Jaka szafa rack do domu jednorodzinnego? Które polecacie celuje w 12U (chyba starczy). UPS, switch, router, fierwall, Nas, jakiś APC i patchpanel.
#siecikomputerowe
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szafę dobierać do głębokości?


@krash: tak, bo jak chcesz zamontować coś głębokiego na 50 cm w szafie które ma mniej? ( ͡º ͜ʖ͡º) no chyba że nie chcesz by się domykała i sprzęt z niej wystawał to spoko, ale mało estetycznie to wygląda. Zmierz jaki masz sprzęt obecnie + jaki planujesz w niedalekiej przyszłości i dobieraj szafę pod najgłębszy podobnie z ilością U jak planujesz
  • Odpowiedz
Piątek wieczór, już weekend, a po weekendzie poniedziałek i na Twojej skrzynce pojawi się nowa Netprasówka.

Jeśli jeszcze nie ma Ciebie z nami, to zapisz się.
https://showroute.pl/netprasowka

Oprócz tego co poniżej, będą oferty pracy dla początkujących sieciowców i tych z dłuższym stażem.
Showroute_pl - Piątek wieczór, już weekend, a po weekendzie poniedziałek i na Twojej ...

źródło: comment_1629482998rdjYNj8yJLCwGYBT4G1LV6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam problem z podłączeniem urządzenia (ksera RICOH) do sieci.
Problem polega na tym, że chciałbym uniknąć prowadzenia przewodu między pomieszczeniami, a w/w ksero ma jedynie wejście Ethernet. Postanowiłem użyć wykopanego z szafy repeatera Edimax EW7438RPn (pic. rel.). Po skonfigurowaniu repeater działa, mam Internet kiedy podłączam do niego komputer (po kablu), natomiast kiedy podłączam ksero to widnieje w sieci ciągle jako urządzenie offline.

Czy to ma w ogóle prawo działać? Są jakieś ustawienia w
pinktonguy - Mireczki, mam problem z podłączeniem urządzenia (ksera RICOH) do sieci.
...

źródło: comment_1629466552hC6Q0AbWKoA4wEtFQlqXZp.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na rysunku na zielono zaznaczyłem skrzynkę teletechniczną, na niebiesko dokąd mam skrętkę poprowadzoną. Ściany na biało to żelbet, szare to cienkie działowe. Internet będzie z UPC/Orange. Na pewno potrzebuję w gabinecie (prawy górny róg) ze 3 urządzenia wpiąć kablem (PC, drukarka, w przyszłości pewnie terminal, na którym będzie domowa sieć IoT stała). W pokoju dziennym przy wyprowadzonym kablu będzie sprzęt RTV. W przyszłości planuję również sieć IoT na jakieś smart rozwiązania dla
Drmscape2 - Na rysunku na zielono zaznaczyłem skrzynkę teletechniczną, na niebiesko d...

źródło: comment_1629457734Fz9oQydYa29s2vntewB7Cz.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak jak już mówiłem, do sufitu nie planuję już puszczać skrętki bo jest przygotowane tak przez dewelopera jak jest zaznaczone i kuć już tego nie chcę.


@Drmscape2: jeżeli mieszkanie jest gołe czyli nie wykończone to potem możesz sobie pluć w brodę że nie pociągnąłeś kabli tak jak chciałeś, ale rób jak uważasz.

Po lewej ukryty za telewizorem (telewizor na uchwycie VESA i za nim myślałem, żeby wizualnie schować
  • Odpowiedz
Mircy, chcę zaplanować sieć w nowym 3 poziomowym domu w dużym mieście. Każdy poziom ma po 50m2. Jakie access pointy wybrać? Wychodzi mi, że należą się 3 access pointy po jednym na każdy poziom. Sieć będzie używana przez 4 domowników w typowy domowy sposób. Chciałbym mieć wszystkie najnowsze technologie (mesh i co tam jeszcze dają) oraz możliwość postawienia tunelu wireguard. Więc przydałoby się natywne wsparcie dla wireguard lub wsparcie dla OpenWRT. Raczej
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje porady, przeprowadziłem się do nowego mieszkania i w pokoju nie mam kabla internetowego, tylko wifi wchodzi w grę. Teraz nasuwa mi się kwestia jak rozwiązać problem z dostępem do internetu za pomocą komputera stacjonarnego. Wpadłem na pomysł żeby zamontować jakaś kartę sieciowa, albo zrobić bridge używając drugiego routera i podłączyć się kablem. Jak sądzicie które rozwiązanie będzie lepsze?
#it #sieci #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mireczki, problem jest tego typu... Jest sobie NAS Qnap, wszystko działało ideolo ale wyłączyłem konto admina dla bezpieczeństwa, jest inne konto, ma uprawienia admina takie samo jak admin ale nie mogę się teraz dostać do serwera z eksploratora windows. Łączy się normalnie przez ftp gdzie żąda hasła, łączy się do pulpitu zdalnego ale jako do komputera przez mój komputer nie. Nie znalazłem tam nigdzie opcji podania hasłą, komputer nie pyta, jest
elemenTH - Drogie Mireczki, problem jest tego typu... Jest sobie NAS Qnap, wszystko d...

