W 2020 s---------o popełniło 5165 Polaków, w tym: 4386 mężczyzn (4. miejsce w UE) i 778 kobiet (6. miejsce w UE). To 15 samobójstw dziennie. Co 2 godziny odbiera sobie życie jakiś polski mężczyzna. - GUS

#niebieskiepaski #rozowepaski #samobojstwo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nyo7: nadal więcej promowania toksycznej męskości, wyśmiewania problemów, bądź facet, jaka depresja? Podziękujcie asom z pewnego tagu którzy piorą mózgi młodym chłopakom. Wcale bym się nie zdziwił jakby pod wpływem tamtych wpisów ktoś popełnił samobója.
  • Odpowiedz
  • 32
@wykolejony: Wykop to promil problemu. Ile tu jest użytkowników. Skala problemu jest znacznie większa i ma głębsze socjologiczne podłoże. Facet ma nie okazywać emocji, płakać. Ale czemu u nas w tym wszystkim jest więcej samobójstw w porównaniu z Europą? Nie wiem.
  • Odpowiedz
Ehh kumpel samobója walnął... W życiu bym nie pomyślał, ogarnięty człowiek, dziewczyna, praca, pieniądz, plany, często za wzór go stawiałem, starał się motywować każdego dookoła i sam też zawsze był bardzo pozytywny i rozsądny. Nic nie ćpał, czasami się napił, jak każdy, a tak to jak sobie jakiś cel postanowił, to go osiągał. No i tym razem też mu się widocznie udało. Nie rozumiem dlaczego... Nigdy go zdołowanego nie widziałem, zawsze uśmiechnięty,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noswtg: Na zewnątrz starał się pokazać, że wszystko okej, a w środku go zżerało. Myślę, że jest dużo więcej osób, które wydają się zadowolone i szczęśliwe życiem a w środku zżera go jakieś g---o.
  • Odpowiedz
@Dudleuss: jak to p0lka to można.

@noswtg: może łatwiej jest odpuścić kiedy doświadczyło się w życiu już wszystkiego co dobre niz w momencie, w którym nie masz pojęcia jak takie życie w ogóle wygląda. Nie wiem.
  • Odpowiedz
w każdą rękę 12,5kg i 50 powtórzeń bez przerwy. Dopiero pierwszy napad #depresja dziś.

Nienawidzę siebie, jestem największym zagrożeniem dla samego siebie, nic nie umiem, nigdzie nie byłem, niczego w życiu nie zrobiłem, jestem już tak stary że powinienem umrzeć. Już co miałem szansę zrobić to już zrobiłem, ziemia wzywa bo kwiatki same bez nawozu nie urosną (,)

Ktoś taki jak ja obniża powagę tej planety
smutny_login - w każdą rękę 12,5kg i 50 powtórzeń bez przerwy. Dopiero pierwszy napad...

źródło: comment_1619418302oHBpNyFobzBqBIS1jiH1af.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Patrzcie na tego wielkiego naukowca tallfaga. Ten ignorant powiedział, że wyżsi mężczyźni częściej popełniają samobójstwa, co jest kompletną bzdurą!!

Ten tallfag podał również źródło tych rewelacji: "J. M. Perkins - Adult height, nutrition, and population health". Problem w tym, że tam jest napisane coś kompletnie odwrotnego:

Yet, even when controlling for socioeconomic position, adult height is inversely associated with lowered risk of depression and suicide and demonstrates a positive association with psychological
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tell_me_more: to 164 w moim cytacie oznacza źródło. Jest to ten tekst "Magnusson PK, Gunnell D, Tynelius P, et al. Strong inverse association between height and suicide in a large cohort of Swedish men: evidence of early life origins of suicidal behavior?".

