via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki problem mam. Jeżdżę ostatnio dużo po hotelach i wziąłem teraz #xboxone ze sobą. No i problem jest tego typu, że nie mogę połączyć się z DHCP. Na telefonie wifi działa, na laptopie też, a na xboxie nie chce połączyć. Da się coś z tym zrobić? Próbowałem zmieniać MAC na adres laptopa, ale nie działa.

#kiciochpyta #siecikomputerowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #wifi Sieci mesh: czy wie ktoś czy można łączyć ze sobą (rozszerzać) jednolitą sieć mesh przez dodawanie węzła innego producenta? Mam w domu zestaw trzech TP Link Deco 5. Wkrótce dostanę zestaw Amazon Eero pro 6. Czy mogę je połączyć w jednolitą sieć? Jeśli nie to który system będzie lepszy?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harnasiek
Na początku sprawdź czy masz otwarte porty i czy dobre klucze w dobrych miejscach.
Jeżeli chodzi ci czy możesz mieć internet z obecnego miejsca i dostęp do do podsieci gdzie się łączysz z wireguard tak po przez prawidłowy wpis w allowed ip 0.0.0.0/0 przekierowuje cały ruch przez wireguard.
  • Odpowiedz
Mam w kodzie wywołanie zewnętrznej usługi, do której nie mam dostępu (bo np. jest za VPN, albo jest czasowo niedostępna, ...).
Chciałbym podstawić lokalną zaślepkę, która zostanie wywołana zamiast tej oryginalnej usługi.
Załóżmy, że:
- wywołanie w kodzie PHP to: "http://10.0.0.10/costam.php"
- nie mogę tego adresu zmienić w kodzie
- wszystkie usługi typu PHP, Nginx, baza danych itp. działają w kontenerach
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, na jakim sprzęcie mozna zrobić sensowny failover dla sieci lte? Najlepiej na 2 urządzeniach każde w innej sieci.

Mikrotik? Czy jest coś lepszego?

#siecikomputerowe #sieci
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Mam pytanie dotyczące Funboxa 6. Jak to urządzenie sprawdza się, jeżeli chodzi o stabilne podłączenie na kablu i wifi przy światełku i tv, jeżeli w mieszkaniu są dwie osoby pracujące zdalnie + sporo sprzętu na wifi + konsola z grami online?

Z góry dzięki za informacje!

 #orange #siecikomputerowe
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy eksperci z tego elitarnego forum na którym się znajdujemy odpowiedzcie mi.

Ostatnio miałem taka sytuację że robiłem u pewnego gościa mającego dość spory lokal gastronomiczny pewne urządzenia elektroniczne mające działać w lokalnej sieci.
Sieć w lokalu(piwnice, dużo pomieszczeń) dość rozbudowana - z 7 routerów, pewnie z drugie tyle switchy, monitoring. Właściciel(obcokrajowiec) od początku narzekał na dostawcę internetów że słabo działajo lub wcale mimo że ma łącze światłowodowe.

Przez to że moje urządzenia też miały
QBA__ - Mircy eksperci z tego elitarnego forum na którym się znajdujemy odpowiedzcie ...

źródło: comment_1627452417DsplUxhfEkancuj6SOrXAs.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@QBA__: to w ogóle nie jest przystosowane do pracy w sieci komputerowej, przedłużenie kabla musi być punkt punkt

Kabla ethernet używa raczej tylko jako drutów dla własnego protokołu
  • Odpowiedz
@QBA__: To idzie podobnie jak multicast, można to używać w dużych sieciach pod warunkiem że masz zarządzalne switche, wtedy nie ma problemu że gdzieś kaszani coś dalej. W zwykłych sieciach na niezarządzalnych switchach ruch z tego urządzenia pojawia się na każdym porcie - tak jak multicast.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Staram się ogarnąć PV i nie mam siły do tej kirwy powoli. Internet UPC na laptopie doenloas do 80 mb/s, na konsoli też wszystko śmiga, a na PC 2-3 mb/s. Używam tp linka wn721n by mieć wifi, nie mam obecnie jak podłączyć PC bezpośrednio po kablu. Coś nie tak z tym transmiterem wifi czy stery do karty sieciowej?

#internet #siecikomputerowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie dla osób z #siecikomputerowe i #mikrotik, bo chciałbym podłączyć kamerę ip w garażu (odległość 50m) plus przydałby się zasięg wifi do urządzeń smart. I czy ktoś z Was korzystał z powerline od mikrotika lub innych firm i ma jakieś wyrobione opinie lub doświadczenia na ten temat, ewentualnie inne rozwiązanie do 200zł które mi pozwoli nie ciągnąc tam kabla.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lolen: link wifi z dwóch mikrotików będzie stabilniejszy. z urządzeniami typu net po kablach zasilających zawsze miałem problemy, niezależnie od marki. np. lubią zasypiać i pomaga im tylko wyjęcie z gniazdka itd.
  • Odpowiedz
@EgzeQTroll: Tak tak tak, w urzedach czy policji wszyscy maja komputery na korbke a internet o ile w ogole jest to pewnie wdzwaniany na minuty. W malych firmach tez roznie bywa a z urzedami zalezy, czy jest to urzad na jakims zadupiu (ktory jednak czesto podlega pod urzad w wiekszym miescie lub Warszawie) czy wiekszym miescie.
  • Odpowiedz
szuka i szukam. i nic nie mogę znaleźć.
czy ta się ustawić WOL w LAN z WAN przed modem UPC (chyba TG3492LG).
Ustawiłem przekierowanie portów 7 i 9 na przypisane na stałe IP komputera. Router widzę ze świata przez no-ip.
I uruchomienie komputera z telefonu przez LAN działa (próbuję anydesk bo taki jest docelowy program), a ze świata paczka nie dochodzi do komputera :( /sprawdzam wireshark/
znalazłem info na elektrodzie (!!!) że
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jaki router polecicie za tym czymś od UPC? Mam Zyxela NBG418 i tp linka tl-wr814n, ale to raczej są zabawki - prawda? Tylko nie za milion monet :)
  • Odpowiedz
Mirasy chciałem was ostrzec przed routerem TP-Link ER-7206. W obecnej wersji softu 1.01 to jest kpina. Nie da się dodać interfejsu L3 z kontrolerem nie działa firewall. Oszukujo!!!
#tplink #siecikomputerowe
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#netprasowka 30/21

Część.

1. Cloudflare jak co kwartał opublikował raport o atakach DDoS. Tym razem za Q2. Najwięcej hostów atakujących jest w Chinach (pierwsze miejsce) i w USA (drugie miejsce). Pozycje są odwrócone, jeśli chodzi o cel. USA ma pierwsze miejsce, a Chiny drugie. Nadal jest dużo ataków małych (poniżej 500M) i krótkich (poniżej godziny). Ciekawe są też wektory ataku. Pokazują, że najprostsze rozwiązania są "najlepsze".

https://blog.cloudflare.com/ddos-attack-trends-for-2021-q2/
Showroute_pl - #netprasowka 30/21

Część.


1. Cloudflare jak co kwartał opublik...

źródło: comment_1627284476k32WjUGsfhcnUglUsrLK0C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #wifi
Sieciowe Mirki,
Mam plac jak picrel. Na zielono jest zanaczona hala z cegły z jednym małym pomieszczeniem. Hala wysoka na 4m. Czerwony punkcik to moja propozycja umiejscowienia routera wewnątrz budynku na wysokości 3m. Internet mobilny.
Jaki tu dać router żeby objął całą czarną powierzchnię?
GRBAS - #siecikomputerowe #wifi 
Sieciowe Mirki,
Mam plac jak picrel. Na zielono je...

źródło: comment_1627246095Pwki0ja0dGyHhWfOzdxZkY.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GRBAS Do 200 zł kupisz oczywiście również lepszy i nowszy sprzęt tylko po co do internetu mobilnego 4G?
Trzeba też sprawdzić czy dany router obsługuje Twój modem USB.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GRBAS: nic nie polecę, w robocie mierzyłem apką na laptopie albo telefonie sygnał i jak trzeba było mocniej to dodawałem kolejne urządzenie, a przy grubej robocie brałem firmę od pomiarów
  • Odpowiedz
Odkąd mam nowe łącze światłowodem pojawił się nowy problem. Dotąd przy mojej radiówce o prędkości mniejszej niż 10Mbit/s nie zauważałem tego. Speedtest robiony na Funboxie 6 (niedługo zniknie na rzecz ONT na całe szczęście) i telefonie w WiFi6, pełna prędkość łącza, zupełnie jak po kablu. Gdy połączyłem się z moim AP od Mikrotika (cAP AC) uzyskuję maksymalnie 80Mbit/s w obie strony. Mam dwa takie punkty dostępowe sterowane capsmanem. Czy mógłby ktoś zasugerować
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KebabWolowinaSosOstry: Zapewne masz porty 100Mbit/s, a wcześniej miałeś gigabitowe. Ewentualnie musisz przestawić w ustawieniach, bo urządzenia się dogadały na 100Mbit/s.

Gdy połączyłem się z moim AP od Mikrotika (cAP AC) uzyskuję maksymalnie 80Mbit/s w obie strony. Mam dwa takie punkty dostępowe sterowane capsmanem. Czy mógłby ktoś zasugerować jaką opcję ewentualnie zmienić żeby uzyskać chociaż połowę prędkości łącza po kablu?


Nie napisałeś jak było wcześniej, więc właściwie nie wiadomo o co pytasz. Nie
  • Odpowiedz
@JustAnAir: subinterface na routerze dla każdego vlanu i routing table już będzie je widział i wymiana ruchu pomiędzy nimi będzie działać. pogoogluj sobie "router on the stick". Jeżeli switch jest L3 no to dodajesz interface vlanowy z ipkiem na switchu dla tych dwóch vlanów i ruch pomiędzy nimi będzie działać i jest to lepszy sposób niż ten z routerem bo szybszy.
  • Odpowiedz
Drogie Mireczki,

Czy ktoś z Was ma lub zna router Xiaomi Mi AIoT AX3600? Czy to faktycznie najlepszy wybór do 400 PLN?

Mój poczciwy TP-Link Archer C1200 nie spełnia oczekiwań, nie jest zbyt stabilny (od początku ma problemy z przegrzewaniem przy praktycznie żadnym obciążeniu). PCty i konsole mam podpięte po kablu (1Gbit), mam przyzwoity switch ale WiFi słabo sobie radzi + brakuje mi WiFi 6.

Mam
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@vdr Kupione, we wtorek przetestuje na gigabitowym łalączu to Ci dam znać jak to hula :)

Dzięki za poradę opartą na doświadczeniu. Większości testerom z internetow ufam tak jak politykom ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@vdr Dzięki za rekomendacje, jest bardzo dobrze :) Router śmiga, zdziwiłem się że ma baaaardzo ubogi interfejs przez WEB ale może w aplikacji jest lepiej. Zobaczymy :)

Zasięg, stabilność. Na iPadzie 10.2 z 2020 wyciąga bez problemu 500mbit po wifi. Jak będę miał urządzenie z wifi 6 to sprawdzę jak hula :)
  • Odpowiedz