źródło: comment_1629358400XqaxqdaSN9j4GBpaqZHQRy.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Może ktoś z was będzie w stanie doradzić mi odpowiednie rozwiązanie.
Potrzebuję zmienić DNS w firmie w kilku lokalizacjach, które spięte są ze sobą VPNem. Z logicznego punktu widzenia jest to jedna wielka sieć. Obecnie mamy jeden główny DNS lokalny, ale w momencie gdy padnie nam połączenie S2S, no to jest lipa.
Zastanawiam się nad rozwiązaniem gdzie mamy publiczny DNS, ale jednocześnie będzie w stanie rozwiązywać nazwy dla lokalnych domen w
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obecnie mamy jeden główny DNS lokalny, ale w momencie gdy padnie nam połączenie S2S, no to jest lipa


@bobryikaczki: A dlaczego nie dwa (lub więcej?) dnsy - master i slave w różnych lokalizacjach?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam przypadek jak na obrazku. R to livebox stojący na parterze. A to podłączony przez PLC TP-link TL-WDR4300. Ustawiony na piętrze, jedna z anten wymieniona na kierunkową zewnętrzną stoi na parapecie. Oba ładnie pokrywają dom.
Ten zaznaczony na żółto budynek ma w środku kamerę wifi. Na razie jedna docelowo będzie kilka sztuk. W tym budynku, zaraz za ścianą był TL-WR1043ND, który przez WDS łączył kamerę do domowej sieci. Wszystko działało wystarczająco dobrze,
ShortyLookMean - Mam przypadek jak na obrazku. R to livebox stojący na parterze. A to...

źródło: comment_16292319445A0l0DizSDcYJ50zOJfhrV.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, mieliście kiedyś do czynienia z atakiem DDoS? Będzie dość długo, bo jest o czym pisać - mam nadzieję że nie zanudzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam dość dziwny przypadek... Dziwny, bo dotąd myślałem że DDoS dotyczy głównie firm świadczących usługi przez internet - bo chodzi o zaszkodzenie komuś konkretnemu. A tu mamy zupełnie inny target...

Jakiś miesiąc temu nagle coś się zaczęło dziać na jednym serwerze. A konkretniej na jednej stronie.
enron - Hej Mirki, mieliście kiedyś do czynienia z atakiem DDoS? Będzie dość długo, b...

źródło: comment_1629219380mLm11ijlw0OrD05V3rwQZw.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: A masz coś po drodze, co ogarnie blokowanie ruchu po geolokalizacji? Po logu widać, że jakiś znany botnet:

https://www.abuseipdb.com/check/115.75.188.205

Ostatnio Radware opowiadał o atakach Ransomware wspomaganym DDoS albo płacicie albo nie przestaniemy, ale to raczej było powiązane z zaszyfrowaniem czegoś wcześniej.

PS. Dzięki za fajny opis tematu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki.
Telefon xiaomi jako modemy.
Karty sim z Orange Play Timobile.
I zależy jak zawieje czy od morza czy do to jest zasieg albo nie.
Tzn jest bo mieszkamy w centrum wioski ale czasami/czesto zrywa. I jak różowy prowadzi rozmowę z szefem albo szkolenie to wiecie jak jest.
Można coś z tym zrobić?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki czym najlepiej przyczepić listwy kablowe (rynienki) do ściany przy suficie,
bo chcę poprowadzić kable sieciowe do pokoi i żeby to jakoś wyglądało to włożę
je do listew - niedużych 2 cm na 1 cm
najlepiej bez wiercenia, jakiś klej?

#siecikomputerowe #komputery #programowanie #elektronika
wykops2 - Mireczki czym najlepiej przyczepić listwy kablowe (rynienki) do ściany przy...

źródło: comment_1629188478lkVrwEewUmAnucMAJc8RHv.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wkrętarka za 50 zł z Biedronki załatwi sprawę


@sphinxxx: życzę powodzenia w wierceniu wkrętarką w suficie, ostatnio przerabiałem temat przy wieszaniu lampy po kwadransie odpuściłem, to po prostu nie miało sensu, wiertarką wywierciłem dwie dziury w minutę
  • Odpowiedz
#netprasowka 33/21

Cześć.

1. AS-path prepending do jedna z metod sterowania ruchem. Polega ona na sztucznym wydłużeniu atrybutu AS-path. Jest to prosta metoda, ale nie zawsze skuteczna. W tym i kolejnych wpisach Russ White wyjaśnia, dlaczego as-path prepending nie zawsze działa.

http://rule11.tech/the-effectiveness-of-as-path-prepending-1/
Showroutepl - #netprasowka 33/21

Cześć.

1. AS-path prepending do jedna z metod ...

źródło: comment_1629127319z21YWJz2YiOG6yQB8GT5qI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musze z pewnych przyczyn przeciagnac kabel ethernet na druga strone domu. Wybor byl pomiedzy cat6 a 6a. Wyboralem cat 6a i w miedzy czasie szukam sensownego kabla. Nie wiem tylko czy to nie jest przerost formy nad trescia. Chce to zorbic na gniazdka: https://www.ebay.co.uk/itm/313574070532 no i kabel cat6a jest troche grubszy od 6. Musze to puscic po elewacji dlatego zdecydowalem sie na grubszy kabel ze wzgledu na warunki atmosferyczne. Czy robil ktos
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach