #elektronika
bo chcę poprowadzić kable sieciowe do pokoi i żeby to jakoś wyglądało to włożę
je do listew - niedużych 2 cm na 1 cm
najlepiej bez wiercenia, jakiś klej?
#siecikomputerowe #komputery #programowanie #elektronika
źródło: comment_1629188478lkVrwEewUmAnucMAJc8RHv.jpg
Pobierz#netprasowka 33/21
Cześć.
1. AS-path prepending do jedna z metod sterowania ruchem. Polega ona na sztucznym wydłużeniu atrybutu AS-path. Jest to prosta metoda, ale nie zawsze skuteczna. W tym i kolejnych wpisach Russ White wyjaśnia, dlaczego as-path prepending nie zawsze działa.
http://rule11.tech/the-effectiveness-of-as-path-prepending-1/
Cześć.
1. AS-path prepending do jedna z metod sterowania ruchem. Polega ona na sztucznym wydłużeniu atrybutu AS-path. Jest to prosta metoda, ale nie zawsze skuteczna. W tym i kolejnych wpisach Russ White wyjaśnia, dlaczego as-path prepending nie zawsze działa.
http://rule11.tech/the-effectiveness-of-as-path-prepending-1/
źródło: comment_1629127319z21YWJz2YiOG6yQB8GT5qI.jpg
Pobierz- 3
#siecikomputerowe #testowanieoprogramowania
na #linux jest tc netem do manipulowania ruchem (symulowanie dropów, opóźnień, etc)
jak ktoś szuka czegoś za free na #windows, to jest clumsy: https://github.com/jagt/clumsy
@imlmpe - może dodać do swojego zestawienia :)
na #linux jest tc netem do manipulowania ruchem (symulowanie dropów, opóźnień, etc)
jak ktoś szuka czegoś za free na #windows, to jest clumsy: https://github.com/jagt/clumsy
@imlmpe - może dodać do swojego zestawienia :)
- 3
@itakniktniezapamieta: no nie samymi web aplikacjami świat stoi :)
Musze z pewnych przyczyn przeciagnac kabel ethernet na druga strone domu. Wybor byl pomiedzy cat6 a 6a. Wyboralem cat 6a i w miedzy czasie szukam sensownego kabla. Nie wiem tylko czy to nie jest przerost formy nad trescia. Chce to zorbic na gniazdka: https://www.ebay.co.uk/itm/313574070532 no i kabel cat6a jest troche grubszy od 6. Musze to puscic po elewacji dlatego zdecydowalem sie na grubszy kabel ze wzgledu na warunki atmosferyczne. Czy robil ktos
- 0
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW: A bo to pierwszy raz kiedy urzywa się RJtki niezgodnie z przeznaczeniem.























Jak w takim przypadku mam zarobić końcówki ? jak ułożyć kable?
#siecikomputerowe #kiciochpyta