Tutaj podsumowanie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15994722/
I cytat:

Results: There were 3,075 suicides over an average follow-up period of 15 years. There was a strong inverse association between height and suicide
  • Odpowiedz
@tell_me_more

Naukowy bełkot powołuje się na badanie J. M. Perkins - Adult height, nutrition, and population health.
Cytat z tego badania:

Yet, even when controlling for socioeconomic position, adult height is inversely associated with lowered risk of depression and suicide and demonstrates a positive association with psychological well-being,165 although there may be gender differences in this
  • Odpowiedz
Lata temu jak byłem jeszcze w gimnazjum czy tam na końcu podstawówki to już powoli dostrzegałem, że nie pasuję kompletnie do tego świata. To oczywiste, że zacząłem dostrzegać swój #przegryw, ale wtedy nikt nigdzie tak tego nie nazywał.
Wtedy głupi wierzyłem, że gdzieś tam po drodze coś się zmieni, że będę miał w miarę fajne życie itp. A ja zawiodłem niemal na wszystkich polach, 28 lat brak znajomych, brak
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Albinotyczny_zolw_miekkoskorupowy: Jakieś przyjemności w życiu mam przecież, ale to tak niewielka część mojego życia, że często nachodzą mnie rozkminy, że dla tak krótkich chwil nie warto znosić całej reszty. A poza tym jak dopadnie mnie głębszy dołek to nawet te małe i rzadkie przyjemności nie sprawiają już takiej radości.
  • Odpowiedz
@LucasSpider: Alibinotyczny o narko pier6oli jak potłuczony, d---i to najgorsza opcja, zmieniają psyche na gorsze, zioło po prostu otępia i nic się nie chce z sobą robić. Alko też pier6ol, nie ma sensu. To już lepiej rzuć się w pracoholizm, niż u----i, pornole, gry, czy net (nawet wykop;P). Może zarobisz kasę i spróbujesz psychoterapię, może musisz coś przepracować albo wziąć leki?
Może spróbuj z wyjazdem, zmień otoczenie, jak się z
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Ech mirki, są takie sytuacje, że zostało jedynie #samobojstwo #suicidefuel

Spokojnie nie zamierzam tego zrobić, ale kto miał kiedyś epizody psychotyczne i halucynacje ten wie jak pogrzane treści potrafi wykreować ludzki umysł. Nie przedłużając zbytnio halucynowałem, że oskarżono mnie o coś czego nie zrobiłem - zdrada dziewczyny z divyzwykopem mniejsza z tym jak to wyglądało, ale obce osoby próbowały mnie za to zabić, a w tej
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
#smutno #depresja #psychologia #bekazpodludzi #feels #samobojstwo

Hej Mirki i Mirabele,
Wiem, ze pewnie w ch... lub p---z... to macie, ale... zmęczony życiem jestem. Można powiedzieć, udało mi się, lvl 38, żona, dwójka fajnych dzieciaków, wszyscy zdrowi. Mam mieszkanie w dużym mieście w lokalizacji o której zawsze marzyłem. Samochody, rowery, świetnie płatna prace 20k+ na miesiąc, małe ciśnienie, od
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:
W twoją sytuację za cholerę nie mogę się wczuć, ale napisałeś, że nie bardzo wierzysz w pigułki. Ale wiesz, że to nie jest kwestia wiary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lek jak ma zadziałać, to zadziała i twoja wiara lub jej brak niewiele tu zmienią. Choć antydepresanty akurat mają to do siebie, że nie każdy na każdego podziała skutecznie...

Mniejsza o to. Skoro - jak sam
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Po pierwsze - lekarz i tabletki. To co opisaleś to ksiażkowe objawy depresji, to, ze czssem się ucieszysz lub uśmiechniesz nie oznacza, że depresji nie masz. Po drugie - dzieci dają w kość, zdarzają się spokojniejsze egzemplarze, ale trafiają się ciekawsze przypadki (ja mam za sobą 4 lata nieprzespanych nocy). Czy macie przy dzieciach jakąś pomoc? Rodzice, teściowie? Jak nie, to szukajcie opiekunki, takiej, co wezmie dzieci czasem do
  • Odpowiedz
@DamianeX1X: U mnie w stodole jest taka belka, która przechodzi przez całą szerokość budynku. Nie wiem, ile razy widziałem ją przed snem i wyobrażałem sobie, że zakładam na nią linę. Mimo wszystko, kiedy jestem w stodole, takie myśli nie przychodzą mi na myśl. To samo mam na pobliskim moście, który również przechodzi często przez głowę przed zaśnięciem, a nigdy gdy obok niego przejeżdżam.
  • Odpowiedz
Samotność to idealny argument za tym by ze sobą skończyć. Brak różowej, brak dzieci, ludzie patrzą na Ciebie jak na dziwaka bo "hihi stary kawaler", brak motywacji do życia - przecież nie można psychicznie długo wytrzymać w takim stanie, albo serce stanie na zawał z nadmiaru stresu albo niewydolność wielonarządowa od nadmiaru leków od psychiatry, w końcu na pewno niszczą wątrobę i nerki, albo sznur ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludzie posiadający kobietę i dzieci to wygrywy i niczego w życiu im nie brak, nie można być nieszczęśliwy mając swoją własną rodzinę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


xD
  • Odpowiedz
@smutny_login: mam grubo ponad 30 lat, samotność od lat kilkunastu u mnie już jest. Nie mam już rodziny żadnej żyjącej od dawna więc nigdy nie miałem presji „hehe żonę se znajdź synek” Do samotności można się przywyczaić nie mówię że to zdrowe ale da się przyzwyczaić
  • Odpowiedz
@Adzal: ja gnije od środka od gimnazjum, powiedziałem sobie wtedy z uśmiechem na twarzy: "jestem martwy za życia". Dziś mam 29 i dalej myślę tak samo, bardzo często myśli samobójcze.
  • Odpowiedz
Ludzie którzy mają przeważnie ponad 20 lat, a więc wiedzą już jak podły i okrutny jest ten świat decydują się na dziecko. Podejmują decyzje o powołaniu życia. Jeżeli później taka osoba nie potrafi sobie poradzić w życiu i po latach cierpienia podejmuje decyzję o samobóju to wielki lament jaki to egoista i niewdzięcznik i jak mógł to zrobić rodzinie.
A ja tylko przypominam, że taki osobnik nie prosił się na ten świat.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@eternit_nie_wybacza: To niech ma takie dziecko. Ja nie jestem za żadnym anynatalizm czy coś takiego. Po prostu jak dorosły człowiek decyduje się na dziecko to niech bierze pod uwagę, że nie musi być kolorowo. Niektórzy niestety jak coś nie idzie po ich myśli to odwracają się od swoich dzieci i często zostawiają ich samych sobie.
  • Odpowiedz
@LucasSpider: Mądrzy ludzie w tak młodym wieku XD? Weź zejdź na ziemię. Czytałam twoje inne wpisy, Twój światopogląd jest ukierunkowany na twoje własne doświadczenia. Mamusia cie bodajże z tatusiem chciała wyrzucić z domu w wieku 20 LAT, dlatego tak piszesz. Nie oceniaj ludzi swoimi poglądami, i sobą samym. To nie jest obiektywne. Cześć.
  • Odpowiedz
Kiedy ty codziennie wegetując umierałeś po kawałku w środku inni ludzie się bawili, poznawali innych, uczyli się relacji międzyludzkich i czuli wiele różnych emocji. Ty z kolei myślałeś, że masz jeszcze czas, że musisz jeszcze nad sobą popracować i w kończy też będziesz mógł żyć tak jak oni.

Czas miną, twoja młodość się skończyła, a ty już tego nie nadrobisz Anonie. Nie masz nic, ani wspomnień, ani przyszłości, ani nawet tożsamości.

#
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#suicidefuel

Kiedy ty codziennie wegetując umierałeś po kawałku w środku inni ludzie się bawili, poznawali innych, uczyli się relacji międzyludzkich i czuli wiele różnych emocji. Ty z kolei myślałeś, że masz jeszcze czas, że musisz jeszcze nad sobą popracować i w kończy też będziesz mógł żyć tak jak oni.

Czas miną, twoja młodość się skończyła, a ty już tego nie nadrobisz Anonie. Nie masz nic, ani wspomnień, ani przyszłości, ani
J.....a - #suicidefuel

Kiedy ty codziennie wegetując umierałeś po kawałku w środku...

źródło: comment_1618792064KAzjCoh9DbR6fLULXjp10p.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach