Wpis z mikrobloga

#vpn #siecikomputerowe #sieci #komputery #informatyka #technologia

Symfonia Kadry i Płace.
Są wykupione licencje na dwa stanowiska w Symfonii. Jeden działa jako serwer, drugi jako stacja robocza, wszystko jest ok, póki komputery są w obrębie jednej sieci, ale teraz dwa razy na miesiąc mają pracować zdalnie z dwóch różnych lokalizacji.
Na routerze nic nie ustawie bo lokalizację laptopów mogę być różne

Czy przez a przez Hamachi by mi to poszlo? Podrzućcie jakieś proste pomysły (,)

@ETplayer @spevil @brokenik
  • 13
@LubieKiedy: Nie wiem jak działa symofonia ale z doświadczenia programy finansowo kadrowe lepiej puścić przez VPN i pulpit zdalny za serwer VPN zrobi ci zwykły mikrotik, skąd jesteś ?
@LubieKiedy: ten serwer nie powinien byc na stacji roboczej, tylko dedykowanej maszynie w siedzibie firmy, to po pierwsze. Wtedy konfigurując sobie vpn na routerze w firmie, kazdy który by się z nim łączył miałby dostęp do serwera
@LubieKiedy: to jak chcesz im pomóc nie wiedząc co tam mają? xD Zorientowanie się jak to jest zrobione i co tam jest to taka trochę podstawa by pomóc im znaleźć rozwiązanie bo nikt nie wywróży jakie są tu możliwości
@d1sconn3cted: bo pewnie mają zwykły router z jakiegoś UPC czy vectry.
Dlatego pytam czy jest możliwość zrobienia tego jakoś niezależnie od sprzętu w firmie - może by była usługa za kilka dolarów miesięcznie żeby się tak połączyć do siebie, dlatego otagowałem bo może ktoś podpowie rozwiązanie
@LubieKiedy: jeżeli mają publiczny adres IP to można postawić serwer VPN na routerze (jeśli mają dynamiczne IP to jeszcze trzeba jakiegoś DDNSa ogarnąć), po połączeniu z VPNem będą pracować jakby byli w biurze. Jeżeli nie mają publicznego IP to trzeba spróbować ogarnąć jakiś zerotier lub hamachi
@LubieKiedy: Żaden VPN ani hamachi nie pomogą, musisz udostępnić sesje RDP
NP. zostaw komputer pracownika włączony z sesją RDP, pracownik łączy się VPN, poprzez VPN łączy się do sesj RDP komputera w biurze