#anonimowemirkowyznania
#przemyslenia #hacking #security #programowanie

I tego... historia w którą i tak pewnie większość z Was nie uwierzy, ale co mi tam. Uzyskałem dostęp do systemu erp pracowników jednego z banków w Polsce. W sumie to nie zamierzałem tego robić, a jedyne co chodziło mi po głowie to wypróbowanie swoich umiejętności. Obecnie siedzę już tam od blisko 3 miesięcy, zmapowałem całą sieć,
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie zamierzam publikować jakichś screenów, bo w sumie i po co. Nie wiem co tam jeszcze znajdę, bo na razie nie mam nawet czasu na zajęcie się tymi wszystkimi katalogami, a jest to super rozproszone i całkiem obszerne.


@AnonimoweMirkoWyznania: lol slaby bait. Po co to wogole jest napisane skoro nikt w to nie uwierzy? Idz napisac ze wrzucasz jakas rurke do silnika to chociaz sie posmiejemy z ciebie pozniej.
  • Odpowiedz
Mireczki, pytanie!

Szukam jakiegoś systemu, który będzie trzymał wszystkie moje hasła i każdorazowe uzycie hasła do jakiegoś serwisu będzie wymagało dwustopniowej autentykacji.
Znajomy jakiś czas mówił mi o takim systemie... Ktoś coś może polecić?

#bezpieczenstwo #it #security
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #sieci #informatyka #security #ddos #virtualbox

Mirki, wracając do wczorajszego wpisu o symulacje DDoS na wirtualkach.
Postawiłem na razie 2 systemy (trzeci właśnie się instaluje), Ubuntu i Kali, za pomocą hping3 z parametrem --flood wale na ubuntu na którym stoi apache, htop na ubuntu pokazuje 100% zużycie procka i ogólna zawiecha. Ale apache na nim działa i mogę się z
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #sieci #informatyka #security #ddos #virtualbox

Mirki orientujące się na wirtualizacji, chciałbym zasymulować atak ddos na wirtualnych maszynach. Będzie to miarodajne w stosunku do fizycznych sprzętów? Najbardziej chodzi mi o przepustowości łącza i zajętość procka.
I przy okazji może macie do polecenia jakiś program żeby to ładnie przedstawić (obciążenie procka i interfejsu) na wykresach.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lupoo: Jeśli to wszystko stoi na jednym hoście, to możesz spróbować:
- postawić maszyny tak jak napisałeś: 1 serwer, kilka atakujących
- połączyć je wirtualną siecią (isolated network), co teoretycznie odetnie Cię od interfejsu sprzętowego i będzie emulowane przez procesor.
- na atakujących ustawić maksymalną dostępną przepustowość, np. 1 Gbit/s
- na serwerze przyciąć kartę do możliwości 100Mbit/s
-
  • Odpowiedz
Mirki, musicie zaktualizować ustawienia reklam na Facebooku! Facebook coś pozmieniał, patrzcie na screen. Zakładka w ustawieniach to ads(reklamy).
https://www.facebook.com/settings?tab=ads

Dodatkowo w 'Ad Preferences' można pokasować keywords dla których wyświetla reklamy, są one posegregowane grupami i można z nich bezproblemowo stworzyć profil osoby. Jest tu wszystko na wasz temat.
https://www.facebook.com/ads/preferences/?entry_product=ad_settings_screen

#facebook #prywatnosc #security #itsec #bezpieczenstwo + może też #hacking bo ludzie
M.....o - Mirki, musicie zaktualizować ustawienia reklam na Facebooku! Facebook coś p...

źródło: comment_d3oN10pUNBIXBLCFyoz8YH7ANR621poD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach